Zeeland PZC Radarscholen gooien het roer om fabrieksverkoopi Handleiding SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 24 en 25 ONDERWIJS Omschakeling naar i-zorgroute vergt grondige voorbereiding Zanddepot wordt natuur r n V Om dit heuglijke feit te vieren hebben we een zit-u-goed voordeelactie: ibelfeworsen.nl almanak f m o o o i I spec tru m SMAAK DESIGN BREDA De verhalen over Chopin zijn leuk en zijn muziek prachtig 21 Vrijdag 1 oktober 2010 Goes Promotie bouwt feestje rond historische bietentocht Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl iKP" i 99 CV- SHBSBi door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De protestants-christe- lijke Radarscholen op Schou- wen-Duiveland gaan hun onder wijs op nieuwe leest schoeien. De scholen starten met de zogeheten i-zorgroute waarbij niet het onder wijsaanbod maar de onderwijsbe hoefte van de individuele leerling het uitgangspunt is. Aan de over stap gaat twee jaar scholing vooraf Radar-directeur Kees van Damme: „Nu is het zo dat je als school over een bepaald aanbod beschikt wat je probeert af te stemmen op de leerlingen. Bij de i-zorgroute is het omgekeerd. Daar kijk je eerst wat de individuele behoefte van de leerling is en dan ga je pas werken aan je aanbod." De i-zorgroute is erop gericht om aan te sluiten bij de ontwikkelings behoefte van de leerling. Niet elke leerling, is de ervaring van Van Damme, heeft hetzelfde nodig. Niet iedere scholier heeft dezelfde mogelijkheden, in elke klas is de sa menstelling van de leerlingen di vers en de onderwijsbehoeften ver schillen sterk per individu. Waar de ene leerling meer begeleiding nodig heeft bij het taalonderwijs, heeft een ander moeite met reken sommen. Radar streeft naar maatwerk. Dit vraagt een goede observatie van de leerling, een goede analyse van de resultaten en mogelijk een an dere organisatie van het werk in de klas. De invoering van de i-zorgroute vergt een grondige voorbereiding. Van Damme: „De interne begeleiders op de scholen zijn opgeleid tot 'Masters special needs' en zij zijn het die de onder wijskrachten gaan begeleiden tij dens de omschakeling naar de i-zorgroute. Inmiddels is een leer kracht al gediplomeerd. De andere studeren aan het einde van dit schooljaar af" De schooldirecteuren ontspringen de dans niet. Ook zij krijgen bij scholing, evenals de onderwijs- teams. Alles bij elkaar vergt het in voeren van het systeem op de Ra dar-scholen twee jaar scholing. Van Damme: „Ja, het is een be hoorlijke omslag die veel tijd kost." Op Schouwen-Duiveland zijn verspreid over het eiland ze ven Radar-scholen. Ook CBS Op Dreef in Bruinisse en school voor speciaal onderwijs De Meije in Zie- rikzee maken de overstap naar de i-zorgroute. Van Damme is trots: „Ik ben heel blij dat we deze over stap met alle Radarscholen doen." NEELTJE JANS - Voormalig werkeiland Neeltje is door de aannemer van de nieuwe N57 de af- zand hebben nu plaatsgemaakt voor kleine ven. Het helmgras is afkomstig van de duinen Jans is een nieuw stukje natuur rijker. Een gelopen maanden afgegraven. Voorwaarde duintjes. aan de Noordzeekant van Neeltje Jans. Daar is voormalig zanddepot van Rijkswaterstaat, dat was wel dat de aannemer het terrein in zou Deze week wordt het terrein ingeplant met het helmgras uitgedund, ingeklemd ligt tussen de N57 en de Faelweg, richten als duinlandschap. De 80.000 kuub helmgras, zodat de duintjes op hun plaast blij- foto Dirk-Jan Cjeltema F i Vanaf 1 oktober 2010, ontvangt u namelijk bij aanschaf van een bank of stoel, per gekochte zitplaats een meubelcheque t.w.v. 80 euro te besteden bij uw volgende aanschaf. ïl *Vraag naar de actievoorwaarden in de winkel Tip? redactie@pzc.nl 2-3 OKTOBER van 10:00 tot 18:00 uur oa Gelderland, van Beek, Masimo, Dnade. Magis. KFF, Zanotta ETTENSEBAAN 17 (NAAST KIDSFACTORY) Het zat even niet mee in dat Schou- wen-Duivelandse hotel. Precies in de tijd dat de kamers vol zaten en het alle hens aan dek was, viel op die mooie nazomerzondag het warmwa tersysteem uit. Na enig speurwerk werd een mon teur bereid gevonden om de zaak on der de loep te nemen en het - nog niet zo lang geleden door Poolse vak mensen gerenoveerde - hotel en de hotelgasten uit de brand te helpen. De monteur kwam, zag en ging aan de slag. Al snel deed zich bij de goe de man de behoefte gevoelen aan een handleiding van het - tamelijk inge wikkelde - warmwatersysteem. Na het nodige zoekwerk in de kroch ten van het hotel werd de gevraagde informatie boven water gehaald in de vorm van een kloeke bundel pa pieren. Opgelucht sloeg de monteur de handleiding open. Het bleek een bijzonder duidelijk relaas. Er was maar één probleem: de handleiding was in het Pools.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 73