niet winnen' 33 Topklasser Hoek vandaag op jacht naar tweede zege van het seizoen Krachtproef voor basketbalsters Ploeg Van Gerwen wordt opgedoekt Aandacht voor de Kustmarathon zaterdag 2 oktober 2010 awyWM-ftiW' BHHIT iIHWMMIHB BHRHUHBHSGS De PZC besteedt vandaag en morgen op internet veel aandacht aan het Kustmarathonweekeinde. In maandagkrant komen zeven pagina's over het evenement, met wedstrijdverslagen, achtergrondverhalen, foto's en uitslagen. door Roeland van Vliet ZOUTELANDE - Het deelnemersveld van de derde Ladiesrun was groot, maar niet erg sterk. De winnende tijd op de tien kilometer was gis teravond slechts 49.07 minuten. „Eigenlijk mag ik daar niet mee winnen", zei de in Heerhugo- waard wonende Hanne Boo- gaard-Hofmans. Boogaard-Hofmans (34) loopt veel wedstrijden. Ze doet mee aan races over tien kilometer, halve marathons en triatlons en door gaans treft ze meer tegenstand dan in Zoutelande. „Twee weken geleden was ik veel sneller op een vlakke tien kilometer in Amers foort (44.01), maar toen won ik niet. Ik geloof niet dat hier al te veel goede deelneemsters waren." Nu is de Ladiesrun, de officiële opening van het Kustmarathon weekeinde, ook niet echt een wed strijd. Het is meer een veredelde trimloop. Dat de minder snelle at letes na afloop nauwelijks aan dacht hadden voor de huldiging van de top drie was veelzeggend. De meeste van de 464 finishers keuvelden vrolijk door tijdens de medailleceremonie. Boogaard-Hofmans, getrouwd met een Zeeuw, stond er na vijf ki lometer al in haar eentje voor. Tot het keerpunt, de tank in Westka- pelle, zat Annemiek van de Velde uit Schuddebeurs nog bij haar. Maar zij kon de Noord-Hollandse op de terugweg - met de wind en miezerregen vol in het gezicht - niet meer volgen. Boogaard-Hof mans: „Ik heb nog gevraagd: zul len we samenwerken? Maar dat lukte haar niet meer." De atlete uit Heerhugowaard ren de solo tegen het stormpje in en kon daardoor niet in de buurt van een snelle tijd komen. Het par koersrecord van Anjolie En gels-Wisse (42.22 in 2008) kwam nooit in gevaar. Boogaard-Hofmans paseerde de fi- nishbult in Zoutelande in 49.07. De Middelburgse Fatima Goncal- ves werd tweede op 45 seconden. Van de Velde greep met 50.23 het brons. Op de vijf kilometer leverde Shirin van Anrooy de opmerkelijk ste prestatie. De pas acht jaar oude hardloopster uit Kapelle - de jong ste deelnemer aan de Ladiesrun - kwam al als vijfde over de finish. Met haar tijd van 24.59 minuten zat ze niet eens zo heel ver achter Christa Verhage (23.23), Joanna de Ridder (24.46), Tineke van Dort (24.50) en Sara IJsebaert (24.56). Van Anrooy, die niet eens moe leek, is beter bekend als jeugdwiel- renster van ZRTC Theo Middel kamp. Ze rijdt regelmatig goede uitslagen in de jeugdcategorie 1. La ter wil ze triatlete worden, zei ze, gesouffleerd door haar moeder Lindy. Zij finishte één seconde na Shirin. Dat de uit West-Souburg afkomsti ge Verhage won, was niet ver wacht. Iedereen in de Langstraat rekende op Van Dort, die zowel in 2008 als 2009 de snelste tijd klok te. Maar de veertienjarige Dom- burgse heeft een blessure gehad aan haar achillespees en heeft daar door niet zo veel kunnen doen in het afgelopen jaar. In de Ladiesrun liep ze voor het eerst weer eens langer dan twintig minuten. De zestienjarige Verhage hoorde al wel bij de favorieten. In 2008 was ze vierde en vorig jaar eindig de ze als derde. „Maar mijn tijd was nu niet zo goed als in de vori ge jaren", zei ze. „Ik ben deze week een paar dagen ziek geweest. Het was nü nog niet helemaal over, maar ik wilde hier gewoon meedoen." door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Na drie nederlagen op rij - tegen IJsselmeervogels (2-0), Katwijk (2-3) en Rijnsburgse Boys (4-0) - kan Hoek vandaag in het thuisduel met SC Genemui- den een positief resultaat wel weer eens gebruiken. Het waren niet de minste tegenstanders die de Zeeuws-Vlaamse topklasser de af gelopen weken ontmoette, maar het vertoonde spel was vooral in de ontmoetingen met IJsselmeer vogels en Rijnsburgse Boys ver on der de maat. Thuis tegen Katwijk had Hoek wél meer verdiend dan een nederlaag. „We hebben ook nog niet echt ge luk gehad", meent trainer Gaby Demanet. „Dat moet je afdwingen en ik hoop dat we dat vandaag eens doen." Bij één van zijn spelers rolde afge lopen week een opmerkelijke zin over de lippen. 'Voor ons begint de competitie eigenlijk nu pas', klonk het. Demanet kan zich wel enigszins vinden in die woorden. „In de eerste weken van het sei zoen hebben we vooral tegenstan ders gehad die stuk voor stuk bo- venin meedraaien. Op papier komt er nu een reeks aan tegen ploegen die voor dezelfde plaatsen als Hoek spelen. Al staat Genemui- den op dit moment wel op de vijf de plaats. De nederlaag in Rijns burg hebben we verwerkt. Je weet dat je tegen zo'n ploeg onderuit kunt gaan, al vond ik niet dat to taal weggespeeld zijn. Mijn spelers hebben afgelopen week laten zien dat ze gretig zijn." Eén van de problemen voor Hoek is dat de ploeg bijzonder moei zaam tot scoren komt. Vijf goals in zeven duels; alleen nummer voor laatst Sparta Nijkerk kan met vier doelpunten slechtere cijfers over leggen. De kans is daarom groot dat Demanet tegen Genemuiden voor een iets aanvallender concept kiest, zeker ook omdat Hoek op ei gen veld speelt. Van de vijf middenvelders sneu velt er dan één, waardoor Hoek met twee spitsen komt te spelen. Josimar Pattinama en Nick de Jong lijken de belangrijkste kandi daten om vandaag een aanvalsduo te vormen. Stijn Mahieu en John Schot zijn dan de aanvallende mid denvelders achter het tweetal; Fer ry Alfons en Jurgen Landuyt of Klaas Hellebaut moeten de balans op het middenveld bewaken. Regilio Pinas behoort nog niet tot de wedstrijdselectie. De aanvaller is wel hersteld van zijn hielblessu- re en maakt vandaag zijn rentree in het tweede elftal. Op Kwinten Clappaert kan Demanet de komen de weken geen beroep doen. De Belgische middenvelder wordt ko mende week geopereerd aan zijn knie en staat daardoor minimaal drie weken buitenspel. Zevenklapper Hoek speelde één keer eerder te gen SC Genemuiden. Op 25 sep tember 2003 troffen beide ploe gen elkaar in de tweede ronde van de KNVB-beker. Voor Hoek werd het een gedenk waardige avond, want op eigen veld won het met liefst 7-0. In de derde ronde werd vervolgens ook Veendam met 2-0 verslagen. Vervolgens sneuvelde Hoek in de achtste finale. In Almelo was Hera cles met 4-1 te sterk. door Aector Dooms TERNEUZEN - De basketbalsters van Scheldesport staan dit jaar op- nieuw voor een zware opgave in de overgangsklasse. „Slechter dan vorig seizoen kan niet. Het kan al leen maar beter worden", meent trainer Martin van Ham. Vorig jaar debuteerde Schelde sport in de overgangsklasse. Het ni veau bleek (nog) te hoog gegrepen voor het jonge, onervaren team. Er werd slechts één keer gewonnen, van WB Giants. Dat bleëk achteraf voldoende om zich te handhaven. Van Ham gaat er vanuit dat er dit seizoen meer te halen valt. Hij acht zijn team in staat om meer wedstrijden te winnen, omdat de Terneuzense basketbalsters een er varing rijker zijn en de komst van Stella Hozee voor aanvallende im pulsen zal zorgen. De 29-jarige bas ketbalster was de laatste jaren ac tief in de Belgische basketbalcom petitie. Hozee is voor de positie guard/forward een versterking. Het schortte vooral aan scorend vermogen bij Scheldesport. Aanval lend moest het vorig jaar voorna melijk van Marjolein Kruijsse en Pauline van den Heuvel komen. In de overgangsklasse zijn er een aantal nieuwe ploegen bijgeko men. Van Ham: „Misschien kun nen we daar ons voordeel tegen ha len." Een pluspunt is ook dat Scheldesport met twee teams in competitie uitkomt. Sonja Geel- hoedt en Anneke de Clerk, die ja renlang voor Voorwaarts uitkwa men, zijn de routiniers in het twee de team dat verder vooral uit jon ge speelsters bestaat. „Speelsters van het tweede team zullen regelmatig bankzitters bij het eerste zijn", aldus Van Ham. In de voorbereiding won Schelde sport haar eigen toernooi met Zeeuwse tegenstanders. Vandaag begint Scheldesport de competitie met een uitduel met Agathos. Selectie Scheldesport 1: Maaike Caste- leijn, Daniëlle van den Heuvel, Karin van den Heuvel, Pauline van den Heu vel, Stella Hozee, Marjolein Kruijsse, Mariëtty Martina, Jolisa Stokhof, Ma- nuela Stokhof. Trainer/coach: Martin van Ham. Springruiter Jos Lansink (foto) verdedigt in Kentucky zijn wereldtitel. Dit lukte tot dusverre twee ruiters: de Duit ser Hans Günter Winkler (1955 in Aken) en de Italiaan Raimondo d'lnzeo (1960 in Venetië), archieffoto Peter Schols door Erwin Blatter EINDHOVEN - De ProTour-wieler- ploeg van Gerrie van Gerwen maakt komend seizoen geen deel meer uit van het profpeloton. De teammanager is er niet in geslaagd een nieuwe hoofdsponsor te vin den. Eerder dit jaar werd bekend dat het Duitse Milram zijn aflopen de contract niet wilde verlengen. „Ik heb lang gedacht: het gaat me wel lukken", aldus Van Gerwen. „Maar een nieuwe sponsor vin den, heeft blijkbaar meer tijd no dig." Hij ontkent dat het recente dopingeval van zijn renner Roy Sentjens de onderhandelingen met potentiële geldschieters heeft verstoord. De meerderheid van zijn perso neel (55 man inclusief renners) heeft inmiddels onderdak gevon den bij ploegen als Sky en het nieuwe Pegasus Sports. Wat met de materialen en het wagenpark gaat gebeuren, weet Van Gerwen nog niet. „We willen de spullen lie ver niet verkopen. Misschien dat we ze gaan verhuren." Van Gerwen, sinds twee jaar eige naar van de ploeg, hoopt in 2012 een doorstart te kunnen maken. „We hebben de afgelopen tijd veel tijd en energie gestoken in nieuwe contacten. Dan is het zonde als we helemaal zouden stoppen." Door het wegvallen van Van Ger- wens ploeg heeft Duitsland ko mend seizoen geen wielerformatie meer op het hoogste niveau. T-Mo- bile en Gerolsteiner hielden het eerder al voor gezien. „Vanwege de dopinggevallen van de afgelopen jaren is het wielrennen in Duits land gedemoniseerd. Het duurt een tijd voordat de populariteit van de sport weer aantrekt."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59