8| Pakistan stopt bevoorrading Annuleringsrondreis Thailand 'Terreurplan vam B itten em Duitsers' Pm Commissie wi! betere cyberverdedigïng Modder eist zestien Sevens in Mexico Duizenden vrouwen in slavenkampen Mali VN: opiusnproductie Afghanistan lager jacht van Atatürk gebruikt als bordeel Beesten in dierentuin dood door rioolwater BESCHIETING Navo-konvooien staan stil THAILAND Annuleringsreis Thailand --ziewww.stipreizen.nl/thant boek online of bel vrijdag 1 oktober 2010 BRUSSEL De Europese Unie moet zich beter beschermen tegen aanvallen op haar belangrijkste digitale informa tiesystemen. Ook moeten de da ders van de zogenoemde cyberaan- vallen makkelijker kunnen worden vervolgd en zwaarder worden be straft. Dat vindt de Europese Com missie, die gisteren met voorstel len daartoe kwam. TUXTLA GUTIERREZ Een modderstroom in het zuiden van Mexico heeft aan minstens zes tien mensen het leven gekost. De aardverschuiving deed zich voor in het plaatsje Amatan, in de deelstaat Chiapas. In een nabijgelegen plaats worden drie inwoners vermist. Een eerdere modderstroom heeft het leven gekost aan vermoedelijk elf mensen. ABUJA Enkele tienduizenden Nigeriaanse meisjes worden gedwongen als prostituee te werken in 'slavenkam pen' in Mali. De meisjes, van wie velen minderjarig, zijn banen be loofd in Europa maar belanden in bordelen. Een Nigeriaans over- heidsagentschap tegen mensenhan del schat dat het om 20.000 tot 40.000 meisjes gaat. KABUL Afghanistan heeft dit jaar bijna de helft minder opium geproduceerd dan in 2009. Dat was het gevolg van een ziekte onder de papavers, waaruit het verdovende middel wordt gewonnen. De betekenis van opium voor de Afghaanse eco nomie is echter flink toegenomen. Dat blijkt uit een rapport van het VN-bureau voor drugs en misdaad. ISTANBUL Turkse aanklagers gaan actie onder nemen tegen de huurder van het voormalige jacht van de grondleg ger van de moderne Turkse staat, Mustafa Kemal Atatürk. Bij een in val op de MV Savarona werd een prostitutienetwerk blootgelegd. Dertien Russische en Oekraïense meisjes en een aantal mannen uit Centraal-Azië werden gearresteerd. NEW DELHI In de dierentuin van New Delhi zijn in de afgelopen week 32 antilo pen bezweken aan darminfecties. De dieren hadden vervuild water gedronken dat in een sloot in hun verblijf was gestroomd nadat een rioleringsbuis door zware moes sonregens verstopt was geraakt. Ook van twee neushoorns is de toe stand kritiek. ISLAMABAD - Achter het recentelijk ontdekte terreurcomplot van Al Qaeda in Europa zitten acht Duit sers en twee Britse broers, die zich schuilhouden in het Pakistaanse tribale gebied Noord-Waziristan. Dat zegt een medewerker van een Pakistaanse inlichtingendienst. De Amerikaanse geheime dienst CIA heeft na de ontdekking van het complot zijn raketaanvallen met onbemande vliegtuigen in het gebied in september aanzienlijk opgevoerd. Bij een van die aanval len zou een van de twee Britten, de oorspronkelijk uit Pakistan af komstige Abdul Jabbar, zijn ge dood. Westerse veiligheidsdiensten meld den woensdag dat het plan aansla gen door zwaarbewapende mili tanten in Groot-Brittannië, Frank rijk en Duitsland behelsde, zoals in de Indiase stad Mumbai. Tien gewapende jonge Pakistanen vie len daar in november 2008 twee hotels, een joods cultureel cen trum en een treinstation aan. In drie dagen tijd vielen daarbij 166 doden. Europese en Amerikaanse functio narissen benadrukken dat de plan nen nog niet concreet zijn en nog niet zo ver gevorderd .dat verho ging van het terreuralarmniveau gerechtvaardigd is. Navo-helikopter neemt grens post onder vuur en doodt drie Pakistaanse militairen. Zeker twee eerdere aanvallen in afgelopen week. Transport van 80 procent van goederen voor troepen in Af ghanistan loopt via Pakistan. PAR ACH IN AR - Pakistan heeft giste ren een belangrijke bevoorradings route van de Amerikaanse en Navo-troepen in Afghanistan ge blokkeerd. De Pakistaanse stap lijkt een reactie op de beschieting van een Pakistaanse legerpost in het grensgebied met Afghanistan door een Navo-helikopter, waarbij drie Pakistaanse militairen werden gedood en drie verwond. Aan het eind van de middag stonden voor de grens al meer dan 150 Navo-voertuigen in de rij. Met de blokkade lijkt Pakistan te willen benadrukken dat het zich niet zo maar door de Verenigde Staten aan de kant laat schuiven. In het weekeinde voerden Navo-helikopters al minstens twee aanvallen op opstandelingen uit over de grens in Pakistan. Onder •de Pakistaanse bevolking heerst ook woede over de toegenomen aanvallen met onbemande vliegtui gen. De grotere bereidheid van de Navö om doelen aan of net over de grens aan te vallen, kunnen een teken zijn dat de coalitie haar ge duld met Pakistan begint te verlie zen. Het Pakistaanse leger liet weten dat de aangevallen controlepost op tweehonderd meter van de grens in het tribale gebied Upper Kur- ram lag. De militairen losten waar schuwingsschoten op de helikop ters, die daarop met twee raketten de post vernietigden. De grens tus sen Pakistan en Afghanistan is niet gemarkeerd. Grenswachters dragen een uniform dat lijkt op tra ditionele Pakistaanse kleding, waardoor zij moeilijk te onder scheiden zijn van burgers of op standelingen. Uren na het incident gelastten de autoriteiten de sluiting van de grensovergang Torkham. Een ande re belangrijke bevoorradingsroute in het zuidoosten van Pakistan bleef open. Bijna 80 procent van de goederen voor de troepen in Af ghanistan wordt over Pakistaans grondgebied aangevoerd. sti the urai Ayutthaya Slechts 7 AIRLINES Zie sttpreizen.nl/thanl a a z/o g Gemiddelde beoordeling 8.7! '"«K 8-19-20-23-25-27-29 november Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer. Toeslag 4-sterren Thai Garden Resort v.a. 59. Toeslag i-persoonskamer zie internet. Inclusief: vliegreis Amsterdam- Bangkok v.v. per China Airlines, luchthavenlaxen en brandstoftoeslag, transfers, rondreis per comfortabele touringcar of minibus, excursieprogramma, t2 overnachtingen in goede toeristenklasse hotels incl. onlbijlen Nederlandssprekende reisleiding, Exclusief: niet genoemde maaltijden en drankjes, fooien, entreegelden (ca. 17, verplicht, ter plaatse te betalen). Min. aanlal deeln.: 12. Uiterste termijn van annulering bij onvoldoende deelname 14 dagen voor vertrek. Reserveringskosten 25 en Calamiteitenfonds 2,50 per boeking. stipreizen.nl Noorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer excl. Calamiteitenfonds/reser\ 020 - 66 22 222 1 *voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 8