ten staat op één iets toe kustmarathon j 31 Weerman Ceirnaerdt kijkt liever niet naar Kustmarathonweer Ruim zeven pagina's Kustmarathon Stuur uw verhaal over de Kustmarathon in Atleten lopen voor het goede doel Reserveer het boek over Kustmarathon vrijdag 1 oktober 2010 'Ik heb me voorgenomen me nergens druk om te maken. >09 vrouwen op de Nummer één word ik toch niet' rslijst van de Kustmarathon nannen. Leonie Ton 35 km 0 Vrouwenpolder MIDDELBURG Het sportkatern van deze krant is maandag dikker dan anders. Dat komt omdat er alleen al zeven pagi na's aan de Kustmarathon zijn ge wijd: drie pagina's met verslagen, twee pagina's met lezersfoto's en ruim twee pagina's uitslagen. In de krant van morgen is er ruim aandacht voor de Ladiesrun. De loop over vijf of tien kilometer voor vrouwen is vanavond. MIDDELBURG De redactie van deze krant is op zoek naar leuke, spannende of ont roerende verhalen over alle onder delen van de Kustmarathon. Stuur uw verhaal naar kustmarathon@pzc.nl. De verhalen worden gepubliceerd op www.pzc.nl/weblogkustmarathon. De leukste verhalen verschijnen ook in het Kustmarathonboek. MIDDELBURG Net als de vorige jaren zijn aan de Kustmarathon goede doelen ver bonden. Zo zamelt de stichting Pa- lazzoli geld in. Kika Zeeland is net als de afgelopen jaren van de partij. Marianne Lako werkt in Haïti bij de opvang van slachtoffers van de aardbeving. Ze komt over om on der mee aan de ladiesrun mee te doen. Haar website: http://www.la- komission.org/ MIDDELBURG Ook dit jaar brengt de PZC een boek uit over de Kustmarathon met verhalen en honderden foto's over de hardloopwedstrijd, wandel marathon, Ladies- en Kidsrun en de mountainbiketocht. Het boek kan nu al gereserveerd worden op de site van de kustmarathon: www.marathonzeeland.nl Wacht niet te lang want op=op. den, in Marius' voordeel. Toen hij twee kilometer voor de finish voor bij kwam, moest ik daar toch wel aan denken. Ik baalde wel even. Op de finish had hij een minuutje voorsprong, dus het gat is iets gro ter geworden." Wim Besuyen ver wacht niet dat hij dit jaar dat piep kleine gaatje dicht kan lopen. „Ma rius is in vorm, ik niet. Twee we ken geleden was hij in de Jung- frau-marathon een kwartier snel ler dan ik. Hij is ook tien jaar jon ger hé. Dat verschil begint zo lang zamerhand te tellen." Marius ziet het anders: „Wim is ge- talenteerder dan ik ben. Hij loopt iets makkelijker, heeft ook op alle afstanden betere p.r's dan ik. Wim weegt ook minder dan ik. Ik heb ballonkuiten, hij niet. Ik ben nog niet van hem af." Wim stelt vast: „Ik heb nooit echt serieus voor mijn sport geleefd, maar wel serieuzer dan Marius. Ik denk dat dat soms het verschil heeft gemaakt." door Koen de Vries MIDDELBURG - Vorig jaar voorspel de weerman Jules Geirnaerdt het goed: het zou zaterdag gaan stor men tijdens de Kustmarathon. „Het wordt de zwaarste tot nu toe", verwachtte hij. De titel voor het eerste Kustmarathonboek was geboren: 'D'n Allerzwaersten'. Dit jaar wil Geirnaerdt zich niet aan een Kustmarathonvoorspel- ling wagen. „Ik loop zelf mee. Be roepshalve bekijk ik natuurlijk wel het weer voor komend weekeinde, maar niet specifiek voor de Kust marathon. Dat brengt ongeluk. Ja, dat heeft te maken met bijgeloof." Geirnaerdt wisselt de wandelmara thon en de hardloopmarathon met elkaar af. Dit jaar staat hij za terdag aan de start. De weerman is goed voorbereid. „Ik heb redelijk hard getraind. Ik hoop dat het vol doende is." Een eindtijd heeft hij niet in gedachten. „Daar is de Kust marathon te zwaar voor." Twee jaar geleden werd Geirnae rdt 684e in 4 uur 41 minuten en 51 seconden. De weerman die geen voorspellingen wil doen, heeft wel een eigen website. Daarop staat deze weersver wachting te lezen: 'Maximum morgen (vrijdag) 15 tot 18 graden. Zaterdagnacht- en ochtend een nieuw front met regen, daarna weer Jy wat droger. Mogelijk 20 O graden op zondag. Na het weekend ook vrij zacht, af en toe wat kracht vier, op zondag zuid kracht drie. Dat komt redelijk overeen met de verwachtingen van andere meteorologen. Sommigen zijn nog iets pessimistischer. Een van hen is Jos Broeke, de weerman die zijn diensten levert aan Omroep Zee land. Hij dacht gisteren dat het in Zeeland op zaterdag wel kracht vijf a zes kan waaien. strand 13 45 uuri doorkomsttiid snelste loper kilometers Burgh-Haamstede regen. Geirnaerdt voor spelt voor vrijdag en zaterdag zuiden wind km ±12.35 uur Neeltje Jans Banjaard foto Ruben Oreel staat ze bij haar clubgenoten van Delta Sport bekend als zenuw pees. Ze maken er grapjes over. Het klopt ook wel, erkent ze. „Ik ben bij de meest simpele lopen al nerveus. De week ervoor kan ik soms slecht slapen. En ik begin van alles te voelen. Pijntjes hier en pijntjes daar..." Ja, ze meent het echt. Leonie Ton voelt zich verre van favoriet. Ze noemt de namen van Martine Lust, Anita Joziasse, Iloilka van den Hengel, Anjolie Engels. Alle maal meiden die sneller zijn dan haar, verwacht ze. Het maakt niet uit. „Ik heb er gewoon enorm veel zin in. Voor mij betekent de Kust marathon drie maanden feest. Het is heerlijk om er samen voor te trainen en samen over te praten." Niet winnen, maar genieten staat voor de Schouwse op nummer één. Daarom steekt ze graag regel matig een shagje op. „Lopen is heerlijk, maar ik laat er niet alles voor staan. Als ik zou stoppen met roken, loop ik misschien één of twee minuten sneller. Maar dan nog ben ik geen topper. Een siga ret vind ik heerlijk. Ik ga er even lekker voor zitten en steek er dan een op. Een echt genietmoment. Je moet genieten van het leven. Ik werk in de paliatieve zorg en weet hoe belangrijk genieten is." Dat hoopt ze zaterdag net als vorig jaar weer te doen. Kijk naar de fo to's die toen onderweg van Leonie Ton zijn gemaakt. Er is er geeneen waarop ze niet lachend staat. Dat moet nu weer zo worden. Succes of geen succes. me voorgenomen me nergens druk om te maken. Nummer één word ik toch niet. Een plaats bij de eerste vijf, daar hoop ik stiekem op. En dan moet ik natuurlijk wel een goede dag hebben. Als het zo gaat als vorige maand bij de Halve marathon van Westenschouwen, 20 km dan wordt het natuurlijk niks. Toen kreeg ik een enorme inzin king. Er zijn zoveel onzekere fac toren als je een marathon loopt. Je hebt het niet allemaal in de hand." duintoppen Desondanks - Hoge Hil - (trappen) ±13.45 25 km 30 b Domburg 2007 2008 2.55.16 3.02.52 3.43.14 3.39.34 3.53.20 3.24.56 5.18.29 5.29.02 2009 totaal 3.04.26 22.05.39 3.45.34 24.35.04 3.46.32 24.36.15 5.51.15 37.29.43 thons gelopen, zijn snelste was zijn tweede, in Rotterdam: 2.43.18. Wim liep er 52 en was net als Ma rius het snelst in zijn tweede: 2.38.00 in het Duitse Essen. Maar is het waar dat er geen rivali teit is in de Kustmarathon? Wim nuanceert de woorden van Ma- duintoppen trappen 40 km 42,195 km rius. „Ik denk er regelmatig aan. Vorig jaar bijvoorbeeld. Ik lag lang voor op Marius en had het idee dat ik hem in het klassement kon passeren. Maar op de Westkappel- se Zeedijk kreeg ik een enorme in zinking. Het verschil in het klasse ment was toen maar dertien secon-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67