Jaap Sala nooit echte 22 zeeland Stapje voor stapje komt herstart View dichterbij Jan Stins AANKONDIGING AFSCHEID Na zeven magere jaren nog grote onbekende almanak Terneuzen heeft asbesttoezicht nu wel op orde Meta l-matinee Dag van de Klant met muziek in binnenstad Kaarten uitverkocht voor Jazz-a-Delic Rozenbotteldagen bij De Bierkreek Levensechte oefening in De Honte zaterdag 2 oktober 2010 Zet uw foto in het album www.pzc.nl uurwerkmaker/ instrumentmaker vpor al uw uurwerk restauraties v dSr Lid 'Restauratoren Nederland" voormensen die vakwerk kunnen waarderen damplein 7, middei burg t. 0118-636635 www.janstins.nl door René Hoonhorst De Sluise raadsleden wisten dat burge meester Jaap Sala in de loop van volgend jaar zijn ambtsketen aan de wilgen zou hangen. Ook voor veel (oud-)politici zal hoog uit het moment van aankondiging - de gemeenteraadsvergadering de ze week - uit de lucht zijn komen vallen. Maar voor de meeste inwo ners van de West-Zeeuws-Vlaamse gemeente komt het besluit van Sa la om op 1 juli 2011 vervroegd uit te treden onverwacht. Een vriendenclubje is het nog niet, maar de sfeer in de gemeente raad is een stuk beter dan tijdens een groot deel van de vorige be stuursperiode. Minder reden voor de burgemeester dus om weg te gaan dan de afgelopen jaren toen partijen vaak bijna letterlijk over el kaar heen rolden en persoonlijke verhoudingen tot onder het nul punt daalden. Jaap Sala slaagde er destijds als voorzitter van het gemeentebe stuur niet in om de neuzen dezelf de kant op te krijgen. Heel wat on dernemers en burgers krabden zich dan ook achter de oren toen hij vorig jaar voor zes jaar werd door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Stapje voor stapje komt de heropening van bioscoop View aan de Nieuwstraat in Ter- neuzen dichterbij. „Ik ben er met de eigenaar van het pand, Het Wit te Doek, ver uit", liet beoogd ex ploitant Niels Tieleman uit Axel gisteren weten, „en met de filmdis- tribiteurs heb ik ook een oplossing bereikt, maar er zijn een aantal za ken die nog goed geregeld moeten worden." Tieleman wil voor zichzelf absolu te zekerheid dat de View-bioscoop na overname toekomst heeft. Nog maar sinds november 2006 heeft Terneuzen weer een filmzalencom- plex, nadat de stad het twaalf jaar lang zonder bioscoop had moeten stellen. In september 2008 gooide de eerste exploitant (Merral) de handdoek in de ring. De tweede ging juni dit jaar failliet. „Ik zie het niet zitten om straks de derde te zijn", aldus Tieleman, die mede-ei genaar is van de succesvolle firma Logini Narrowcasting 8c Interacti ve Application in Hulst en Nijme gen. De Axelaar - 'ik ben een bio scoopfreak' - is er vast van over tuigd dat er in Terneuzen een markt is voor een bioscoop. Hij durft nog geen heropeningsdatum te noemen. „Ik hoop de beste film- maanden, november en december, mee te kunnen pakken." Tip? redactie@pzc.nl Het gebruikelijke ritueel van de don derdagavond speelde zich af in de studentenkamer van een Bressiaanse. Na zich een paar keer te hebben ver kleed was ze er helemaal klaar voor. Met een paar vriendinnen nestelde ze zich eerst thuis in de bank, met een paarfessen wijn binnen handbe reik. Later die avond zouden de da mes de grote stad onveilig maken, maar daar hoort natuurlijk een sma kelijk voorafje bij. Naarmate de avond vorderde, kregen de dames meer en meer praatjes, maar op een gegeven moment werd de Bressiaanse juist nogal stil. Ze keek ineens erg moeilijk. „Er is iets mis met mijn glas." Haar beste vriendin keek haar aan en zei: „Het is leeg." Bij veel bijeenkomsten staat burgemeester Jaap Sala een beetje verloren aan de zijkant. Soms ontkomt hij er - uit En dan was daar nog die met een koninklijke onderscheiding verblijde vrijwilligster die hem onverhoeds bij de TERNEUZEN - Na eerder dit jaar op de vingers te zijn getikt door het ministerie van Vrom over het toe zicht op asbestverwijdering, heeft de gemeente Terneuzen haar le ven gebeterd. Het ministerie van Vrom heeft de gemeente onlangs schriftelijk laten weten dat de pro cedures nu wel in orde zijn. Erg veel aan de hand was er trouwens niet met asbestverwijdering in Ter neuzen. De gemeente hield wel toezicht, stelde het ministerie vast, maar er stond te weinig op papier. Terneuzen heeft daarop aanvraag formulieren voor een sloopvergun ning aangepast en gedigitaliseerd. Asbest is in potentie een gevaarlij ke kankerverwekkende stof TERNEUZEN - In een van de operatiekamers van ziekenhuis De Honte in Ter neuzen brak donderdagavond brand uit. Ter geruststelling: het was een oe fening om patiënten en personeel zo snel mogelijk veilig te kunnen evacue ren, als de nood daadwerkelijk aan de man komt. Ondanks dat het 'slechts' om een oefening ging, zag alles er heel levensecht uit. foto Tim Koster TERNEUZEN - In jongerencentrum De Pit is morgen, zondag 3 okto ber, een 'ouderwetse' metal-mati- nee. De lokale Endless Cycle geeft om 16.00 uur de aftrap. Het Bel gische Serial Butcher staat als twee de op de affiche, gevolgd door de 'barbaarse' black metalband Balfor uit Oekraïne. Infested Blood uit Brazilië sluit af Entree vijf euro. TERNEUZEN De Terneuzense binnenstad viert vandaag, zaterdag, van 10.00 tot 17.00 uur de Dag van de Klant met veel live muziek. In de Noordstraat en op de Markt staan tenten waar musici van cul tuurhuis Toonbeeld spelen. Parkeren op bovengrondse parkeer terreinen is vrij. In parkeergarages moet wel wor den betaald en het is ook niet toe gestaan te parkeren op plekken voor vergunninghouders. TERNEUZEN Alle 1200 kaarten voor de achtste editie van het dance-evenement Jazz-a-Delic in Terneuzen zijn uit verkocht. Het festijn vindt zaterdag 9 oktober voor het eerst plaats in skihal Snowbase, in drie verschil lende ruimtes. Internationaal be kende dj's als dj Roog en dj Licious treden op. Duo Foktop! (dj Rockid 8c Mc Bizzey) presenteert een nieu we muziekstroming: kauwgombal- lenhouse. Een drie meter hoge spie- gelraket en swingende danseressen zorgen voor extra sfeer. Jazz-a-De lic is van 21 tot 3 uur. Rozenkwekerij De Bierkreek aan de Zevenhofstedenstraat bij IJzen- dijke houdt vandaag en morgen ro zenbotteldagen. Bezoekers kunnen alle soorten botteldragende rozen bekijken en kopen. Verder kunnen er in workshops ro- zenbotteljam en andere lekker nijen gemaakt en geproefd wor den. Er zijn stands met onder meer planten, (tafel)kleden, vilt, servies, kruiden en thee. Openingstijden zijn van 10 tot 17 uur. MEEST CELEZEN 1. Adriaan Geuze over Waterdunen. 2. Burgemeester Sala juli 2011 weg. 3. W Cadzand mag veld niet op. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50