niet winnen' BC Vlissingen mikt op een plaats in de play-offs 33 Topklasser Hoek vandaag op jacht naar tweede zege van het seizoen Aandacht voor de Kustmarathon Selectie zaterdag 2 oktober 2010 h8sb3b8b8§$^g3@3£ De PZC besteedt vandaag en morgen op internet veel aandacht aan het Kustmarathonweekeinde. In maandagkrant komen zeven pagina's over het evenementmet wedstrijdverslagen, achtergrondverhalen, foto's en uitslagen. door Roeland van Vliet zoutelande - Het deelnemersveld van de derde Ladiesrun was groot, maar niet erg sterk. De winnende tijd op de tien kilometer was gis teravond slechts 49.07 minuten. „Eigenlijk mag ik daar niet mee winnen", zei de in Heerhugo- waard wonende Hanne Boo- gaard-Hofmans. Boogaard-Hofmans (34) loopt veel wedstrijden. Ze doet mee aan races over tien kilometer, halve marathons en triatlons en door gaans treft ze meer tegenstand dan in Zoutelande. „Twee weken geleden was ik veel sneller op een vlakke tien kilometer in Amers foort (44.01), maar toen won ik niet. Ik geloof niet dat hier al te veel goede deelneemsters waren." Nu is de Ladiesrun, de officiële opening van het Kustmarathon weekeinde, ook niet echt een wed strijd. Het is meer een veredelde trimloop. Dat de minder snelle at letes na afloop nauwelijks aan dacht hadden voor de huldiging van de top drie was veelzeggend. De meeste van de 464 finishers keuvelden vrolijk door tijdens de medailleceremonie. Boogaard-Hofmans, getrouwd met een Zeeuw, stond er na vijf ki lometer al in haar eentje voor. Tot het keerpunt, de tank in Westka- pelle, zat Annemiek van de Velde uit Schuddebeurs nog bij haar. Maar zij kon de Noord-Hollandse op de terugweg - met de wind en miezerregen vol in het gezicht - niet meer volgen. Boogaard-Hof mans: „Ik heb nog gevraagd: zul len we samenwerken? Maar dat lukte haar niet meer." De atlete uit Heerhugowaard ren de solo tegen het stormpje in en kon daardoor niet in de buurt van een snelle tijd komen. Het par koersrecord van Anjolie En gels-Wisse (42.22 in 2008) kwam nooit in gevaar. Boogaard-Hofmans paseerde de fi- nishbult in Zoutelande in 49.07. De Middelburgse Fatima Goncal- ves werd tweede op 45 seconden. Van de Velde greep met 50.23 het brons. Op de vijf kilometer leverde Shirin van Anrooy de opmerkelijk ste prestatie. De pas acht jaar oude hardloopster uit Kapelle - de jong ste deelnemer aan de Ladiesrun - kwam al als vijfde over de finish. Met haar tijd van 24.59 minuten zat ze niet eens zo heel ver achter Christa Verhage (23.23), Joanna de Ridder (24.46), Tineke van Dort (24.50) en Sara IJsebaert (24.56). Van Anrooy, die niet eens moe leek, is beter bekend als jeugdwiel- renster van ZRTC Theo Middel kamp. Ze rijdt regelmatig goede uitslagen in de jeugdcategorie 1. La ter wil ze triatlete worden, zei ze, gesouffleerd door haar moeder Lindy. Zij finishte één seconde na Shirin. Dat de uit West-Souburg afkomsti ge Verhage won, was niet ver wacht. Iedereen in de Langstraat rekende op Van Dort, die zowel in 2008 als 2009 de snelste tijd klok te. Maar de veertienjarige Dom- butgse heeft een blessure gehad aan haar achillespees en heeft daar door niet zo veel kunnen doen in het afgelopen jaar. In de Ladiesrun liep ze voor het eerst weer eens langer dan twintig minuten. De zestienjarige Verhage hoorde al wel bij de favorieten. In 2008 was ze vierde en vorig jaar eindig de ze als. derde. „Maar mijn tijd was nu niet zo goed als in de vori ge jaren", zei ze. „Ik ben deze week een paar dagen ziek geweest. Het was nu nog niet helemaal over, maar ik wilde hier gewoon meedoen." door Frits Bakker vlissingen - Met de 62-jarige Ar jan de Bruin, die jarenlang in de eredivisie van het basketbal heeft rondgekeken, heeft BC Vlissingen dit jaar een coach binnengehaald met een berg aan kqnnis en routi ne. De ambities van de club wor den er door versterkt: het Walcher- se bolwerk, met veruit het sterkste mannenteam van Zeeland, mikt dit jaar nog hoger in de eerste divi sie. „We willen graag de zogenaam de Final four halen, dat betekent een plaats in de play-offs voor pro motie naar de promotiedivisie." BC Vlissingen eindigde in het de buutjaar in de eerste divisie als zes de van de elf ploegen. Arjan de Bruin heeft inmiddels de kracht van het team goed kunnen inschat ten. „Het zijn jongens die alles voor elkaar over hebben. Het team heeft snelheid, is flexibel en be schikt over een goed schot van de buitenkanten. We zijn ook al in staat om met verschillende opstel lingen te spelen. De ene keer moet je vol op de aanval kunnen spelen, de andere keer is het beter om stug te verdedigen. Dat krijgen we al aardig onder de knie." De Bruin kende de -selectie al sinds vorig jaar, toen hij als leer- coach van de Nederlandse basket- balbond de vorige coach, Victor Vermue, begeleidde en veel wed strijden bezocht. De Rotterdam mer werd na dat seizoen gevraagd om hoofdcoach te worden. „Ik had de tijd om het te doen en woonde in Zeeland. We zijn drie jaar geleden van Rotterdam, waar we een zelfstandige wijnhandel hadden, verhuisd naar Kortgene. Die omgeving kenden we al goed, omdat we er al heel lang op de camping staan. En nu hebben we er ook een huis gekocht en wonen we er permanent." De staat van dienst van de nieuwe coach is indrukwekkend. De Bruin trainde en coachte de mannen van het toenmalige Rotterdam Zuid en later de vrouwen van die ploeg in de eredivisie. Verder vervulde hij Arjan de Bruin begint aan zijn 41e seizoen in het basketbal. Met BC Vlissin gen mikt hij in de eerste divisie op de Final Four. foto Ruben Oreel die rol ook bij een rolstoelteam op het hoogste niveau. „Ik begin aan mijn 41e jaar in het basketbal." Bij BC Vlissingen voert hij de regie over een relatief jong team met spelers die al een aantal jaren met elkaar spelen. „Het is een intelli gente ploeg, met jongens die hard voor elkaar willen werken. Ik zie aan de spelvormen dat ze bereid zijn om alles in zich op te nemen wat we op de trainingen doen. Als coach en trainer kun je geen bete re ploeg hebben om mee te wer ken." De man, die wel eens de basketbal professor wordt genoemd, is aange trokken om die kwaliteiten nog te verbeteren en uit te bouwen. „De oefencampagne voor de competi tiestart is heel geweest met wed strijden tegen teams uit de eredivi sie en promotiedivisie. Daarin had den we nog te veel ups en downs. We kunnen nog wat wisselen van niveau tegen sterke tegenstanders, daarin moeten we verbeteren." Michel Bosters (23, 1 meter 98) heeft zich als forward wel al ont wikkeld tot één van de bepalende spelers in het veld. De Bruin: „Hij is een belangrijke speler, maar de kracht van het team is dat die rol zo door iemand anders wordt over genomen." De kansen inschatten voor zijn team is nog wat prematuur. „Ik ken de kracht van de tegenstan ders nog niet goed" BC Vlissingen heeft de eerste competitiewed strijd al gespeeld. Zondag werd de uitwedstrijd tegen Rotterdam Bas ketball 2 met 74-67 gewonnen. De start van het team was feilloos, met een to-o-voorsprong, dat werd uitgebouwd naar 39-23, maar na een hapering stond het voor het ingaan van de beslissende fase 55-55. „Dat hebben we niet goed gedaan, maar daarna is het wel mooi afgemaakt." De selectie van BC Vlissingen voor dit seizoen: Sjors van de Poel, Stefan Schrier, Raylin Jimenez, Mi chel Bosters, Emilio Jangbahadoer, Patrick Kompier, Dorde Karadzic, Sjoerd van Pelt, Benjamin Steen beek, Dennis de Paauw, Allarde de Jong. 3 Technische staf: Arjan de Bruin (trainer/coach), Frank Vermeulen (assistent-coach). door Barry van der Hooft terneuzen - Na drie nederlagen op rij - tegen IJsselmeervogels (2-0), Katwijk (2-3) en Rijnsburgse Boys (4-0) - kan Hoek vandaag in het thuisduel met SC Genemui- den een positief resultaat wel weer eens gebruiken. Het waren niet de minste tegenstanders die de Zeeuws-Vlaamse topklasser de af gelopen weken ontmoette, maar het vertoonde spel was vooral in de ontmoetingen met IJsselmeer vogels en Rijnsburgse Boys ver on der de maat. Thuis tegen Katwijk had Hoek wél meer verdiend dan een nederlaag. „We hebben ook nog niet echt ge luk gehad", meent trainer Gaby Demanet. „Dat moet je afdwingen en ik hoop dat we dat vandaag eens doen." Bij één van zijn spelers rolde afge lopen week een opmerkelijke zin over de lippen. 'Voor ons begint de competitie eigenlijk nu pas', klonk het. Demanet kan zich wel enigszins vinden in die woorden. „In de eerste weken van het sei zoen hebben we vooral tegenstan ders gehad die stuk voor stuk bo venin meedraaien. Op papier komt er nu een reeks aan tegen ploegen die voor dezelfde plaatsen als Hoek spelen. Al staat Genemui- den op dit moment wel op de vijf de plaats. De nederlaag in Rijns burg hebben we verwerkt. Je weet dat je tegen zo'n ploeg onderuit kunt gaan, al vond ik niet dat to taal weggespeeld zijn. Mijn spelers hebben afgelopen week laten zien dat ze gretig zijn." Eén van de problemen voor Hoek is dat de ploeg bijzonder moei zaam tot scoren komt. Vijf goals in zeven duels; alleen nummer voor laatst Sparta Nijkerk kan met vier doelpunten slechtere cijfers over leggen. De kans is daarom groot dat Demanet tegen Genemuiden voor een iets aanvallender concept kiest, zeker ook omdat Hoek op ei gen veld speelt. Van de vijf middenvelders sneu velt er dan één, waardoor Hoek met twee spitsen komt te spelen. Josimar Pattinama en Nick de Jong lijken de belangrijkste kandi daten om vandaag een aanvalsduo te vormen. Stijn Mahieu en John Schot zijn dan de aanvallende mid denvelders achter het tweetal; Fer ry Alfons en Jurgen Landuyt of Klaas Hellebaut moeten de balans op het middenveld bewaken. Regilio Pinas behoort nog niet tot de wedstrijdselectie. De aanvaller is wel hersteld van zijn hielblessu- re en maakt vandaag zijn rentree in het tweede elftal. Op Kwinten Josimar Pattinama vormt samen met Nick de Jong vandaag waarschijnlijk de voorhoede bij topklasser Hoek. archieffoto Ferry Toth Clappaert kan Demanet de komen- mende week geopereerd aan zijn de weken geen beroep doen. De knie en staat daardoor minimaal Belgische middenvelder wordt ko- drie weken buitenspel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73