weer worden geleerd zeeland 127 Hedwige-steekspel krijgt een vervolg zlm. TBS geëist tegen ongeneeslijke pedo Met stip het beste verzekeringspakket. Geurmetingen bij Thermphos zaterdag 2 oktober 2010 Het kabinet wil de Hedwige- polder sparen. Er moet een alternatief komen. De dis cussie van de afgelopen ja ren lijkt weer van voren af aan te beginnen. Of niet? Nu de verdieping van de Westerschelde is afge rond, wordt in overleg met Vlaanderen een al ternatief ontwikkeld voor de ont- poldering van de Hedwigepolder. Zo staat het in het donderdag ge presenteerde regeer- en gedoogak- koord van WD, CDA en PW. Het is opmerkelijk dat de hachelij ke kwestie er in staat. Al ligt het dossier voor het nieuwe kabinet anders dan voor het huidige. Want dat stond voor een groot dilemma. De afspraak met Vlaanderen - gete kend in 2005 door beide regerin gen - was om uiterlijk in 2009 de Westerschelde te verdiepen. Mi lieuorganisaties vreesden dat de na tuur erdoor zou worden aangetast en stapten naar de Raad van State. Te meer omdat ze vonden dat er geen goed plan lag om de natuur te verbeteren. Die natuur is in slechte staat mede door inpolderin gen in de vorige eeuw. De Raad van State gaf de organisa ties gelijk en haalde aanvankelijk een streep door de baggervergun- ning. Door het protest van natuur organisaties dreigde de derde ver dieping niet door te gaan. Maar na- door Jeffrey Kutterink dat het kabinet besloot de Hedwi ge te ontpolderen, trokken de orga nisaties hun bezwaren in. De Raad van State stond uiteindelijk de ver dieping toe omdat die de natuur niet aantast. De verdieping is in volle gang. Dus voor het nieuwe kabinet speelt dat niet. Vlaanderen is bereid de Schel- deverdragen aan te passen. En Brussel kijkt niet hoe Nederland de natuur herstelt, als het maar ge beurt. Europa kijkt dan niet of er meer dieren of planten voorko men, maar ziet erop toe dat speci fieke habitats herstellen. Het nieu we kabinet denkt dat te kunnen bereiken door de aanleg van schor ren. Een consortium onder leiding van de Grontmij stelde vorig jaar vast dat schoraanleg niet leidt tot voldoende natuurherstel. Het zal moeilijk worden om een al ternatief te vinden. Aan de andere kant is er de politieke wil. Tegelij kertijd zullen de natuurorganisa ties zich bedrogen voelen. Zij lie ten hun bezwaren vallen in de ver onderstelling dat er zou worden ontpolderd. Zij stappen weer naar de rechter geven ze aan. Het juri disch steekspel gaat door. Ciska van Alphen (15): „Dit stuk moeten ze echt bij ons op school la ten zien. Misschien juist bij die stoe re jongens van vmbo-bouw." Het toneelstuk Let's Talk About... wil scholieren aan het denken zetten over seksuele diversiteit. foto's Lex de Meester Chanel Kreikamp toch wel de ogen geopend: „Ik wist niet dat er zulke gevoelens waren over die dingen. Maar als ik eerlijk ben, ik zou toch ook even aarzelen voor ik in de klas naast een lesbisch meisje ging zitten. Je denkt toch: stel dat ze verliefd op me wordt?" Artie Soekhai denkt dat de voor stelling jongeren kan helpen die al heel lang met hun ouders over hun seksuele geaardheid willen praten, maar dat steeds uitstellen. „Docenten en instellingen reageer den heel positief', zegt Corine Haak. „Een groot aantal docenten heeft verteld dat ze op school gaan voorstellen de voorstelling te boe ken." Het CIOS in Goes heeft al de finitief'ja' gezegd. „Die vinden dit heel nodig voor hun opleiding om dat in de sport, met name bij jon gens, homoseksualiteit nog bijzon der gevoelig ligt." www.mindmix.nS MindMix geeft ook laagdrempelige voorstellingen over loverboys, drugs of andere maatschappelijke relevante onderwerpen voor de jeugd. MIDDELBURG - Tegen een 39-jarige pedoseksueel uit Zuidzande is gis teren voor de rechtbank in Middel burg, naast een celstraf van twee jaar en een tenuitvoerlegging van een half jaar cel van een eerder vonnis, tbs met dwangverpleging geëist. Volgens de gedragsdeskundigen is het nog maar de vraag of de man met succes behandeld kan wor den. Niettemin was een psychiatri sche kliniek bereid de man voor een proef van een half jaar op te nemen. Voor officier Van der Hof stede was dat een brug te ver en restte hem iets anders dan de voor- ZEEUWSE BOEKENPRIJS Wat is volgens u het beste Zeeuwse boek van 2010? Laat van u horen en stem op www.pzc.nl/boekenprijs STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl gestelde tbs met voorwaarden ter zijde te leggen en - ter bescher ming van de maatschappij - de 'normale' tbs te vragen. De man, die al eerder is veroordeeld voor een zedenmisdrijf, wordt ervan verdacht in de zomerperiode van vorig jaar zijn 14-jarig nichtje te hebben verkracht en in het bezit te zijn geweest van 14.754 afbeel dingen met kinderporno. De ver krachting erkennen kostte hem wat meer moeite: het meisje sliep op een matras in zijn slaapkamer en mogelijk had hij zich in zijn slaap aan haar vergrepen. Uitspraak op 15 oktober. MIDDELBURG - De provincie Zee land heeft geurmetingen in de om geving van Thermphos Internatio nal laten verrichten. Er volgen nog twee meetdagen. De geurcontou- ren worden bepaald en vastgelegd in een topografische kaart van de omgeving. Deze contouren geven een inzicht in de feitelijke geur- situatie rond Thermphos. Omwo nenden ervaren bij bepaald weer overlast van de neerslaande pluim van Thermphos. f Dat vinden niet alleen onze klanten maar blijkt ook uit onafhankelijk consumentenonderzoek. u tevreden, wij tevreden verzekeringen Bij ZLM zijn uw bezittingen goed en voordelig verzekerd.* Wie meerdere verzekeringen bij ZLM afsluit, krijgt zelfs 8% korting op de premie. Dat is één van de redenen waarom onze klanten zo tevreden zijn. Meer weten over de voordelen van ZLM? Kijk op zlm.nl of neem contact op met uw ZLM adviseur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29