'Met 49.07 mag je eigenlijk Lansink is nog even wereldkampioen 32 Bert Flier niet in Kustmarathon Citroën Dees Sport steviger aan kop Grand Prix driebanden van start in Reseda Derde speeldag eredivisie driebanden De Ladiesrun is nauwelijks een wedstrijd te noemen. Het eerste evement in het Kustmarathonweekeinde is meer een veredelde trimloop. zaterdag 2 oktober 2010 ZOUTELANDE Bert Flier uit Barendrecht doet van daag niet mee aan de Zeeuwse Kus- tamarathon. De triatleet heeft zich met griep afgemeld. Flier werd door insiders ingeschat als degene die het drievoudig win naar Sébastièn Schletterer uit Mid delburg het moeilijkst zou kunnen maken. Flier werd vorig jaar derde, achter Schletterer en Miquel van Tonge ren. De 37-jarige Zuid-Hollander werd in 2001 en 2002 Nederlands kampioen triatlon op de lange af stand. TERNEUZEN In poule A van het bedrijfsvolley bal in Terneuzen verstevigde Citroën Dees Sport zijn leidende positie door een 3-0-zege op De Hoop. De koploper profiteerde opti maal van het resultaat van het tref fen tussen de nummers twee en drie, Inspiratiecentrum en SV De Sterre. De Sterre won met 2-1. In poule B bleef NHI Terneuzen 1 zonder te spelen eerste. HPVL Con sult 1 en BN/De Stem onderstreep ten de geringe krachtsverschillen door in punten gelijk met de lijst aanvoerder te komen. SAS VAN GENT In Zaal Reseda in Sas van Gent wordt vanaf maandag het eerste van vier Grand Prix toernooien driebanden gehouden. Koen Pöpsel verdedigt niet alleen zijn ti tel van vorig seizoen, maar ook de Mastertitel. Na Sas van Gent zijn 't Overleg in Groede, 't Bierwinkeltje en Du Commerce in Terneuzen en De Kroon in Sint Jansteen de speelloca- ties. De beste acht plaatsen zich voor de Masters. De deelnemers lijst telt 58 inschrijvers. SLUISKIL - De eredivisie drieban den is morgen toe aan zijn derde speelronde. Delta/Fast Bouwservi- ce neemt het in Lochem op tegen debutant DBL Holland Mineraal. Garage Verbrugge Hyundai ont vangt in Sluiskil Ai Biljarts uit Apeldoorn. Verbrugge staat puntloos onder aan en kan daar wat aan doen door de tegenstander te verslaan. Die is ook nog maar in het bezit van één punt. Een zege wordt geen eenvoudige opdracht, want de Gelderlanders komen op volle oorlogssterkte naar Sluiskil. Michaël Nilsson uit Zweden is de kopman. Hij speelt tegen Martin Spoormans. Henk Habraken neemt het op tegen de Belg Ronny Brants. Als Habraken doet wat hij onlangs in de Belgische competitie presteerde, zit er een zege wel in. De Brabander maakte een serie van 25 (deze week alweer overtrof fen door Frans van Kuyk met 27). Ronny Daniëls speelt tegen Mar- tien van de Spoel en Kees Wittens tegen teamcaptain Addy Wienk. De strijd begint om 13.00 uur. LADIESRUN De Ladiesrun had maar vier uitvallers. Van de 468 startende vrouwen haalden er 464 de finish. I'MI - L_ Aan de Ladiesrun deden in totaal 468 vrouwen mee. Snelle tijden werden er echter niet geklokt. foto Ruben Oreel door Gie! Hendrix LEXINGTON - Hij heeft al heel wat gewonnen in zijn leven. De groot ste eendaagse wedstrijden van de wereld staan op zijn erelijst, zoals Calgary en Aken, acht Nederland se titels en een Belgische en niet te vergeten het Olympisch teamgoud voor Nederland (Barcelona 1992). En toch blijft Jos Lansink die kal me, vriendelijke man van twintig jaar geleden. Wat meer ervaring heeft hij, maar niet de kapsones van een man die weet dat hij de beste van de wereld is. „Alle Amerikanen", noemt hij als eerste als kanshebber voor zijn op volging. McLain Ward, de enige man in het USA-team en ook de drie amazones. „Maar eigenlijk kun je er niet veel van zeggen. De top is breed. Ik denk dat je zo 25 namen kunt opnoemen van rui ters die allemaal kunnen winnen." Dat komt mede door het systeem dat op het WK gehanteerd wordt. De strijd om de titel wordt beslist in een 'final four', waarin de beste vier ruiters op hun eigen paard en op de drie van de concurrenten een rondje over de hindernissen moeten. Vlak voor elk nieuw WK wordt de discussie over het systeem weer aangewakkerd. Lansink heeft er ook zijn bedenkingen over, maar wil het zeker niet afschaffen. „In de final four begint iedereen weer op nul. Alle fouten uit de overige proeven doen er niet meer toe. Dat houdt een zekere oneerlijk heid in, want de combinatie die dan na de vijf voorgaande omlo pen nog steeds nul strafpunten heeft, hoeft nog niet meteen we reldkampioen te worden. Ik zou het eerlijker vinden als na die vijf omlopen de beste combinatie ook echt wereldkampioen is. En na die final four nog een winnaar. Dat moet toch kunnen. In de dressuur worden ook drie gouden medailles uitgereikt." De WK-formule heeft ook voorde len, zegt Lansink. „Het onder scheidt het WK ook van de Spelen en het EK. Wie op het EK bijvoor beeld minder goed presteert in het jachtspringen waarmee dat titel- toernooi begint, kan het verder wel vergeten. Die kan "nooit meer winnen, want de combinatie die na vijf omlopen bovenaan staat, is gewoon kampioen." „Bovendien heeft het rijden op andermans paarden wel iets speciaals. Je mag de ring niet uit, staat in een hoekje in het stadion, waar je het zadel kunt omleggen van het ene paard naar het andere. Twee oefenspron getjes mag je maken, en dan moet je de ring in." Jos Lansink ziet volgend jaar Abra ham en hij heeft al een bewogen leven achter de rug. Een gesplitst leven ook, dat begon als Nederlan der in 1961 in Weerselo en in 2001 een nieuw hoofdstuk kreeg als Belg. Hij was toen in dienst van Leon Melchior op stoeterij Zan- gersheide en door een verandering in de regels moesten ruiters en paarden op de Olympische Spelen dezelfde nationaliteit hebben. Aan gezien Melchiors Zangershei- de-paarden allemaal een Belgisch paspoort hadden, was het kiezen of delen voor Lansink. Inmiddels is hij al zo'n jaar of zes weg uit Lanaken. Lansink woont nog wel in het Belgische stadje, maar heeft sinds vorig jaar zijn splinternieuwe stal in Meeuwen. Een paardenbedrijf dat voorzien is van alle technische snufjes met een eigen fokbedrijf en laborato rium. Binnen afzienbare tijd hoopt hij op het grote grasland naast de overdekte manege een huis voor zijn gezin te kunnen neerzetten, zodat vrouw en kinde ren ook daar kunnen wonen en hij niet meer hoeft te pendelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58