land 13 Actievoerders gaan gewoon door Walchers ziekenhuis UW SPAARLOON!* Stichting stopt met uitgeven van ZeelandDoc zaterdag 2 oktober 2010 'De onderhandelingen met grondeigenaren in het 'Mijn ouders gingen in Sint Jansteen jaarlijks kijken Commentaar gebied gaan onverdroten door. Ik ben beschikbaar om naar een boerenklucht. Daar doet me dit wel een te praten, any place, any time' beetje aan denken' SOC cl bcStUUT Gedeputeerde Marten Wiersma Hans Segers (SP) over het terugfluiten van de provincie door Vrom ruft je winst! A.s. zondag open WIJ VERDUBBELEN .NL VOOR MEER INFO KIJK OP WWW. .KEUKENKAMPIOEN Provinciale Staten laten zich niet van de wijs brengen door de protes ten tegen het plan Wa- terdunen. Een motie van het CDA voor een afgeslankte ver sie was gisteren kansloos. Net als een motie van wantrouwen tegen gedeputeerde Marten Wiersma. Toch waren de protes ten en de bijbehorende bewe gingen binnen het Zeeuwse CDA niet helemaal zinloos, want Gedeputeerde Staten ko men met extra uitleg en staan open voor nieuwe afwegingen. Het dagelijks provinciebestuur ziet duidelijk af van powerplay. Waterdunen maakt bekende Zeeuwse sentimenten los. De emoties worden nog versterkt door Haagse aandacht voor de Hedwigepolder. Daarom is de pragmatische aanpak van het provinciebestuur heel verstan dig. Het is de beste manier om de kou uit de lucht te halen, het lastige besluit over onteige ning voor te bereiden en om Waterdunen uiteindelijk te verwezenlijken. Protestbordjes en de Zeeuws-Vlaamse vlag lagen gisteren voor het begin van de Statenvergadering op het Abdijplein in Middelburg. Ze hielpen niet: het overgrote deel van Provinciale Staten bleek vertrouwen te hebben in het succes van Waterdunen. foto Lex de Meester door Martijn de Koning Een beetje verbouwereerd kijkt Arjan Beekman om hoog, naar de publieke tribu ne. Het Statenlid van de Christen- Unie staat net te vertellen waarom hij Waterdunen zo'n goed plan vindt, als van bovenaf het hoonge lach van enkele tientallen West- Zeeuws-Vlamingen op hem neer daalt. Beekman wordt even terug gepakt voor zijn opmerking twee weken geleden in een commissie vergadering. Toen durfde hij de Oud-Breskenspolder 'een verpau perd gebied' te noemen. Dat zijn de actievoerders niet vergeten, en dat laten ze weten ook. Ze zijn toch al duidelijk aanwezig, de Vrienden van Waterdunen Nee! en hun aanhangers. Voor aan vang van de vergadering hebben ze protestbordjes neergelegd op het Abdijplein, bij de ingang van het Statencomplex. Het zijn de bordjes met hartenkreten die te genstanders vorige maand plaats ten in het plangebied. Bezoekers wordt aangespoord er eentje mee naar binnen te nemen. Ze krijgen ook een sticker en een ansicht kaart mee, waarop de polder in huidige glorie is afgebeeld. 'Laat dit geen historische kaart worden', is het idee erachter. Net voor aanvang van de vergade ring mag Guus Langeraert, voor man van Vrienden van Waterdu nen Nee!, nog maar een keer zijn grieven tegen het plan ventileren. Hij doet het vol overgave. Commis saris van de koningin Karla Peijs staat er een beetje verloren bij. Ze had verwacht de handtekeningen in ontvangst te mogen nemen, die de Vrienden de afgelopen tijd ver zamelden. „Die houden we nog even bij ons, tot 17 december", wijst Langeraert naar de dag dat de discussie over onteigening op de agenda staat. Het zouden er dan zomaar nog heel wat meer kunnen zijn dan de ruim tweedui zend die tot nu toe binnenkwa men, geeft hij aan. Na afloop lijkt niemand echt ver baasd over de uitkomst. „Over ont eigening is nog niks zeker, dus we gaan gewoon door", geeft Lange raert aan. „Wie weet staan we hier over twee maanden wel met vijf duizend handtekeningen. Dat móet toch indruk maken." MIDDELBURG - Stichting Zeeland- boek wil stoppen met de uitgave van ZeelandDoc. Het 'boekblad' werd in maart gelanceerd als opvol ger van het bekende Zeelandboek. Hoewel ZeelandDoc inhoudelijk positief werd ontvangen, blijkt de verkoop ervan tegen te vallen. Ze ker de afname door bedrijven blijft achter bij de verwachtingen, wat vooral wordt toegeschreven aan de crisis. De stichting ziet daar om geen andere mogelijkheid dan na dit jaar haar activiteiten te sta ken. Hoofdredacteur Peter van Hou te overweegt ZeelandDoc vol gend jaar zelf voort te zetten. han Robesin (PvZ) vond dat de In spectie Volksgezondheid naar de zorg van het ziekenhuis moet-kij ken en de Nederlandse Mededi- gingsautoriteit naar de naleving van de fusievoorwaarden. Loes Pas- sieux (SP) stelde voor een brief aan minister Ab Klink van Volksge zondheid te schrijven. Gedeputeerde George van Heukel- om (SGP, zorg) meende dat op Walcheren een volwaardige inten sive care moet blijven. „Het zieken huis wil op Walcheren de planba re operaties gaan doen. Je hebt dan een goede intensive care no dig voor het geval daar iets bij mis gaat." Van Heukelom liet blijken dat hij zich er zeer aan ergert dat het het ziekenhuis nog steeds niet lukt, onrust te voorkomen. „Dat geëikel pikken wij niet langer. De communicatie moet deugen. Dit is een ernstige zaak, het gaat om de veiligheid van onze burgers." De Tweede Kamer houdt woens dag een spoeddebat over de inten sive care in Vlissingen. VIDEO Regen en wind teisteren de Ladies- run. Bekijk de video op: www.pzc.nl/kustmarathon EN VERDER Sport, cultuur of gewoon Zeeuws nieuws. Alle video's vindt u terug op: www.pzc.nl/video STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl TjEjgmmgm STEiNHAUS Alleenverkrijgbaarbij: j MIDDELBURG, Mortiereboulevard 28 (Mortiereboulevard), 0118-60 66 90 Kijk voor overige adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3