Beeldentuin Nadruk op 'jeugdige' kunst www. dom inicu sn I Praise-avond voor Westerkerk Meer ondergrondse afvalcontainers Mentasticsles voor betere balans Slager Tolhuijsen bestaat 15 jaar Training 'Presenteren met Passie' Ondernemersplein Forensentafel PapasTapas stopt zaterdag 2 oktober 2010 GOES Marjolijn van den Adel waardeert De Bewaerschole als locatie waar gericht en consequent aandacht wordt besteed aan het meest actuele van de hedendaagse kunst. foto Dirk-Jan Gjeltema Nog sterker dan voorheen legt Stichting Bewaerscho le sinds dit jaar de nadruk op het tonen van spannende, actu ele kunst die meetelt op (interna tionaal niveau. (Jonge) kunstenaars van uiteenlo pende kunstdisciplines krijgen de kans in deze voormalige bewaar school te exposeren. Van den Adel: „Zoals ooit genera ties jonge kinderen hier tijdelijk werden bewaard, wordt hier nu het meest 'jeugdige' van de heden daagse kunst tijdelijk geëxposeerd. Elk jaar met zes nieuwe tentoon stellingen." Een belangrijke doelstelling in het beleid van het nieuwe bestuur is De Bewaerschole een relatie met het publiek te laten aangaan om zodoende de drempel te verlagen en de belangstelling te vergroten. In dat verband wordt de expos erende kunstenaars gevraagd een lezing, presentatie of workshop te geven. Carine Diepens zal met leerlingen Van groep 7/8 van obs Onder de Wieken in Haamstede 'living "sculptures' maken. Dat gebeurt op vrijdagmiddag 22 oktober van 13.15 tot 15.15 uur in de gymzaal van de school. GOES - De Stichting Johannes Thie- len houdt zaterdag 9 oktober een praise-avond ten bate van de restau ratie van de Westerkerk in Goes. De stichting, sinds december eige naar van de kerk, stelt het godshuis ter beschikking voor religieuze, maatschappelijke en culturele acti viteiten. De kerk - met het grootste traditionele pannendak van Neder land - moet worden gerestaureerd. Dat gebeurt deels met rijksgeld, maar dat is nog niet genoeg. De praise-avond begint om 20.00 uur. VLISSINGEN VLISSINGEN - Nog dit jaar wil de ge meente Vlissingen meer straten voorzien van ondergrondse afval containers voor restafval, oud pa pier, kunststof, kleding en glas. Het gaat om de Vrijdomweg, de Prins Frederik Hendriklaan, de Bak- kersdorplaan, de Julianalaan, de Ka- rolingenbaan, de Doornluststraat, de Verlengde Bonedijkestraat, de Bosjeslaan, de Korenbloemlaan en Grote Abeele. Tegelijkertijd met de plaatsing van de container worden de straten herbestraat. Schouwen-Duiveland beschikt over diverse musea, elk met een eigen collectie. In deze serie vertellen Schouwen-Durve- landers over een bijzonder voorwerp uit een van de vele vitrines. Samen met leerlingen van basisschool Onder de Wieken werkt Carina Die pens aan diverse living sculptures in een levende beeldentuin. nieuw-haamstede - Therapeute Satsavya Mertens uit Nieuw-Haam- stede is gespecialiseerd in de zoge heten Trager methode en de Men tastics bewegingen. De behandel wijze is vooral bedoeld als onder steuning bij burn-out en depres sie. Tevens bieden de methoden handvatten om een burn-out te voorkomen. Milton Trager (1908) is de grond legger van deze methode. De thera pie bestaat uit simpele bewegin gen die veel ervaringen in het lichaam teweeg kunnen brengen. Satsavje Mertens heeft haar prak tijk in Nieuw-Haamstede sinds kort ook uitgebreid naar Middel burg. Zij geeft daar bij Stichting Padma in de Verwer ij straat 51A Mentasticles op de woensdagoch tend van 10 tot 11 uur en op de woensdagavond van 20 tot 21 uur. Voor nadere informatie: telefoon- nr.: 06-27347597 ofhttp:// satsa- vya.wordpress.com/mentastics. renesse - Het was voor Rob en Margot Tolhuijsen 'een droom die f in vervulling ging'. Vijftien jaar ge- leden namen ze de slagerij aan de f Lange Reke in Renesse over van de familie Ossewaarde. Vrijdag 8 oktober wordt het jubileum ge vierd met een open avond tussen 16.00 en 20.00 uur. Volgen Tolhuij sen is de zaak in de afgelopen pe riode flink veranderd. De keursla ger is zich meer gaan richten vlees specialiteiten, kant en klare vlees producten en ambachtelijk berei de maaltijden. Ook de catering- poot van Tolhuijsen wordt steeds belangrijker. Die gaat overigens ver der dan vlees: Tolhuijsen kan ook compleet verzorgde weekends met onbijt en lunch verzorgen. scharendijke - Draadloos inter net, een uitgebreid aanbod van kranten en tijdschriften en een ge zonde maaltijd. Volgens Patrick Brondgeest van Surf-Inn de 'basis ingrediënten' van de nieuwe foren sentafel. De zaak, die op 3 minu ten van de N57 is gelegen, is vol gens hem de ideale uitvalbasis voor pendelaars tussen Rotterdam en Zeeland. Binnenkort komt er ook boodschappenservice bij. zierikzee - Vrouwelijke onderne mers, managers en professionals kunnen 5 oktober aan hun presen tatievaardigheden werken. Het on dernemersnetwerk voor vrouwen in Zeeland OvVZ biedt op die dag de training 'Presenteren met Pas sie' aan in samenwerking met Coby Kalis van Linx-training. Kalis heeft brede ervaring als trainer en presentator en kent dus de kneep jes van het vak. Deelname aan de trainingsdag kost 325 euro, leden van OvVZ betalen 275 euro. Opga ve en info over de locatie: c.kalis@linx-training.nl westenschouwen - Spaans restau rant Papas Tapas sluit binnenkort de deuren. Eigenaren Paolo en Raymond van Gilst zijn na zeven jaar toe aan iets anders. Zaterdag 23 oktober is de zaak voor het laatst open. De buren, Italiaans res taurant II Gallo di Firenze neemt de zaak over voor uitbreiding van de eigen activiteiten. Orartjepiein 70 Oost Souburg OPEN HUIS «sgS zaterdag 9 oktober van 11-IS uur ^<*WEisss5ssam K fors appartement (2004) ja geiegen op de 2e (top) ver- sg dïepïng. De woning beschikt over twee ruime slaapka- mers. een grote woonka mer. balkon 02 'het 7" tuid'westen, een fraaie keu- I kers pret ioböuwapparaajur on keurïg sanitair. LA en Vraagprijs 238.500,- k.k. makelaar /.yin jiiiiryijj uJJ - aujiiütj ujsr iisyititiJd Pi.3j. uuniunidiyi/j 'JiiSi ds IL Zsüdijk ju V/ij/kupïliüJ ir

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67