Koos Moerenhout heeft zip Bert van Marwijk start carrousel in Elftalfoto verre Australië de bel voor de laatste ronde. Een voormalige Van de viJftien seizoene"in het knecht neemt afscheid in de vorm van zijn leven. hout er acht voor Rabobank. 301 s Bakx mist vanaf strafschopstip, periode Zwolle zaterdag 2 oktober 2010 g WK WIELRENNEN Voor Koos Moerenhout luidt morgen op het WK in het profpeloton reed Koos Moeren- door Rudy Boogert Ga rechtop staan, zet de voeten dertig centime ter uit elkaar, zak een klein beetje door de knieën en duw je kont naar achte ren. Dat is in de voetbalwereld te genwoordig de hipste houding op een elftalfoto voor de spelers op de voorste rij. Het is geen gezicht. De voorste mannen staan weliswaar van top tot teen op de kiek, maar van de achterste rij spelers zie je een stuk je borst en het hoofd. Er worden tegenwoordig veel te weinig echte elftalfoto's gemaakt. Misschien worden ze wel gemaakt, maar ze worden in elk geval te weinig ver spreid. Selectiefoto's, ja, die zie je in over vloed. Minimaal twintig selec tiespelers, hoofdtrainer, assis tent-trainers, keeperstrainer, ver zorger, materiaalverzorger, fysio therapeut, hoofdsponsors, sub sponsors, lijnentrekkers, palen poetser, webmaster, koffiejuf frouw, afwashulp... Natuurlijk, ie dereen telt mee bij de clubs. Wij zijn één grote familie. Maar het is jammer voor het plaatje. Het kan zo mooi zijn. Elf spelers op één fo to. Zes staand, vijf gehurkt. Of an dersom: vijf staand, zes gehurkt. Mag ook. Héél vroeger, sprak opa belerend, waren er standaard vijf hurkers. Het was de vijfmansaan- val waarmee destijds gespeeld werd: rechtsbuiten, rechtsbinnen, midvoor, linksbinnen, linksbuiten. Elf spelers op een foto. Het zijn de elf uitverkorenen. De elf besten van de club. Dat heeft eeuwig heidswaarde. De achterste zes keu rig met de handen op de rug. De blik strak. De plaats van de keeper maakt niet zoveel uit, als hij maar één van de zes staanders is. De vijf hurkers schampen eikaars knieën, de rechterhand mag losjes de grond raken om de balans te bewa ren. Dat is een elftalfoto. Portugal hanteert nog wel 's een krachtig alternatief Geen hurkers in Portugal. De vijf onderste spe lers hebben één knie aan de grond, de rechter. De linkerknie staat er in een haakse hoek naast. Rechte rug, linkerhand op de lin kerknie en de rechterhand om de schouder van de buurman. Ook mooi hè? Maar die tegenwoordige houding van niet staan en niet hur ken... Niet meer doen. MIDDELBURG - FC Den Bosch boek te gisteravond in de eerste divisie een 3-1-zege op Emmen. Vlak voor de rust miste de uit Vlissingen af komstige aanvaller Istvan Bakx bij een stand van 1-1 een strafschop voor de Brabanders. Go Ahead Eagles verpletterde FC Dordrecht met 8-0. Dordrecht speelde tachtig minuten met tien man na een rode kaart van Tom Beugelsdijk. FC Zwolle - dat toch de eerste periodetitel won, omdat het minpunt dat de club kreeg daarvoor niet meetelt - ging met 3-1 onderuit bij RKC Waalwijk. Zwolle, RKC en Volendam staan nu gedeeld aan kop met zestien punten uit acht duels. door Roel Wiche ZEIST - Bondscoach Bert van Mar wijk is geen fan van het debutan tencircus, maar na het WK heeft hij zijn handen vol aan de renova tie van zijn defensie. Na het oproe pen van Erik Pieters en Vurnon Anita voor de vacante positie van linksback, is de bondscoach van Oranje nu ook een carrousel ge start achter het centrale duo Heitinga/Mathijsen. Van Marwijk polste of het hart van TWente-reus Douglas voor Nederland klopt, sprak met Wilfred Bouma (PSV) over een snelle rentree als interna tional, maar selecteerde uiteinde lijk Peter Wisgerhof voor de EK-kwalificatiedubbel tegen Mol davië (8 oktober) en Zweden (12 oktober). Van Marwijk hecht vanaf zijn aan treden in de zomer van 2008 grote waarde aan een stabiele defensie, maar moet nu constateren dat er in geen enkele linie zoveel wisse lingen zijn als de verdediging. Gio vanni van Bronckhorst en André Ooijer haakten na het WK in Zuid-Afrika af, Ron Vlaar en Hedwiges Maduro zijn wekenlang met hamstringblessures uitgescha keld. De Oranje-boss nam Wilfred Bouma op in zijn voorselectie, maar die houdt na zijn terugkeer bij PSV de boot voorlopig af „Ik heb Wilfred gebeld voordat ik de voorselectie bekend maakte en toen twijfelde hij al", zei Van Mar wijk in Zeist, waar hij zijn selectie bekend maakte. „Ik heb hem ge vraagd of hij er anderhalve week over wilde nadenken. Hij voelt zich nog niet klaar voor Oranje en daar heb ik begrip voor." Wisgerhof mag nu eindelijk proe ven aan interlandvoetbal, nadat hij zich van middenmoter NEC wist op te werken tot captain van rege rend kampioen FC Twente. Dat de Tukkers nu meedansen op het ga labal van de Europese elite heeft zeker meegespeeld, beaamde Van Marwijk. „Peter heeft internationa le ervaring, kan goed meevoetbal- len en heeft zich op het niveau van FC Twente bewezen. Dat heb ben we nodig nu. We spelen geen oefenduels, maar twee lastige kwa lificatiewedstrijden." De bondscoach zag woensdag met eigen ogen hoe Wisgerhof met Twente op een kolkend White Hart Lane een spectaculaire wed strijd speelde tegen het Tottenham Hotspur van Rafael van der Vaart. En hij constateerde ook dat de Ne derlandse kampioen met forse cij fers verloor (4-1), ook al speelde de scheidsrechter een dubieuze rol. Het sterkte hem in de overtui ging dat het nationale voetbal nog steeds een grote inhaalslag moet maken. „Twente speelde een onge lukkige wedstrijd, maar heeft nog niet de ervaring voor zo'n po dium. Als ze echt zichzelf waren gebleven, hadden ze kunnen win nen. Daarom is het ook zo belang rijk dat zoveel mogelijk Nederland se ploegen overwinteren in Euro pa. Niet alleen voor de positie op de Uefa-ranglijst, maar zeker ook om rijper te worden." De selectie: Doel: Stekelenburg (Ajax), Velthuizen (Alicante), Vorm (FC Utrecht). Verdediging: Boulahrouz (VfB Stuttgart), Wisgerhof (FC Twente), Heit- inga (Everton), Mathijsen (HSV), Van der Wiel (Ajax), Anita (Ajax), Pieters (PSV). Middenveld: Afellay (PSV), Van Bommel (Bayern München), Janssen (FC Twente), De Jong (Manchester Ci ty), Schaars (AZ), Sneijder (Internazio- nale), Van der Vaart (Tottenham Hots pur), De Zeeuw (Ajax). Aanval: Elia (HSV), Huntelaar (Schalke 04), Kuyt (Li verpool), Lens (PSV), Van Nistelrooy (HSV). Koos Moerenhout neemt morgen tijdens de wegwedstrijd op het WK wielrennen afscheid als actief renner. De 36-jarige Raborenner heeft zich de afgelo pen jaren ontwikkeld tot een topper. Dat liet hij onder meer zien in de laatste Eneco Tour. foto Peter Deconinck

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32