Uitkering Subsidie ze van de bank af krijgen' nc 23 Kinderen kennen nu verschil tussen dijk en duin 't Stropie-lekker-feest viert alvast Après Ski Hobbyisten tonen hun spullen in Torentje Open dag Dierenasiel Zeeuws-Vlaanderen Burgemeester Sala vertrekt 1 juli 2011 Hanny Thomaes nog zestien weken in raad vrijdag 1 oktober 2010 ZAAMSLAC Het is al vroeg winter in Zaamslag. De vierde editie van 't Stropie-lek ker-feest dat vanavond om 19.30 uur begint, staat in het teken van Après Ski. Tiroler Heid's en Après Skizangers zijn van de parti] in de feesttent op het plein Oost. Dj Far- re (Mechielsen), drive-in-show Par ty on Tour, de Voice of Axel en Kees Ruud treden op. Zaterdag is er een kinderdisco van 18.00 tot 19.00 uur, waarna om 19.30 uur het feest doorgaat met onder anderen Wilfred 8c Roy. De opbrengst is voor KIKA, Kinderen Kankervrij. GROEDE Multifunctioneel centrum Het To rentje in Groede is morgen het to neel van een hobbymarkt. Knutselaars en verzamelaars verko pen en tonen hun spulletjes. Dat gaat van bloemstukjes, sieraden en borduurwerk tot oude ansichtkaar ten, gerookte paling, aquarellen en streekprodukten. Er worden verse wafels gebakken en er is een zithoek waar kofFie ge schonken wordt. De markt duurt van 11.00 tot 16.00 uur. TERNEUZEN Het Dierenasiel Zeeuws-Vlaande ren in Terneuzen doet morgen mee aan de landelijke Open Asiel- dagen. Bezoekers krijgen informatie over het asiel en (het eventueel aan schaffen van) dieren. Dierenarts en -coaches zijn aanwe zig voor het beantwoorden van vra gen. Er zijn spelletjes en een lote rij. De open dag in het asiel aan de Evertsenlaan duurt van 11 tot 16 uur. SLUIS Burgemeester Jaap Sala van Sluis stopt 1 juli 2011. De in Oude Tonge geboren Sala (PvdA, 61 jaar) is dan acht jaar burgemeester geweest in de gemeente Sluis. Hij begon zijn carrière in de dage lijkse politiek als wethouder van Hellevoetsluïs. Vervolgens was Jaap Sala sinds 1987 burgemeester van Brielle en vanaf 1997 burgemeester van de ge meente Wageningen. Daar vertrok hij in 2002 als gevolg van een ver stoorde relatie met de gemeente raad. OOSTBURG Hanny Thomaes uit Hoofdplaat blijft nog minstens tot februari lid van de Sluise gemeenteraad. Tho maes, die de belangen van de loka le partij Helder Zeeuws behartigt, vervangt sinds afgelopen juni Peter Loonen. Hij heeft gezondheidspro blemen en is nog niet in staat zijn werk als raadslid weer op te pak ken. De eerste vervangingstermijn van zestien weken wordt daarom per 19 oktober met zo'n zelfde pe riode verlengd. Dat kan daarna eventueel nog één keer. Jongegehandicapten die niet kunnen werken of geen banakunnen vinden krijgen een uitkering. Een volledige Wajong-uitkering is 75% van het mini mum (jeugd)loon. Werkgevers die mensen in dienst nemen die vallen onder de Wet werk en ar- beidsondersteuning jonggehandicapten (Majong) krijgen daarvoor een subsi die. Jobcoaches, reïntegratiebedrijven en arbeidsdeskundigen stonden deze week tijdens de Wajongwerkt-markt in het Terneuzense stadhuis klaar om Wajon- gers en werkgevers met elkaar in contact te brengen. Maar de belangstelling van zowel Wajongers als werkgevers viel nogal tegen, foto's Mark Neelemans door Wilma Valk AARDENBURG - Acht basisscholen uit West-Zeeuws-Vlaanderen gaan de komende weken creatief aan de slag met het thema kustverster- king. Twaalf leerlingen uit de groe pen 7 en 8 van de Vorsterman van Oyenschool uit Aardenburg gin gen gisteren als eersten op pad. Na een bezoek aan de hervormde kerk in Groede, waar ze de ten toonstelling Ku(n)stwerken uitge breid bekeken, trokken ze naar de Herdijkte Zwarte Polder. Daar wor den momenteel kustversterkingen uitgevoerd. „Er was een echte dijk graaf speciaal voor ons gekomen", doelde Rianna (11) op Toine Pop- pelaars. „Hij gaf een rondleiding en stelde vragen." De kinderen waren goed voorbe reid door hun juffrouw Marieke Perra. „Ze wisten nu gelukkig het verschil tussen een duin en een dijk." Terug in Aardenburg brachten de leerlingen hun indrukken over op een panoramaschilderij. Dit onder leiding van kunstenares Anna Blom. „Ze moeten weergeven hoe het landschap er hier over vijftig jaar, na de verwachte stijging van de zeespiegel, uit kan zien." De fantasie van de kinderen was groot; er ontstond een soort Atlan tis, maar ook een hoog Romeins viaduct naast een gewoon strandta fereel op hun doek. De panoramaschilderijen van de kinderen blijven tot na de Kinder boekenweek op school te zien. Kunstenares Anna Blom bekijkt het werk van Rianna, Ebony en Gently (van links naar rechts). foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61