Niet sneller, maar wel veiliger over de N57 221 TBS geëist tegen man (38) Zoektocht andere plek consultatiebureaus Jan Stins KRAAIJENSTEINWEG Aanpak eind november van start 'La Danse' in filmzaal van het Diekhuus Sfeervolle keukens zaterdag 2 oktober 2010 uurwerkmaker/ instrumentmaker Voor al uw uurwerk restauraties Lid "Restauratoren Nederland" VöorSensen die vakwerk v kunnen waarderen DAMPLEIN J, MIDDELBURG. t. 0118-636635 WWW.JANSTINS.NL nieuwe Kraaijensteinweg ss» nieuwe parallelweg as® nieuw fietspad vervallen deel Kraaijensteinweg/ Serooskerkseweg door Ad Roos MIDDELBURG - Officier van justitie G. van der Hofstede heeft gisteren voor de rechtbank in Middelburg tegen een 38-jarige Zierikzeeënaar tbs met voorwaarden geëist. Vanwege de psychische gesteld heid van de verdachte, doet de rechtbank in Middelburg al volgen de week, 8 oktober, uitspraak in deze zaak. De Zierikzeeënaar die gisteren te recht stond, wordt onder meer ver dacht van poging tot doodslag, zware mishandeling bedreiging en vernieling. Op 26 september vorig jaar had hij zeker tien halve liters bier achter de kiezen, had hij de drug speed gebruikt en wilde hij verhaal ha len bij een kennis die zijn ex zou hebben lastiggevallen. Binnen de kortste keren sloegen de twee kemphanen aan het vech ten. Na deze vechtpartij nam hij nog een joint en twee whisky's tot zich en ging de stad in. Daar trof hij zijn opponent opnieuw en weer ontstond er een vechtpartij. Daarbij probeerde hij zijn slachtof fer te wurgen. Er kwam een eind aan de vechtpar tij doordat de politie hem van het slachtoffer af trok. Bij de vechtpartijen liep het slacht offer gebroken ribben, een ge scheurde oogkas en een hersen schudding op. Omdat volgens de deskundigen de man dringend moet worden be handeld in een tbs-kliniek en hij op 13 oktober al in een kliniek te recht kan, doet de rechtbank vroe ger dan gebruikelijk, namelijk al op 8 oktober uitspraak in deze zaak. Na decennia van praten, jaren van voorbereiding en maanden van rechtszaken gaat de recon structie van één van de gevaar lijkste stukjes rijksweg in Zee land, de Kraaijensteinweg (N57) bij Burgh-Haamstede, eind no vember eindelijk van start. dooi Joeri Wisse Het gaat weliswaar om een deel van de Kraa ijensteinweg. En van het door sommigen gedroomde 'polder tracé- een compleet nieuwe weg dwars door de polder - is al hele maal geen sprake. Toch kan de aan komende reconstructie als een for se verbetering voor de verkeersvei ligheid worden aangemerkt. De contouren van de nieuwe Kraa ijensteinweg zijn al te zien in het landschap. Gas- en waterleidingen van Delta worden momenteel ver legd om ruimte te maken voor het nieuwe stuk N57. De nieuwe weg komt namelijk grotendeels in het 'vrije veld' te liggen, legt project manager Patrick Engelen van Rijks waterstaat uit. Namens de rijksdienst heeft Enge len de reconstructie van de Kraa ijensteinweg voorbereid. „Helaas kunnen we niet de hele weg vanaf de stormvloedkering tot het kruis punt met de Serooskerkseweg aan pakken. Daar is niet genoeg geld voor. Nu wordt het onveiligste deel aangepakt. Niet alleen zijn er de afgelopen jaren veel ongeluk ken gebeurd, de dreiging van een ongeval is ook groot. Het belang rijkste is dat alle afslagen worden teruggebracht door twee nieuwe rotondes: één ovonde bij de Steurs- weg en één rotonde ter vervan ging van de verkeerslichten bij de Serooskerkseweg." Zijwegen, huizen en akkers die nu nog grenzen aan de Kraaijenstein weg, zijn na de reconstructie nog wel te bereiken. Het ruim tweeën halve kilometer lange stuk dat wordt aangepakt, krijgt over bijna het hele traject aan weerszijden een parallelweg. Voor een groot deel zal dit de huidige Kraaijen steinweg zijn. Die wordt, als het project in november 2011 is afge rond, afgewaardeerd tot parallel weg. Behalve dat de belijning en functie worden aanpast, verandert er ver der weinig aan het uiterlijk van de huidige weg. De kenmerkende rijen hoge populieren blijven ge woon staan. Engelen: „Tussen de huidige weg en de nieuwe weg in, komt een plas-draslandschap. Dat zal soms droog zijn en in tijden van meer regenval weer natter zijn." Op groenstroken die vrijko men aan de dorpskant van de weg, kiest Rijkswaterstaat juist voor verhogingen. De twee roton des krijgen een- uniforme uitstra ling. Middenin komt een ronde op staande rand, die schuin afloopt. Het is een knipoog naar de burcht van Burgh. Ook de nabijheid van dijken en dammen in de buurt komt subtiel terug in de rotondes: oude stenen van dijkbekleding grenzen straks de rijbaan af. Bij de reconstructie van de weg staat veiligheid en niet de doorstroming van het verkeer centraal. „De nieuwe weg zal geen aanzuigende werking krij gen. In plaats van een rechte voor- rangsweg, wordt het een route met twee rotondes. Dat betekent afremmen en weer optrekken. Nu kun je - als het rustig is - nog ge woon doorrijden. Ook de verkeers lichten op de kruising met de Serooskerkseweg staan nu vaak op groen voor doorgaand verkeer." Na de aanpak blijven de belangrijk ste verkeersregels ongewijzigd. De maximumsnelheid blijft tachtig ki lometer per uur en inhalen blijft verboden Aannemer Ooms uit Mid- delharnis begint naar ver wachting eind deze maand aan de werkzaamheden. „Tijdens een openbare informatie bijeenkomst op 20 oktober, kun nen we de exacte planning van de aannemer presenteren." Bij de aanbesteding heeft Rijkswa terstaat enkele belangrijke voor waarden gesteld. Zo mag de weg niet worden afgesloten in drukke weekends, zoals tijdens Concert at Sea. „Ook moet de aannemer in drukke perioden een bepaalde mi nimumsnelheid garanderen, zodat de doorstroming gewaarborgd blijft." HAAMSTEDE door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland gaat onderzoeken of er alternatieve locaties te vin den zijn voor de vestiging van con sultatiebureaus. Tijdens de gemeenteraadsvergade ring donderdag werd een gezamen lijke motie van CU, Leefbaar Schouwen-Duiveland, SGP en WD waarin daartoe opdracht wordt gegeven met algemene stem men aangenomen. De politiek rea geert daarmee op het voornemen van de gemeente om de consulta tiebureaus in Bruinisse, Brouwers haven, Noordgouwe en Ooster- land op korte termijn te sluiten. Uitgangspunt voor de politieke fracties is dat de kwaliteit van de dienstverlening van de consultatie bureaus - medische basiszorg bij al le kinderen van 0 tot 4 jaar- ge waarborgd wordt. Uitgebalanceer de spreiding over het eiland en goede bereikbaarheid van de con sultatiebureaus is in de visie van de politieke fracties onontbeerlijk. Het is de bedoeling dat voor de raadsvergadering van 25 november dit jaar duidelijkheid is over de toe komst van de consultatiebureaus. Wethouder Gilles Houtekamer heeft eerder al toegezegd het ge vraagde onderzoek uit te voeren. MIDDELHARNIS - In Het Diekhuus in Middelharnis wordt donderdag 7 oktober de documentaire La Danse van Frederick Wiseman ver toond. Het betreft een studie van het Opera Ballet van Parijs. De documentairemaker begint in de krochten van het operagebouw en pelt het paleis van onder naar boven af De zwarte schoonma kers, de kostuummakers, zelfs de imkers en hun bijenkorven op het dak, alles wat beweegt en ook maar zijdelings een functie vervult in de balletbiotoop, wordt geëerd in de Wisemans beeldregie. J De filmvoorstelling begint onj 20.00 uur. m Wordt het een prachtige moderne of een stijlvolle klassieke? Waldammeweg 2,4338 PJ Middelburg j Tel: 0118-625055 www.raabkarcher.nl raab Kr karcher Laat u inspireren in onze showroom en ontvang advies op maat •,7~ ^ÈiBSAiisW'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64