24! zeeland Waterdunen mag niet Vogels laten zich telllen Stadsveste Vogelvrienden houden Activiteitenmiddag en zondag vogelbeurs rommelmarkt school Country-rockavond op camping De Vogel TUINTJE Zeeuwen moeten grootschaliger denken en durven discussiëren Beurs met speelgoed en kinderkleding Nog 9 dagen. Open herfstgrassendagen kwekerij Eis 3,5 jaar cel wegens dealen Goes' loket voor niet-ingezetenen Beeldhouwen en zilver gieten bij kunstenaar Ingels vrijdag 1 oktober 2010 Wonen in hartje Goes Kom kijken naaronz^^^^^^^^^j modelappartementen aan de Kolveniershof op: 2 oktober a.s. van 10.00 -13.00 uur. Koopsom vanaf 224.000,- v.o.n. Ifflmarsaki stad^zeeland I voor meer informatie: 1 RWS www.stadsveste-goes.nl SLUISKIL LAMSWAARDE De Sluiskilse Vogelvrienden hou den zondag van 10.00 tot 12.30 uur de eerste van zes vogelbeurzen in welzijnscentrum 't Meulengat in Sluiskil. Op de gratis toegankelijke vogelbeurs is er de gelegenheid om vogels te kopen en te verkopen of te ruilen met andere vogelkwekers uit heel Zeeuws Vlaanderen en om streken. Een vogelopkoper is ook aanwezig. HENGSTDIJK De Limburgse band Dwayne and The Texmexplosion komt zaterdag naar camping De Vogel bij Hengst dijk om vanaf 20.30 uur voor een 'ouderwetse' country- en rockmu- ziekavond te zorgen. De vier man sterke groep speelde al diverse ke ren in de VS. Dwayne Verheyden (19) is met zijn trekharmonica de drijvende kracht. Kaarten kosten 7,50 euro in de voorverkoop, bij De Vogel (0114-681625) en organisator Jan Hermes (06-24806407). Aan de zaal die om 20.00 uur open gaat, is de entree 9 euro. door René Hoonhorst Basisschool De Oostvogel in Lams- waarde staat zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur bol van de activiteiten. Er is een rommelmarkt. Leerlingen uit de hoogste klassen verkopen verse groenten en fruit. Kleintjes kunnen knutselen. Bezoekers kun nen thee, koffie en/of een verse wa fels nemen. Er is een loterij en het Rad van Avontuur draait. De ouder raad tekent voor de organisatie. TERNEUZEN Wie op zoek is naar goede tweede hands kinderkleding of speelgoed, moet zaterdag van 9.30 tot 12.00 uur in het Zeldenrust-Steelant-col- lege aan de Sloelaan in Terneuzen zijn. Stichting Kinderkleding- en Speelgoedbeurs Terneuzen houdt daar de halfjaarlijkse beurs. Men- - sen die spullen voor verkoop heb ben geleverd, krijgen de helft van de opbrengst. De andere helft is voor een goed doel, deze keer speel- o-theek De Kameleon in Terneu zen. De laatste beurs bracht in to taal maar liefst 6600 euro op. Zeeuws-Vlaanderen is fenominabel. Met een niet zo bedoelde ver spreking geeft Adriaan Geuze in één woord de aantrekkelijkheid én de afschuwelijkheid van het Zeeuws- Vlaamse landschap aan. De gerenommeerde landschapsar- TERNEUZEN - Op vier locaties in Zeeuws-Vlaanderen worden zater dag van 7.30 tot 12.30 uur vogels ge teld in het kader van de jaarlijkse Europese vogeltelling Euro Bird- watch. Iedereen is welkom. Kennis van vogels is niet noodzakelijk. Op alle posten zijn ervaren vogelaars aanwezig. De vogelwerkgroep van de Stelt- kluut houdt drie tellingen: bij de kijkhut aan het Land van Saeftin- ghe (contact: walter.vankerkhove- @telenet.be), bij 't Hellegat bij ge maal Kampen (contact:huubbun- @kpnplanet.nl) en bij de Margeret- hapolder tussen Terneuzen en De Griete (contact: bertusb@zeeland- net.nl).. De vogelwerkgroep van 't Duumpje is paraat op de vogeltel- post ten westen van Breskens, vlak bij de vuurtoren. In 2009 zijn met Birdwatch in Ne derland 145.450 vogels geteld. Dat was erg weinig. Het stormde. Tel lingresultaten van 2004 tot en met 2009 zijn te vinden op: telpostmar- garethapolder.jouwweb.nl. Wie za terdag mee wil doen, wordt aange raden zich warm te kleden en drin ken, eten en een verrekijker mee te nemen. chitect van het landelijk aan de weg timmerende West 8 vindt het uitzicht vanaf het duin op de zee fenomenaal. Maar de vormgeving van Hotel Noordzee, zijn logeer adres als hij met familie in Cad- zand is, is ronduit abominabel. Le lijk, niet romantisch, geen uitstra ling, geen duurzaamheid, kortom: bah... Geuze kwam deze week niet om zieltjes te winnen naar Groede, maar durfde te vloeken in de pas gerestaureerde kerk. Om Zeeuws- Vlamingen te confronteren op hun benauwde kijk op het land schap. De duinen, het brede strand, de paalhoofden, Saeftinge, Het Zwin, de Verdronken Zwarte Polder, de weidsheid, het onvolpre zen licht: buitengewoon prachtig. Evenals een stadje als Veere. Com pact en met een stevige kerktoren als een krachtig statement in het De betonstenen vakantiehuisjes op de Napoleonhoeve passen niet in het weidse kustlandschap en stralen geen Op 10 oktober gaan we 10% energie besparen voor een beter klimaat. Ca naar www.rnilieucentraal.nl/energiebespaarwijzer a milieu OW centraal BIERVLIET - Kwekerij In Goede Aar de aan de Kapitalendam 7 bij Bier vliet houdt vandaag, vrijdag, en in het weekeinde open dagen rond het thema herfstgrassen. De toegang is vrij. Koffie en koek staan klaar, waarvoor van bezoe kers een bijdrage wordt gevraagd. De opbrengst is voor KWF kanker bestrijding. Afgelopen jaar heeft de KWF uit het 'bezoekerspotje' al 850 euro ontvangen. In Goede Aarde is vandaag open van 10.00 uur tot zonsondergang en in het weekeinde beide dagen van 10.00 tot 17.00 uur. MIDDELBURG - Tegen een 68-jarige Eedenaar is gisteren voor de recht bank in Middelburg een gevange nisstraf van drieënhalf jaar geëist. De man, die gedeeltelijk heeft be kend, wordt ervan verdacht tussen januari 2008 en december 2009 te hebben gehandeld in cocaïne, hen nep, xtc en speed. Omdat hij ook harddrugs leverde aan Belgen en op adressen in België drugs aflever de wordt hij ook verdacht van uit voer. Overigens ontkent de man te hebben gehandeld in cocaïne. De ze drug was volgens de man voor namelijk om uit te delen aan vrien den. In 2002 is de Eedenaar ook al veroordeeld voor de handel in harddrugs. Uitspraak over twee weken. GOES - Goes krijgt een zogeheten RNI-loket. Dat is een register voor niet-ingezetenen die in Nederland komen werken of die hier eigen dommen bezitten, maar die niet in aanmerking komen voor in schrijving in het GBA-register. Het ministerie van Binnenlandse Zaken wil graag zo'n loket in het Goese stadskantoor inrichten. Daarmee is Goes landelijk veruit de kleinste gemeente van de circa zestien die een RNI-loket krijgen. Er is voor de gemeente Goes geko zen vanwege de centrale ligging en de aanwezigheid van een belasting kantoor. Mogelijk wordt het kantoor ge splitst met Terneuzen vanwege de druk op de organisatie. WALSOORDEN - Kunstenaar Luc In- gels begint in de eerste week van oktober met een nieuwe cursus beeldhouwen en zilver gieten. Ook staat dit jaar een aantal lessen modelboetseren op het program ma. De cursisten kunnen verder kiezen uit cursussen mallen ma ken en hout bewerken. Ingels oogstte deze zomer veel lof met zijn expositie De Zonnebaadsters, de 170 gipsen vrouwentorso's die de dijk bij Perkpolder sierden. On verlaten gingen er helaas met twee torso's vandoor. Ze zijn nooit te ruggevonden. Voor meer informa tie over de cursussen: ingels@beeldhouweninvl.nl, 0114 682600 of www.lucingels.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62