waren alle huizen weggevaagd Walcheren?' Alles beeft Wie helpen kon, hielp... inicus Rockcovers in Schuttershof Vijfde bom bij Cadzand ontdekt is, woont in de vroegere bunkers van de Duitsers, als dieren in hun holen' ZEEUWSE WWW een nieuw ziekenhuis te bouwen. Bij de gemeentebestuurders in Middelburg en Vlissingen neemt het vertrouwen dat het gaat luk ken af, zo bleek deze week. „Het moment dat het ziekenhuis defini tief een besluit neemt, wordt steeds vooruit geschoven", zegt de Middelburgse wethouder Albert de Vries. „Dat doet het vertrou wen niet toenemen." Zorgsaam dan maar, dus? De vraag van het CDA wordt door woord voerder Margret Lafort aanvanke lijk niet eens serieus genomen. Ze reageert eerst lacherig. „We zeggen het hier wel eens voor de grap: 'wij het ziekenhuis in Vlissingen; Bergen op Zoom het ziekenhuis in Goes en Dirksland dat in Zierik- zee'. Maar in onze missie staat dat we goede zorg willen leveren aan de Zeeuws-Vlaamse bevolking. Daar ligt onze prioriteit." Om even later dus met een andere boodschap terug te bellen: „Waar om niet?" middelburg - De nieuwe rock- coverband ROLR (Raiders Of the Lost Rock) geeft morgenmiddag een concert in café 't Schuttershof in Middelburg. De band, bestaan de uit vijf leden, speelt nummers van onder anderen AC/DC, Alice Cooper, Guns 'n Roses, Van Ha len, Led Zeppelin, Wolfmother en ZZTop. Het concert begint om 17.00 uur. Toegang gratis. cadzand - Het onderzoek naar oorlogstuig in toekomstige recrea tiegebied Cavelot bij Cadzand-Bad blijft resultaat opleveren. Gister middag is een vijfde vliegtuigbom van 500 pond gevonden. Het ex plosief is met een container afge schermd, zoals eerder is gebeurd met vier vliegtuigbommen die vo rige week zijn ontdekt. Het speur werk gaat maandag door. zaterdag 2 oktober 2010 kaarsenmakerij zeeland.ni - kaarsen - kandelaars - Workshops - kadootjes Lange Delft 113 Middelburg L 0118-633203 Mariekerke, dinsdag 3 oktober. Om 1 uur 's middags daalt de eerste lichtspoor neer op Westkapelle, voorna melijk op de dijk. Kort daarna ver schijnen de eerste vliegende forten boven het doel. De hel breekt los. Wij vluchten in de schuilkelder, doch hier krijgt men het benauwd van de kruitdamp. Zodra het even rustig is, gaan we naar de schuur. Van hier uit volgen we het tot nog toe hevigste bombardement. „Alles schudt en beeft, en rammelt door elkaar. Wij hebben weer alles openstaande, dus sparen wij weer de ruiten. Dit duurt tot bijna half vier. Als de laatste bommenwerper is verdwenen komen de verken ners en vliegen over de plaatsen waar enkele ogenblikken voordien de aarde, water en brokstukken van huizen, honderden meters de lucht werden ingeslingerd." „Snel bericht men ons dat Westka pelle zwaar is getroffen en dat er een gat in de zeedijk is geslagen, 's Avonds half negen alarmeren wij de gehele buurt, omdat het zeewa ter met grote golven het eiland bin nen stroomt. Wij slepen alles naar boven wat wij kunnen en gaan de nacht vol ongerustheid in." Verdronken Westkapelle. Gat in de zeewering, nadat de dijk nog een tweede keer door de Royal Air Force met de zwaarste bommen was bestookt. Gefotografeerd vanuit het ouderlijk huis in de Zuidstraat. Rechts de verwoesting bij de Kloosterstaat. foto's Neeltje Flipse-Roelse, collectie Polderhuis Fotograferen verboden! Maar daar stoorde Neeltje Flip se-Roelse (1921-2008) zich niet aan. Met een opvouwbaar ca meraatje, verstopt onder de schort van haar boerenkleding, legde ze in Westkapelle oorlogsbeelden vast. Ook vlak na het bombarde ment. Al had ze toen nog wel wat anders aan haar hoofd. Als overle vende meldde ze zich 'bij den dok ter'. Want ze was bij de EHBO. Maar: „Van het ploegverband en al les wat tevoren geregeld was, bleef niet veel over. Ieder die helpen kon, hielp waar men geroepen werd. Levensreddend werk kon er echter niet veel geboden worden. Het water stroomde over de ver woeste plaatsen zodat de slachtof fers, niet dodelijk getroffen, toch verdronken waren", schrijft ze in haar verslag 'omtrent de verleende hulp door de EHBO-vereeniging'. Ze was toen 23 jaar en woonde bij haar ouders in de Zuidstraat. Ze beschrijft hoe uit verwoeste stra ten om hulp werd geroepen. Maar dat verstomde. „Onophoudelijk ontploften nu tijdbommen zodat het in het verwoeste gedeelte le vensgevaarlijk werd." Westkapelle na het fatale bombardement op 3 november 1944. Zuidstraat (De Kapelle). ilyjLÜ itivfj-Mi lik mpï - üujjnsjj ujijf iiüyijiulJ ija^aajjkyjtk tü liUjiijjiiailiyaij mui da Oranjeplein 70 Oost Souburg OPEN HUIS <m zaterdag 9 oktober van II -15 Fors appartement (2004) 1 gelegen op de 2e (top) ver dieping. De woning beschikt over twee ruime slaapka mers. een grote woonka mer. balkon op het zuid/westen, een fraaie keu ken met inbouwapparatuur en keurig sanitair. Lift er» eigen parkeerplaats. Nieuwe Yraagprijs! Vraagprijs 238.500,- k.k. makelaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 27