en praktijk zijn gevallen 23 Rif tegen erosie zandplaten Vierduizend euro om pandje op te knappen /7\ AutoTeam.nl High tea www.uitgekookt.into deGOUDEN Brassband houdt rommelmarkt Moriaan alweer beste wijnhandel zaterdag 2 oktober 2010 Kooklesseri in de Drvkkery Ron Els Hendrikse De hele maand oktober: voor 2 personen inci. glaasje prosecco RESERVEREN NOODZAKELIJK: 0118-617484 open; dinsdag t/m zaterdag voor meer info. www.degoudenbock.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Eigenaren van pan den in het Sint Jacobsstraatje in Vlissingen kunnen maximaal vier duizend euro krijgen als zij dë voorgevel van hun pand een op knapbeurt geven. Dat is deze week definitief beslo ten door de gemeente, die de eige naren volgende week hierover aan schrijft. Sommige eigenaren waren echter al aan de slag gegaan, toen zij over de komst van de regeling hoorden. Zij krijgen het geld daar om met terugwerkende kracht. Nu de overkapping in de voormali ge passage wordt weggehaald - vol gende week legt de aannemer hier de laatste hand aan - en de nieuwe bestrating eraan zit te komen, wil de gemeente dat ook de panden er spie en span bij staan. „Wij begrijpen echter dat eigena ren voor hoge kosten komen te staan door achterstallig groot on derhoud", legt voorlichter Mirjam Jongejan uit. „Door die kap heb ben zij het schilderwerk immers nooit goed kunnen bijhouden. Vandaar dat wij bereid zijn eenma lig in de kosten bij te dragen." Met de eigenaar van het pand op de hoek met de Kleine Markt, dat er belabberd bij staat, zegt de ge meente nog in overleg te zijn. MIDDELBURG - Brassband Middel burg houdt vandaag in de Graan- beurs op het Damplein in Middel burg haar jaarlijkse rommelmarkt. Onder het afdak van de Graan- beurs zijn kraampjes met allerlei spullen, van boeken en glaswerk tot meubels en gebak. Tijdens de rommelmarkt zorgt dweilband De Foempers van Brass band Middelburg voor de muzika le omlijsting. De rommelmarkt duurt van 9.00 tot 15.00 uur. de laatste technieken toe te kunnen passen. Er is geen krijtje meer nodig. Elke lesruimte heeft een smartboard met een internetverbinding. Die moderne techniek komt ook te rug in het eigen theater, met 79 stoe len, in de school. Het gebouw aan de Kruisweg da teert uit 1973. Het is gedeeltelijk ver bouwd en voor een deel is nieuw bouw neergezet. „We hebben voor de verbouwing andere scholen be zocht. We wilden vooral zien hoe bepaalde ideeën in de praktijk uit pakten", vertelt De Kreij. De ervaringen tijdens de eerste we ken van het nieuwe schooljaar zijn positief. „De leerlingen zijn enthou siast", weet De Kreij. „Ze zijn echt trots op hun school." ZIERIKZEE - Om erosie van zandpla ten in de Oosterschelde tegen te gaan, wordt op drie locaties langs de kust van Schouwen-Duiveland geëxperimenteerd met kunstmati ge oesterriffen. Het gaat om een project van onderzoeksinstituut Imares, het Nederlands Instituut voor Ecologisch Onderzoek (NIOO) en Stichting Ecoshape. De 8 meter brede, 200 meter lange en circa 25 centimeter hoge 'dammen' - bestaande uit metalen korven ge vuld met oesterschelpen - moeten zandbezinksel (sediment) vast gaan houden en zo afkalving van de zandplaten remmen. De erosie van de zandplaten is volgens we tenschapper Tom Ysebaert, verbon den aan zowel Imares als het NIOO, al een tijdje aan de gang. MIDDELBURG - Wijnhandel de Mo riaan aan de Kinderdijk in Middel burg is voor de tweede achtereen volgende keer bekroond als 'wijn speciaalzaak van het jaar'. Dat gebeurde deze week bij de pre sentatie van de nieuwe Wijnalma nak. Volgens die gids heeft De Mo riaan het beste assortiment van 'betaalbare kwaliteitswijnen'. ILvoel je r I j Onderdeel van de Automotions Groep MEEST GELEZEN 1. Inbraak in bunker (foto) 2. Raad Veere achter vakantiedorp 3. Restauratie Perrydok van start STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Gratis ONLINE TAXATIE van uw auto! Het licht in de gangen wordt gefilterd door gekleurde panelen. Van boven naar beneden het leslokaal verzorging, de keuken/bakkerij en het praktijklokaal techniek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25