Intensieve samenwerking gemeenten Nog geduld tot half november Asoc hoopt op privatisering sporthal now™»**™* ÜEEUWS-VLAANDE 22 en 23 21 24 en 25 ONDERZOEK Bureau verkent mogelijkheden voor gemeenten Terneuzen, Sluis en Hulst houdt club van veld af IFABRIEKSVERKOOP spec tru m SMAAK DESIGN BREDA Vrijdag 1 oktober 2010 Wajonger en baas ontmoeten elkaar op Waj ongwerktmarkt Waterdunen mag niet 'fenominabel' worden Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN - De gemeenten Ter neuzen, Sluis en Hulst laten geza menlijk onderzoeken hoe en of de drie gemeenten intensiever kun nen samenwerken. Het drietal laat het onderzoek niet door de eigen ambtenaren uitvoe ren. Dat zou een mooie eerste stap in de goede richting zijn, maar het trio neemt voor het onderzoek een extern bureau in de arm. Twynstra Gudde uit Amersfoort, zelfverklaarde meesters in samen- werkingskunde gaan 'kijken wat de drie bindt', om met de woor den van de Hulster burgemeester Jan-Frans Mulder te spreken. Met intensieve samenwerking kun nen de Zeeuws-Vlaamse gemeen ten jaarlijks een enorm bedrag be sparen. En dat komt goed uit, aan gezien de gemeenten komend jaar een fikse korting op de rijksuitke ring wacht. In alledrie de gemeen ten liggen bezuinigingsvoorstellen klaar. Twynstra Gudde mag nu op een rij gaan zetten op welke gebie den intergemeentelijke samenwer king mogelijk is en wat dat ople vert. Gedacht kan worden aan cen trale inkoop, gezamenlijke invorde ring van gemeentelijke belastin gen, gecombineerde aanpak van onderhoud en beheer en één loo nadministratie. De drie gemeenten kunnen nog niet zeggen hoeveel het onderzoek gaat kosten en hoe de kosten on derling worden verdeeld. Ook is nog niet duidelijk wanneer het Amersfoortse bureau zijn conclu sies zal presenteren. Terneuzen is penvoerder in de verkenning 'in tensivering intergemeentelijke sa menwerking'. Praten over en onderzoeken naar intergemeentelijke samenwerking, al of niet met het waterschap, is be paald geen nieuwigheid. Al veel va ker zijn hierover de nodige ballen opgeworpen. De colleges van bur gemeester en wethouders van Ter neuzen, Hulst Sluis maakten in 2005 concrete afspraken voor een omvangrijk onderzoek naar de mo gelijkheid de krachten te bunde len. In de jaren daarvoor waren tal van pogingen daartoe nog ge strand. In 2005 werd een stuur- - groep geformeerd die tien werk groepen overkoepelde. Met de con clusie, dat de gemeenten en het waterschap door intensieve samen werking berekend over zes jaar ve le (tientallen) miljoenen euro's konden besparen, is vervolgens echter niets gedaan. SAS VAN GENT - Automobilisten moeten nog even wachten, maar hun geduld zal worden beloond. De gemeente Terneuzen laat de Westkade in Sas van Gent deze we ken opnieuw inrichten en dat zal zeker één groot voordeel hebben: de wegversmallingen verdwijnen voorgoed. De verkeersgeleiders moesten de Westkade veiliger maken. Voor een deel klopte dat ook wel, maar het stoppen voor de wegversmalin- gen riep toch vooral agressie op, volgens wethouder Frank van Hul- le. Om te voorkomen dat de aange paste Westkade verandert in een racebaan, wordt de rijweg voor het zicht smaller gemaakt met marke- ringsstrepen. De vernieuwde West kade krijgt inmiddels steeds meer vorm. Het werk moet 19 novem ber klaar zijn. Vrachtwagens met gevaarlijke stof fen moeten voor altijd wegblijven van de Westkade, als PvdA-raads- lid Wim ten Hoor zijn zin krijgt. Ze moeten over de brede Tractaat- weg (Terneuzen-Zelzate), bepleit te hij gisteren in schriftelijke vra gen aan B en W van Terneuzen. Ten Hoor brak eerder dit jaar - na een dodelijk ongeval bij Zelzate - al een lans voor het zoveel moge lijk weren van vrachtwagens van de Westkade. Wegwerkers zijn volop aan de slag op de Westkade in Sas van Gent. De 'vervelende' wegversmallingen zijn al De hoofdrijbaan krijgt een nieuwe asfaltlaag, de parallelweg wordt herstraat met nieuwe gebakken klinkers. verdwenen en komen ook niet meer terug. foto Mark Neelemans CADZAND door Martijn de Koning CADZAND - Asoc, de overkoepelen de sportvereniging in Cadzand, neemt vanaf vandaag het beheer van de sporthal bij Cadzand-Bad volledig in eigen hand. De club loopt daarmee vooruit op een ge hoopte overname van het sport park, over een paar maanden. Asoc heeft sinds de bouw van de sporthal, in 1986, al de verantwoor delijkheid voor het beheer ervan. De club besteedde dat steeds uit aan derden. De gemeente Sluis zeg de de overeenkomst met Asoc per 1 januari 2011 op. Het onderhoud van de hal werd te duur, en Sluis verwachtte dat Roompot de hal zou overnemen. Roompot laat om het sportpark heen recreatiepark Cavelot bouwen. De verenigde sportclubs kwamen daartegen in verzet. Ze waren on der meer bang dat de hal (te) vaak dicht zou zijn'. Asoc legde een ei gen financieringsplan voor aan de gemeente. Die staat daar, zegt wet houder Jan Schaalje, niet afwij zend tegenover. Asoc hoopt bin nenkort een intentieovereenkomst met Sluis te ondertekenen. De laatste halbeheerder, Moio Ad- venture, zwaaide gisteren al af. Asoc-vrijwilligers houden de sport hal open tot de nieuwe overeen komst van kracht is. Dan komen er, onder een nieuwe beheerstich- ting, betaalde krachten in dienst. Voetbalvereniging Cadzand mag vanaf komende zondag het eigen voetbalveld niet meer gebruiken. De gemeente Sluis gaat er komen de week zoeken naar explosieven, nadat de afgelopen tijd in de direc te omgeving bommen en mijnen gevonden werden in het toekomsti ge recreatiepark Cavelot. Volgens een gemeentewoordvoerster duurt de sluiting vooralsnog een week. Als er iets gevonden wordt, wordt die periode verlengd. 2-3 OKTOBER van 10:00 tot 18:00 uur m o o o i oa. Gelderland, van Beek. Masimo, Driade. Magis. KFF, Zanotta ETTENSEBAAN 17 (NAAST KIDSFACTORY)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59