PZC 2. Noord-Beveland wil waterwoningen BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 24 en 25 almanak Zaterdag 2 oktober 2010 De verhalen over Chopin zijn leuk en zijn muziek prachtig Veerse Gatdam bestaat vijftig jaar |r Y-WitiTfff en verdient een feestje 1 UHHhSSsh tBSSaBBSS. "2T VEERSE MEER Raad eensgezind over idee van drijvende aqua-eco huizen aan de oevers Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Claudia Sondervan WISSENKERKE - De gemeente Noord-Beveland wil meewerken aan een kleine wijk met water wo ningen; drijvende huizen voor de wal. Het gaat om een ontwikke ling van architectenbureau Rothui zen Van Doorn 't Hooft in Middel- burg. De gemeenteraad wil dat de ge meente onderzoekt of zo'n water- wijk mogelijk is, hetzij aan de Oos- terscheldekant, hetzij aan de Veer- se Meeroever. WD-fractievoorzitter Dirk Hage diende daartoe namens alle frac ties donderdagavond een initiatief voorstel in. Dat wordt donderdag 28 oktober in de raad behandeld. In de ge meenteraad bestaat groot enthou siasme voor de waterwoningen. Daar heeft een raadsexcursie on langs naar de Blauwe Stad in Gro ningen zeer aan bijgedragen. In het plan van RDH gaat het om zeven tot tien lage twee-on- der-één-kapwoningen, anderhalve verdieping hoog, die energiepas- sief worden gebouwd en ingericht. De woningen krijgen bergings- en parkeerruimte aan de wal. De bouw gebeurt met duurzame mate rialen, rekeninghoudend met het watermilieu. De huizen worden zo veel mogelijk zelfvoorzienend in energie- en waterverbruik, ver telt senior-projectleider Dick Schuit van RDH. Het bureau heeft de waterwonin gen al 2,5 jaar in voorbereiding. „Het is vreemd dat overal in het land projecten met drijvende hui zen worden ontwikkeld, maar juist in de provincie met zo veel water niet", stelt Schuit. De zorg vuldigheid waarmee alle belangen rond mogelijke locaties moeten worden bekeken, speelt een grote rol in de lange ontwikkelingsaan loop, zegt hij. Momenteel onderzoekt RDH met provincie, Waterschap Zeeuwse Ei landen en gemeente Noord-Beve land geschikte locaties en de haal baarheid van het plan. Daarbij wordt overlegd met natuur- en landschapsinstellingen, Rijkswater staat, de visserij en de beroeps- en recreatievaart. Drijvende huizen zijn in Neder land in 1999 geïntroduceerd. Tot nu toe heeft Zeeland er nog maar één: het huis van architect Don Montfils, naar ontwerp van Her man Hertzberger, in de Veerse Poort in Middelburg. Dat is echter veel hoger en niet energiepassief. Een impressie van het type waterwoning dat architectenbureau Rothuizen van Doorn 't Hooft wil ontwikkelen. Noord-Beveland wil onderzoeken of dat aan hun noord- of zuidoever kan. De twee-onder-één-kappers moeten in verkoopprijs bereikbaar blijven voor de eigen inwoners van de gemeente. illustratie Rothuizen Van Doorn 't Hooft Tip? redactie@pzc.nl De Bressiaanse studente was er hele maal klaar voor. Met een paar vrien dinnen nestelde ze zich eerst thuis in de bank, met een paarflessen wijn binnen handbereik. Later die avond zouden de dames de grote stad onvei lig maken. Naarmate de avond vor derde, kregen de dames meer en meer praatjes, maar op een gegeven mo ment werd de Bressiaanse juist nogal stil. „Er is iets mis met mijn glas." Haar beste vriendin keek haar aan en zei: Ja, het is leeg."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77