zeeland 125 begrijpelijk Nederlands Sportbillies-festijn voor mensen met handicap in sportcentrum Terneuzen De Second Opinion Weken bij Rabobank Hulst Rondvluchten met DC-3 Dakota van Prins Bernhard vanuit Antwerpen 'Elke werkdag is een feestdag bij Dethon' zaterdag 2 oktober 2010 Z TERNEUZEN - In sportcentrum De Vliegende Vaart in Terneuzen kun nen mensen met (en ook zonder) handicap woensdag 13 oktober al lerlei aangepaste sporten doen, zo als duiken, basketbal, tennis, judo én dansen. Sportbillies is de naam waaronder dit speciale sportfestijn plaatsvindt. Terneuzenaar joey de Loor (17) zet te in oktober 2009 zo'n zelfde sportdag op in Arnhem, nadat hij met zijn idee voor een gehandicap tensportdag de MTV-wedstrijd Create Your World had gewon nen. Joeys broertje Jochem is ge handicapt. Zo kwam hij erop. Veel Zeeuwen waren er niet in Arnhem. Joey nam daarom het ini tiatief om het tweede Sportbillies- festijn in zijn eigen Terneuzen te houden. Woensdag 13 oktober van 13 tot 18 uur staat het te gebeuren. Aanmelden kan tot 8 oktober via www.sportbillies.nl. Meer informa tie bij Sportpunt Terneuzen, 0115- 455881, en bij Hulst in Beweging, 0114-684704. Regeren over mijn graf foto Robert van den Berge ANTWERPEN - Een DC-3 Dakota van de historische luchtvaartmaat schappij DDA Classic Airlines komt zaterdag 9 oktober naar Ant werpen. Vanaf de luchthaven wor den rondvluchten uitgevoerd over Zeeland en West-Vlaanderen. De rondvluchten, die inclusief start- en landingsprocedure zo'n 45 minuten duren, worden uitge voerd met de PH-PBA, het voorma lige toestel van Prins Bernhard dat na de samenwerking tussen KLM en Air France de historische kleu ren van beide luchtvaartbedrijven heeft gekregen. T\vee routes worden gevlogen: een rondje West-Vlaanderen (Antwer- pen-Dendermonde-Gent-Terneu- zen-Westerschelde-StNiklaas-Ant- werpen) en één over Zeeland (Ant werpen-Goes-Veerse Meer-Middel- burg-Vlissingen-Terneuzen-Hulst- Antwerpen). De DC-3 vliegt op 1500 voet (450 meter), een hoogte waarop details in het landschap nog goed te on derscheiden zijn. Passagiers steu nen met hun deelname aan de rondvlucht het behoud van vlie gend historisch erfgoed. De prijs per rondvlucht bedraagt 140 euro, DDA deelnemers (donateurs) beta len 115 euro. Belangstellenden kunnen een stoel reserveren voor een vlucht via www.dutchdakota.nl, door een e-mail met contactgegevens te stu ren aan reserveringen@ddagroup. nl of door contact op te nemen met de afdeling reserveringen van de DDA, 0320-292316. l.'Het is beslist niet mijn bedoeling dat een deel van mijn erfenis via mijn kinderen bij de man komt met wie ik (nu) nog ben getrouwd. Dat zou kunnen gebeuren als een kind van mij erft en daarna zelf overlijdt zonder echtgenote of kin deren en zelf geen testament heeft gemaakt. Zijn vader zou dan een van zijn erfgenamen zijn. Om dat te voorkomen, regeer ik over mijn graf, zoals dat zo mooi heet. Als een van mijn zonen van mij heeft geërfd en daarna zelf doodgaat, maakt het mij niet uit wie dan zijn erfenis krijgt. Of hij alles nalaat aan bijvoorbeeld een partner of een goed doel, dat moet hij zelf maar weten. Ik wil alleen niet dat wat mijn zoon van mij heeft geërfd of wat daar dan nog van over is, naar zijn vader gaat.' Bovenstaande tekst is de directe hertaling van het fragment 'Twee- trapsmaking' dat elders op deze pa gina staat. 9 Caroline de Maat herschreef een zes pagina's lang testament, waar van we hier een klein deel afdruk ken. Voor een vrijblijvend persoonlijk beleggingsadvies op maat Er kan geen twijfel over bestaan: het zijn roerige tijden voor beleggers. Door de economische crisis zijn veel beleggingsportefeuilles uit balans geraakt. Als er één ding wederom duidelijk is geworden, dan is het wel hoe belangrijk een goed gespreide beleggingsportefeuille is. Want juist de portefeuilles met onvoldoende spreiding over de verschillende beleggingscategorieën zijn het hardst door de financiële crisis getroffen. Ligt uw beleggingsportefeuille nog in lijn met uw wensen? Juist nu is het belangrijk om kritisch naar de samenstelling van uw beleggingen te kijken. Maar welke beslissingen moet u nu nemen? En waar baseert u nu uw beleggingskeuzes op? We kunnen ons voorstellen dat u twijfelt en bevestiging zoekt. Daarom stellen wij.een second opinion voor. Gratis second opinion én wijn-tapasproeverij Rabobank Hulst organiseert in de maand oktober de Second Opinion Weken. Het team Private Banking maakt in deze weken vrijblijvend een analyse van uw beleggingsportefeuille.Zij gaan in op de mogelijke aanpassingen waardoor uw portefeuille weer in lijn komt met de doelstellingen waarvoor u belegt. Om u te bedanken voor uw vertrouwen in ons advies ontvangt u van ons een exclusieve uitnodiging om deel te nemen aan een wijn-tapasproeverij. Neem daarom contact met ons op. U Rabobank Hulst (0114) 387 400 www.rabobank.nl/hulst mensen het niet goed begrijpen. Veel collega's hebben een houding van 'dat is nu eenmaal onze taal, kunnen we ook niets aan verande ren.' In haar werk houdt ze er in middels veel rekening mee. „Dan maar wat meer tijd erin stoppen. Als je weet dat je cliënt er dolgeluk kig mee is, dan weet je weer voor wie je dit werk doet." Komt bij dat veel mensen vandaag de dag een stuk duidelijker aangeven hoe ze het na hun dood geregeld willen hebben. „Laatst kwam hier een meneer binnen die na z'n overlij den per se in een boerenkiel wil worden begraven. Da's natuurlijk een echte Bergenaar. Die wens kunnen we zonder problemen aan het testament toevoegen." Burge meester Han Polman van Bergen op Zoom deed bij de uitreiking van de EBC-prijs een oproep rich ting zijn eigen ambtenaren om het voorbeeld van Caroline de Maat te volgen en beleidsstukken voortaan zo duidelijk mogelijk op te schrij ven. „Een oproep naar mijn hart. Want nu hebben we het vooral over mijn wereld, maar bij over heidsinstellingen kunnen ze er ook wat van." De Maat kreeg afge lopen dagen veel reacties. „Het mooie is dat die reacties vooral af komstig waren van collega-notaris sen. Uit het hele land kreeg ik 'steunbetuigingen'. Dat doet me goed. Of we het ook met z'n allen in de praktijk gaan brengen, is een tweede." De Hulsterse denkt dat persoonlijke interesse voor taal ook meespeelt om hertalingen van akten te maken. „Ikzelf vind het heerlijk om met woorden te spe len. Zo heb ik dit jaar tijdens carna val in Hulst voor het eerst meege daan aan het tonpraten. Dan moet je heel goed nadenken over woord grappen en hoe dat valt bij het pu bliek. Dus ja, taal houdt me bezig." De Maat's initiatief om akten te hertalen, valt in goede aarde bij de Koninklijke Notariële Beroepsorga nisatie (KNB). Woordvoerder Hens Meengs laat weten dat er in Nederland eigenlijk maar één nota ris bekend is die duidelijke taal pro pageert. „In Utrecht heb je notaris Nick van Buitenen die zich hier mee profileert. Wij juichen dit soort initiatieven, net zoals dat van Caroline, alleen maar toe. Als het juridisch maar verantwoord is." door Frank van Cooten HULST - Veel medewerkers van Dethon zijn echte manusjes van al les. Tijdens hun loopbaan vervul den ze diverse functies. Onder hen Theo van Dorsselaer uit Hulst die samen met stadgenoot Benny Verstraeten en Mare IJsebaert uit Sint Jansteen gisteren in de vesti ging in Hulst hun veertigjarig dienstverband vierden. Theo begon op de afdeling monta ge met het in elkaar steken van Re mington typemachines, vlocht mandjes voor Jamin, ging later aan de slag met plaktafels en werkte nog later op de afdeling metaal. Ik ga 'altijd met plezier naar mijn werk." Toen de drie jubilarissen uit de klassieke Mercedes stapten dacht Bram Basting, voorzitter van de ondernemingsraad, dat het de drie mannen van het nieuwe kabinet waren. „Ik hoop dat ze nog een keer echt naar hier ko men maar dan wel met een betere boodschap." Er werd gisteren ook afscheid genomen van een aantal medewerkers, foto Mark Neelemans bent van harte welkom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53