LSD kritisch op Kustlab 241» e int Taxi Centrale Renesse neemt Taxi Lemsom over GOGS PfOITIOtlG DOUWt Zangavond in de Bethlehemkerk TV-show Meer voor minder kost 10 mille Uniek materiaal Gdynia museum VAREND ERFGOED Traditionele aankomst bruine vloot krijgt voor het Stadsveste vrijdag 1 oktober 2010 SCHARENDIJKE De christelijk gemengde zangver eniging Sursum Corda, het Kerk koor Renesse en Groep Kaleidosco pe verzorgen vrijdag 8 oktober een zangavond in de Bethlemkerk in Scharendijke. Kees Groenleer be speelt het orgel en de piano. De toe gang is gratis. De zangavond begint om 19.45 uur. WISSENKERKE De colleges van Noord-Beveland en Borsele willen meewerken aan een televisieprogramma over energie besparende maatregelen in huis dat Omroep Zeeland maakt rond de subsidieregeling Meer met Min der. Het programma kost de ge meente tienduizend euro die komt uit de pot woningverbetering. Deelnemers aan de Bietentocht 2008 passeren Wilhelminadorp en varen op de zeilen naar de stad Goes. Op 10 oktober gaan we 10% energie besparen vooreen beter klimaat Ga naar wvm.milieucentraal.nl/emrgiebespaarmijzer yts milieu yyf centraal - - - AXEL - Bijzonder materiaal uit het Gdynia-museum in Axel is opgeno men in het nieuwe boek Erfgoed van de Oorlog. In het boek, gewijd aan organisa ties die erfgoedmaterialen beheren die betrekking hebben op de Ttoee- de Wereldoorlog, prijkt onder meer een foto van de houtskoolte kening van Hitier, getekend door een Duitse soldaat in een bunker in Westkapelle. Deze tekening be hoort tot de collectie van hét Gdy nia-museum. Ook zijn in het boek foto's afge drukt van pamfletten en diverse boeken uit het NSDAP-tijdperk. Die zijn ook onderdeel van de Axelse collectie in de schuur aan de Tweede Verkorting. VLISSINGEN - De Strandvijfdaagse tussen Vlissingen en Rockanje wordt volgend jaar gelopen van maandag 4 tot en met vrijdag 8 juli. Inschrijven voor dit wandelevene ment langs de kust kan al vanaf ko mende week. De etappeplaatsen zijn Vlissingen, Domburg, Kamperland, Renesse, Stellendam en tenslotte Rockanje. De langste etappe is 31 kilometer, de kortste, op de laatste dag 9 kilo meter. voor meer informatie en inschrijvin gen www.strandvijfdaagse.nl S door Esme Soesman ZIERIKZEE - De CDA-fractie Schou- wen-Duiveland is gretig. Burge meester en wethouders zijn bereid willig. Het Seap (Sociaal Econo misch Advies Platform) is enthou siast. Voor Leefbaar Schou- wen-Duiveland (LSD) is dat ech ter geen reden om het Kustlabora- torium van stichting Het Zeeuwse Landschap bij voorbaat te omar men. Is er wel sprake van een open plan- en besluitvormingsproces?, vraagt Jacqueline van Burg zich na mens haar fractie af Hebben on dernemers, organisaties en andere belanghebbenden nog wel de mo gelijkheid hun zegje over dit pro ject te doen of eventueel bezwaar in te dienen danwel beroep aan te tekenen, aldus de fractie in schrif telijke vragen. Ook wil LSD weten of de mening van de (overige) ge meenteraadsfracties er nog wel toe doet en of er een keer een informa tiebijeenkomst voor de gemeente raad over deze kwestie wordt geor ganiseerd. Daarnaast wil Leefbaar Schouwen-Duiveland weten of er wel voldoende capaciteit is om het project kustlaboratorium te bege leiden, zonder dat dit van andere (lopende) projecten ten koste gaat. „Indien nee, welke andere projec ten worden hiervoor doorgescho ven, of komen te vervallen?" Overi ge vragen: Wat houdt het project precies in, wat kost het en hoeveel ruimte vergt het maximaal? Met geld van de Postcodeloterij wil Het Zeeuwse Landschap een 'natuurlijk waterkerend landschap' aanleggen waarin aquacultuur kan worden bedreven. Eerder leek op Noord-Beveland weinig animo voor het Kustlabora torium bleek te bestaan. Noord-Be veland heeft echter nog niets be slist over een Kustlaboratorium. En als het aan portefeuillehouder en burgemeester Henny van Koot- en ligt, komt dat miljoenenproject van Het Zeeuws Landschap achter de Oosterscheldedijk in de Oud-Noord-Bevelandpolder. Van Kooten verbaast zich over het beeld dat is ontstaan als zou de Noord-Bevelandse politiek zich hebben uitgesproken tegen een Kustlaboratorium, omdat het op ontpolderen zou lijken. door Piet Kleemans KERKWERVE - Taxi Centrale Renes se (TCR) heeft het in Kerkwerve zetelende Taxi Lemsom overgeno men. De overname brengt het aan tal voertuigen van TCR op 345. Het aantal personeelsleden van TCR stijgt door de overname naar 450 man. TCR opereert door heel Neder land. De vervoerder heeft kanto ren in Middelburg, Renesse, Oude Tonge, Heienenoord, Terneuzen, Breda, Purmerend en Vlieland. Het bedrijf houdt zich bezig met taxivervoer, openbaar vervoer, ge- handicaptenvervoer en rijdt met touringcars, personeelsbusjes. Ook verzorgt TCR schoolvervoer en rij den er TCR-taxibusjes en bussen naar de disco. Taxi Lemsom werd in 1955 opge richt en was een van de eerste taxi bedrijven op Schouwen-Duive land die een rolstoeltaxibus aan schafte. In 2005 nam het bedrijf een nevenlocatie aan de Industrie weg in Zierikzee in gebruik. In 1991 nam Taxi Lemsom het taxibe drijf van de gebroeders Bal uit Bruinisse over. De eveneens in 1955 op poten gezette autorij school Lemsom werd in diezelfde tijd verkocht. Voor de klanten van Taxi Lemsom verandert er volgens TCR-direc- teur Kees Hage in feite niets. De bedrijfsnaam Taxi Lemsom blijft gehandhaafd, evenals de bedrijfs kleding voor de chauffeurs en het telefoonnummer van het bedrijf. TCR neemt zowel het volledige wagenpark als alle personeelsle den over. De overname is per van daag effectief door Frank Balkenende De Bietentocht, de jaarlijkse ode aan de beurtvaarthistorie in Goes, wordt dit jaar een stuk flamboyan- ter. Stichting Goes Promotie bouwt maandag 18 oktober een erfgoedfeestje aan de Westhaven- dijk, waar de schepen afmeren. Elk jaar is het een machtig gezicht. De schepen van de bruine vloot, genoemd naar de bruine zeilen van het, nagenoeg geruisloze, his torische transport over water, koer sen dan medio oktober op het ka naal Goes-Goese Sas aan. Ze zijn dan vertrokken uit Sint-Annaland en wenden na een dagje Goes de boeg richting Zierikzee en vervol gens naar Bruinisse. Drie dagen zijn ze onderweg, de hoeders van het varend erfgoed. Voor de twaalfde keer brengen ze bietentransporten van weleer in herinnering. Suikerbieten werden in Zeeland naar tal van landbouw- haventjes en per schip naar de sui kerfabriek gebracht. Als het konvooi op de zeilen naar Goes- sluipt, is dat een lust voor het oog. Steven aan boeg door het kanaal Goes-Goese Sas, om aan de kade bij de Ringbrug de trossen vast te maken. Liefhebbers komen Wonen in hartje Goes Kom kijken naar onze modelapparternenten aan de Kolveniershof op: l oktober a.s. van 10.00 -13.00 uur. tOmqrsaki RWS stad^zeeland Voor meer informatie: stadsveste-q

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76