Patty Brard als schoondochter Ik hou van Holland is weer terug mm kijktip In het nieuwste verborgencameraprogramma My parents are gonna love you spelen BN'ers een groteske, uitvergrote versie van zichzelf. Presentatrice Katja Schuurman stuurt ze op afstand aan. door Rivka Croenier zaterdag, 20.30 uur 'U zaterdag 2 oktober 2010 Je kunt je afvragen of kij kers zitten te wachten op weer een verborgencamera- show. Sinds wijlen Ralph Inbar het genre op de kaart zette met Bananasplit, de opvolger van oerversie Poets met Fred Oster, worden we overspoeld met meer en minder geslaagde varianten op het thema. Zo trekt Nance met De leukste ver borgen cameragrap van Nederland momenteel bij SBS 6 niet de ge hoopte massa kijkers. Net 5 hoopt met My parents are gonna love you wel een klapper te maken. In het op een Frans format gebaseerde entertainmentprogram- ma worden ouders naar een luxe villa gelokt om kennis te maken met de nieuwe liefde van hun zoon of dochter. Dat blijkt een be kende Nederlander te zijn, die zich in de loop van het kennisma kingsdiner steeds gênanter gaat ge dragen. Denk aan Patty Brard, die hysterisch om aandacht zeurt en met een ovulatietest wappert ('het moet nu schatje'). Of Jack Spijker man, die halverwege de avond bijna in een woedeaanval stikt om dat Shownieuws voor de deur staat. De BN'ers die meewerken aan het programma, vergroten hun eigen imago schaamteloos uit. Katja Schuurman, die de hoofdrolspe lers via oortjes instructies geeft en uiteindelijk tevoorschijn komt om te vertellen dat het allemaal een grap was, heeft zich over dat me chanisme verbaasd. „Het beeld dat steeds terugkomt, is dat BN'ers niet al te slim zijn, te veel drinken en nogal labiel en dominant zijn." Maakt het programma zo een lan ge neus naar de roddelbladen? Mis schien wel een beetje, erkent ze. „We spelen met de bestaande voor oordelen." Schuurman, die in april beviel van haar eerste kind, is op dit moment erg voorzichtig met het aannemen van werk. Ze ziet de opnames van My parents are gonna love you als een prettig tussendoortje. „Ik denk altijd diep na of ik een pro gramma wil doen. Maar toen ik met Net 5 rond de tafel zat over dit idee, zei ik na vijf minuten al dat ik het wilde doen. Er zijn na tuurlijk veel verborgencamerapro- gramma's, maar ik vind deze wel uniek. Het draait om ouders en kinderen. Daarmee kom je aan het meest waardevolle en dierbare. Je wilt je kind beschermen, maar ook vrijlaten, en dan staat daar op eens zo'n raar iemand naast. Dat maakt het extra spannend." De rol van 'marionettenspeler' be valt haar wel. „We hebben wel een script je, maar een avond verloopt nooit zoals je het van tevoren hebt bedacht, het is dus vooral veel im proviseren. We kijken wat er ge beurt. Als we merken dat de ouders alles goed vinden, doen we er een schepje bovenop. Als de si tuatie uit de hand dreigt te lopen, dan nemen we wat gas terug, zo dat ze het weer leuk gaan vinden." Een van de BN'ers die de komen de weken te zien zal zijn is Henk- jan Smits. Hij verwacht veel van het programma. „Ik denk dat het een joekel van een hit wordt. Als kijker zit je je straks de hele tijd af te vragen wat er in die hoofden van de ouders omgaat." Hij ontpopt zich in de show tot een gruwelijke platenbaas die zijn nieuwe vriendin in de markt wil zetten met behulp van wat cosme tische ingrepen, tot verbijstering van haar ouders. Smits: „We heb ben het zó bont gemaakt. Ik had me voorgenomen alles te doen wat ik in mijn oortje kreeg. Dat was ontzettend leuk, maar tegelij kertijd voelde ik me zo schuldig te genover die ouders. Die vader van mijn zogenaamde vriendin Cathe- lijne was zo lief. Ik had het steeds over geld. Hij bleef maar herhalen 'Henkjan, geld maakt niet geluk- kig'." Deelnemer Rogier sleepte zijn ouders naar de fopvilla voor een kennismaking met zijn 'nieuwe vriendin' Patty Brard. Hij lacht: „Ja, ik was de slet van Pat. Ik hoor de, om de verrassing extra groot te maken, pas op de dag van de opna me wie mijn liefje was. Toen ze binnenkwam, schrok ik wel even. Hoe ga ik dit aan mijn ouders ver kopen, ik ben zelf 34 en val altijd op wat jongere, blonde vrouwen." Het klikte prima met Patty. Geluk kig maar, vindt hij. „Je moet wel chemie hebben om het geloof waardig te maken dat je een stelle tje bent. Dat had de redactie niet beter kunnen inschatten. Het was dikke mik. We zijn allebei sterren beeld Ram, allebei druk en aan dachtsgeil. We hadden wel een soort script waar we ons aan moes ten houden, maar het ging van kwaad tot erger." Hoewel hij zijn ouders behoorlijk op de proef stelde met het hysteri sche toneelstukje, doorstonden zij de test met glans. Rogier: „Ik was verbaasd over hoe goed ze het met me voor hebben. Dat ze zeggen 'als dit is wat je gelukkig maakt, dan staan we er achter'. Ik kreeg gewoon een brok in mijn keel. Ik denk zelfs dat mijn moeder stie kem een beetje jammer vond dat het niet echt was. Ze was helemaal verknocht aan Patty." My parents are gonna love you, woensdag 6 oktober, Net 5, 20.30 uur. r> Reageren? redactie.media@wegener.nl Grote foto boven: Katja Schuurman presenteert het nieuwste verborgen cameraprogramma My parents are gonna love you. foto Roy Beusker Foto's rechts: Jack Spijkerman met 'vriendin' Anne. Patty Brard met 'vriend' Rogier. foto's Elvin Boer/SBS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 133