Testament kan wél in Doorbraak in project Kop Noordstraat 24 Vijftien fietspromotors uit Zeeuws-Viaanderen Een hovenier die meedenkt? 'aMikkelinc jp| AH |fi onlinehovenier.nl Concert popkoor -M Alleen D66 tegen Country-avond in De Kameleon Rommelmarkt in De Ottenhorst regioagenda zaterdag 2 oktober 2010 terneuzen - Popkoor EigenWijs geeft vanmiddag, zaterdag, vanaf 16.00 uur een concert in eetcafé Ter Nose aan de Markt in Terneu zen. Het koor onder leiding van Christine de Koning treedt op met de eigen band en brengt Neder lands- en Engelstalige meezingers. door Harmen van der Werf terneuzen - Een misverstand is niet meer mogelijk. De Terneuzen- se politiek is in overgrote meerder heid bereid de nek uit te steken voor herontwikkeling van de ver pauperde Kop van de Noordstraat in de binnenstad. Alle partijen, be halve D66, hebben ingestemd met de aankoop van het laatste pand dat nodig is voor het - voor Ter- neuzense begrippen - megapro ject. Wethouder Frank van Hulle is ver guld met de bijna raadsbrede steun. „Hiermee is een belangrijk signaal afgegeven", aldus Van Hul le, „dat de gemeenteraad zich echt wil inspannen om van deze entree tot de binnenstad opnieuw iets moois te maken." De aankoop van het laatste winkel pand, van Eprom Elektronica, was politiek geen makkie. De overeen gekomen prijs (130.000 euro voor het gebouwtje, 670.000 euro scha deloosstelling voor de winkelier) lag diverse partijen zwaar op de maag. Ze hadden liever gezien dat de aankoop pas zou plaatsvinden als er absolute zekerheid bestaat over de uitvoering van het project. Het college moest zelfs op aanwij zing van het CDA opnieuw onder handelen. Dit resulteerde erin dat de aankoop niet direct, maar uiter lijk eind 2012 gebeurt. PvdA, SP en D66 hielden vervolgens een slag om de arm of ze dit zouden steu nen. Uiteindelijk stemde alleen D66'er Charles ten Hengel tegen. „Terneuzen kan dit plan niet beta len en er is al zoveel ouds weg." Gijs van den Berg (PvdA) ging overstag, 'omdat er wel iets moet gebeuren'. Om het plan te financie ren is subsidie van de provincie no dig. Volgend jaar komt daar pas duidelijkheid over. Volgens het nieuwe regeerakkoord komt voor dit soort plannen vanaf 2015 hele maal geen geld meer beschikbaar. Terneuzen wil voor die tijd al lang aan de slag zijn op de Kop van de Noordstraat. terneuzen - Voor het 'Zeeuws jaar van defiets' zoekt de provincie Zee land tot 31 oktober naar fietsam- bassadeurs. Op dit moment zijn er binnen een maand al vijftig aan meldingen, waarvan vijftien uit het Zeeuws-Vlaamse land. Op de website van Zeeland op de fiets staat op dit moment Ewald Martijn (36) uit Philippine als fiets- ambassadeur in beeld. 2010 is uitge roepen tot Zeeuws Jaar van de Fiets om Zeeland als fietsprovincie terneuzen - Buurthuis De Kame leon aan de Dokweg in Terneuzen staat vanavond in het teken van de countrymuziek. Countryzanger Sil ver treedt op. Silver is de artiesten naam van Marnix de Vriese uit het Vlaamse Ronse. Hij is van beroep bouwvakker en sinds vijf jaar ac tief als countryzanger. Zijn optre den in De Kameleon begint van avond om 20.30 uur. Vrij entree. te promoten. In november is er een bijeenkomst voor alle fietsam- bassadeurs. Zij worden die dag in het zonnetje gezet en krijgen een speciaal speldje van de provincie Zeeland. Tot de laatste dag van oktober kan iedereen een collega, familielid of vriend opgeven als fietsambassa- deur. Dit kan op www.zeeuwsjaar- vandefiets.nl of door een mail te sturen naar het emailadres info® zeeuwsjaarvandefiets.nl. terneuzen - Het dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen houdt van daag op de locatie De Ottenhorst in Terneuzen een rommel- en boe kenmarkt. De opbrengst van de verkochte spullen is volledig be stemd voor het Nederlands Kan kerfonds voor Dieren. De Otten horst is te vinden aan de Diemen- straat in Terneuzen. De markt is van 9.00 tot 15.00 uur. door Sanne Schelfaut Op het bureau van kan didaat-notaris Caroli ne de Maat staat een glazen potje gevuld met fossiele haaientanden. Gevon den op het strand van Cadzand en 't Zwin. „Deze fossielen zijn stokoud. Zelfs nog ouder dan het notariële taalge bruik. Kun je nagaan." De 45-jari ge Zeeuws-Vlaamse lacht om die laatste opmerking. De Maat is na melijk een fel voorstander van het toegankelijker maken van nota riële akten als testamenten en hy potheken. Stukken die zijn door spekt met juridische termen. Voor een leek is het maar wat lastig ze te begrijpen. De in Hulst woonachtige, maar in Bergen op Zoom werkzame kandi daat-notaris won afgelopen week met haar hertaling van een testa ment de EBC-Taalprijs. Doelstel ling van deze prijs: helder taalge bruik. „Regelmatig komt het voor dat mensen ons laten weten dat ze Tweetrapsmaking 1. 'Hetgeen ieder van mijn kinde ren (hierna te noemen: de bezwaar de) van het uit mijn nalatenschap aan hem nagelatene bij zijn overlij den onverteerd zal hebben nagela ten, zal ten deel vallen aan de kin deren van die bezwaarde (hierna te noemen: de verwachter). Indien een verwachter het tijdstip van het eindigen van het recht van de be zwaarde niet overleeft, treden zijn afstammelingen staaksgewijze in zijn plaats, ook al bestonden zij nog niet bij mijn overlijden. Indien er op enig bedoeld moment geen aldus benoemde verwachter is, be noem ik tot verwachter: mijn ande re kinde, zulks met overeenkom stige toepassing van de regels van plaatsvervulling als in het erfrecht bij versterf, welke plaatsvervulling gaat vóór aanwas. De bezwaarde is mitsdien rechthebbende onder ont bindende voorwaarde en de ver wachter is rechthebbende onder opschortende voorwaarde.' Fragment uit een bestaand testa ment. Dit fragment komt uit het testa ment dat De Maat instuurde voor de taalprijs. Meer agendanieuws op de website van deze krant. zaterdag 2 oktober 2010 aardenburg - Schuttersterrein, 14.30 uur: Schieting op staande wip; axel - De Boemerang, 14.00 uur: Kaar ten; clinge - Café de Troubadour, 13.30 uur: Kaarten; groede - 't Torentje, 11.00 uur: Rommel markt; heikant - 't Heike, 20.00 uur; Muziekfes tival; hengstdijk - Recreatiecentrum de Vogel, 20.30 uur: Country rock festijn; hulst - Reynaertland, 11.30 - 12.30 uur: Rode Kruis beschermd zwemmen; 't Kruispunt, 10.00 uur: Winterkleding speelgoedbeurs; De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Rommel markt; kloosterzande - WZCAntonius, geen enkele moeite hadden met de mondelinge toelichting bij het opstellen van een testament. Tot dat ze thuis de papieren ontvan gen. Dan komen er vragen over de betekenis van ouderlijk vruchtge not of een tweetrapsmaking. Zeg nou zelf, daar houden de meesten zich niet dagelijks mee bezig." Toen de toekomstige notaris van kantoor Fikkers en Zoon (Caroline volgt rnr. Fikkers eind dit jaar op) hoorde van de taaiwedstrijd, be sloot ze een traditioneel testament te herschrijven in 'normaal' Neder lands. Het kostte haar de nodige uren om het stuk opnieuw te schrijven. „De meeste tijd ging zit ten in het uitleggen van het juridi sche jargon. Ik moest uitkijken dat het verhaal goed overeind bleef staan. Ie moet er niet aan denken dat vooral een testament op ver schillende manieren wordt geïnter preteerd. Dat kun je absoluut niet hebben." De Maat is ervan overtuigd dat het kan; notariële akten op stellen zonder te vervallen in jar gon. „Vraag is alleen of het nota riaat het wil. Het is zo makkelijk je te verschuilen achter die moeilijke woorden waarvan je weet dat veel Notaris-kandidaat Caroline de Maas. 17.30 uur: Woord -en communieviering; Zaal de Linde, 13.00 uur: Bamisfeesten met kinderspelmiddag, pietsbak toer nooi, schieting, mosselen eten, kinderdis co en feestavond met Hot Stuff; ossenisse - Hof ter Nesse, 17.00 uur: Mosselen eten; 20.00 uur: Dansavond; De Polderhoeve, 14.00 uur: Kaarten; terneuzen - De Veste, 9.00 uur: Koers- bal; Snowbose, 21.00 uur: Dance evenement met dj's; Zeldenrust-Steelantcollege, 9.30 uur: Kinder kleding en speelgoedbeurs; De Hoeve, 14.00 uur: Kaarten; Dierenasiel, 11.00 uur: Open huis; zaamslag -Plein Oost, 18.00 uur: Stro- pielekkerfeest; Het Podium, 20.00 uur: Jubileum voorstel ling 25 jaar Adrie Oosterling; zondag 3 oktober 2010 aardenburg - rk kerk, 10.00 uur: Jubi- lemviering Jongerenkoor met receptie na; biervliet - Kwekerij De Bierkreek, 10.00- 17.00 uur: Rozenbotteldag (ook zater- dag); clinge - Café de Troubadour, 13.30 uur: Kaarten; heikant - 't Heike, 13.45 uur: Muziekfes tival; hoek - Restaurant De Braakman, 10.00 uur: Vleeskaarting; Parkeerplaats Braakmanweg, 14.00 uur: Ex cursie Braakman noord; hulst - Den Dullaert, 14.30 uur: Kinder voorstelling; kloosterzande - Cafe de Kastanje, 14.00 uur: Kaarten; Zaal de Linde, 14.00 uur: Bamisfeesten - modeshow, kinderspelletjes en muziek; koewacht - Schuttersterrein, 14.30 uur: Schieting op staande wip; terneuzen - De Pit, 16.00 uur: Concert middag met verschillende bands; walsoorden - Café Rue du Nord, 14.30 uur: Schieting; ijzendijke - Brasserie Petit Paris, 14.00 uur:. Kaarten; tlHt& i it ji. H OER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52