Sjaloom is niet meer te 24 Beheerder en eigenaren chaletpark in de clinch Vertrouwen ziekenhuisbestuur nihil Afasiecentrum krijgt een dikke voldoende Zeelandbrug is nacht dicht voor reiniging ZEEUWSE KELDER Zeeuwse Bodekring op bezoek in Borsele Burgerzaken vijf uur per week minder open Bommen zitten W Cadzand dwars AMBITIEUS Zorgaanbieder heeft op het eiland steeds meer vormen van vrijdag 1 oktober 2010 GOES Het Afasiecentrum Zeeland in het Activiteitencentrum in Goes krijgt een dikke voldoende van de Afasie Vereniging Nederland. De vereni ging keek naar processen en proce dures en het perspectief voor zo wel medewerkers als cliënten. Afa sie ontstaat door niet aangeboren hersenletsel, waardoor spreken, le zen of dingen begrijpen moeilijk of onmogelijk wordt. COLIJNSPLAAT In de nacht van maandag 4 op dins dag 5 oktober is de Zeelandbrug dicht voor al het wegverkeer. In ge val van nood kunnen ambulances passeren. De brug wordt gereinigd, er wordt klein onderhoudswerk ge pleegd en de deuvels - de verbin dingen tussen wegdekelementen - worden aangepakt. De afsluiting gaat in rond middernacht en duurt tot ongeveer 5 uur 's ochtends. 'sm msm sam/m mm sas mimm www.pzc.nl Volg alle kolder uit de kelder van het Zeeuwse amateurvoetbal op www.pzc.nl/zeeuwsekelder Mail uw anekdotes naar kelder@pzc.nl Foto s uit de lagere regionen van het Zeeuwse voetbal? Stuur ze in! HEINKENSZAND De Zeeuwse Bodekring doet zater dag (de jaarlijkse Bodedag) de ge meente Borsele aan. Een kleine veertig Zeeuwse bodes vieren het 35-jarig jubileum van de kring met een fotosessie in vol ornaat op het Plein in Borssele (14.30 uur), een bezoek aan het Bevrijdingsmu seum in Nieuwdorp en een diner in Brasserie Stelleplas in Heinkens- zand. THOLEN De gemeente Tholen moet bezuini gen en daar ontkomt ook de dienst verlening aan de balie niet aan. Die wordt per 1 november verminderd met vijf uur per week. De receptie, en daarmee de telefoon, worden nog van 8.30 tot 16.30 uur bemand. De balie burgerzaken is van 9.00 tot 16.30 uur geopend. De avond openstelling op donderdag blijft ongewijzigd: 18.00 tot 20.00 uur. CADZAND CADZAND - Voetbalvereniging Cad zand mag vanaf komende zondag het eigen voetbalveld niet meer ge bruiken. De gemeente. Sluis gaat er komen de week zoeken naar explosieven, nadat de afgelopen tijd in de direc te omgeving bommen en mijnen gevonden werden in het toekomsti ge recreatiepark Cavelot. Volgens een gemeentewoordvoer ster duurt de sluiting vooralsnog een week. Als er iets gevonden wordt, ver lengt de gemeente die periode. door Rob Paardekam Toen de stichting Sjaloom Zorg uit Dirksland in 2004 voorzichtig zijn in trede deed in de gemeen te Tholen, kon ze niet bevroeden waar dat tot uit zou groeien. Des tijds werd begonnen met Brasserie Dubois, waar cliënten een vorm van dagbesteding vinden. Zes jaar later schieten de Thoolse projecten als paddestoelen uit de grond. Maandag opent Sjaloom zelfs zijn eerste woonvoorziening in de ge meente. De stichting, die begeleiding biedt aan mensen met een verstandelij ke of lichamelijke handicap, is op gericht in 1964. Lange tijd richtte ze zich uitsluitend op Goerree- Overflakkee, maar in de loop der jaren is de organisatie het water overgestoken. Het is nooit een doel op zich geweest om groot te worden in de gemeente Tholen. „Maar als mooie kansen op je pad komen, laat je die niet voorbij gaan", zegt bestuursvoorzitter Henk Brinkman. Het begon in 2004, toen Sjaloom werd benaderd door de eigenaar van Van Houte wonen in Tholen. Hij wilde bij zijn meubelzaak een restaurant beginnen en had het idee om daar een dagbestedings project van te maken. Sjaloom hap te toe. Zo ontstond Brasserie Du bois. De onzekerheid sloeg echter toe toen Van Houte twee jaar gele den failliet ging. Lange tijd was on duidelijk of de brasserie in het pand aan de Stevinweg kon blij ven. Pas sinds kort is duidelijk dat dit het geval is. „Nu kunnen we weer vooruit kijken", stelt Brink man. Hij ziet grote mogelijkheden voor de brasserie, die door het ver trek van de meubelwinkel veel po tentiële klanten verloor. Volgens de bestuursvoorzitter zijn de mo gelijkheden legio. Kinderfeestjes, warme en koude buffetten, verga deringen, bijeenkomsten van clubs... veel is mogelijk in de bras serie, die tegenwoordig De Huiska mer van Tholen wordt genoemd. „We gaan ook praten met de VW", zegt Brinkman. „Het zou prachtig zijn als de huiskamer on der de aandacht wordt gebracht van fietsers en wandelaars." Leuk is ook de samenwerking met sportschool Salus, die in hetzelfde pand gevestigd is. De cliënten van Sjaloom uit de brasserie kunnen daar sporten. In ruil daarvoor wor den in de brasserie kinderen tot acht jaar opgevangen als hun moe ders in de sportschool zijn. „Dat is fantastisch uitgepakt", zegt Rein- ier Pollemans, projectleider voor door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Het is hommeles op chaletpark De Krabbenkreek in Sint-Annaland. De Vereniging van Eigenaren heeft de beheerder de wacht aangezegd, maar die werkt gewoon door. Gisteren eiste hij voor de rechter in Middelburg dat hij daarvoor betaald krijgt. Tijdens de zitting werd duidelijk dat een groot deel van de eigena ren van de chalets niet meer door één deur kan met de beheerder. Die zou zich onder meer onbe schoft gedragen en de eigenaren schofferen. Het is zelfs al tot een handgemeen gekomen. „De be heerder kan op elk moment zo maar ontploffen", zei de voorzitter van de Vereniging van Eigenaren gisteren. „Mensen durven in het donker niet meer over het park te lopen. Deze man is geen goede gastheer. Niemand heeft het meer naar zijn zin op het park." De beheerder zelf stelde dat veel ei genaren hem al sinds het begin in 2008 niet accepteren. Dat zou on der meer te maken hebben met het feit dat hij streng toeziet op de parkregels, terwijl zijn voorganger wat soepeler was. „En ja, als ik dan tegen iemand zeg dat hij zijn auto niet op een bepaalde plek mag par keren, maar die persoon blijft dat toch doen, dan word ik wel eens een beetje pissig." De beheerder vecht zijn ontslag door de Vereniging van Eigenaren aan. Daarvoor loopt een bodem procedure. In kort geding eiste hij gisteren dat hij gewoon betaald krijgt zolang die procedure loopt. Op 10 oktober gaan we 10% energie besparen voor een beter klimaat Ca naar www.milieucentraal.nl/energiebespaarwijzer At milieu <23r centraal door Miriam van den Broek VL1SSINGEN - De gemeenteraad van Vlissingen heeft nauwelijks nog vertrouwen in de Raad van Be stuur van de Admiraal de Ruyter- ziekenhuis. Dat bleek gisteravond tijdens de raadsvergadering. Deze week werd bekend dat er op Walcheren - tegen de afspraak en verwachting in - geen intensive ca re afdeling komt. Wel komt er een intensive care-faciliteit bestaande uit enkele bedden. „Heeft de Raad van Bestuur tijdens jullie gesprek anderhalve week geleden helemaal niks over de intensive care ge zegd", vroeg Rens Reijnierse van de PvdA aan wethouder Marin de Zwarte. „Nee", antwoordde De Zwarte. „Wij kregen te horen dat er nog steeds uitgegaan wordt van twee ziekenhuislocaties maar dat het moeite koste om een hypo theek voor de nieuwbouw af te sluiten. Over de ic-faciliteit is niets gezegd. Ik ben het met u eens dat de geloofwaardigheid van de Raad van Bestuur nu verder onder druk is komen te staan." Ton de Nooij van GroenLinks vroeg zich hardop af wie nog wel voor helderheid kan zorgen. „Ik wil weten of er per maart nog planbare zorg is op Walcheren en ik wil dat de wet houder die vraag stelt aan een be trouwbare bron bij het ziekenhuis. En dus niet aan de directie." De Vlissingse gemeenteraad stuurt een brief aan de minister om de bezorgdheid te uiten. Volgens De Zwarte gaan de Walcherse en Be velandse colleges van B en W sa men met de provincie hun be zorgdheid kenbaar maken in Den Haag. „Ik maak me zorgen over de totale ziekenhuiszorg boven de Westerschelde", zei De Zwarte. „Is men wel in staat om het voor el kaar te krijgen? De financiële haal baarheid staat onder druk. Het simpel terugdraaien van de fusie is misschien ook al geen haalbare kaart meer. Hoe langer we wach ten, hoe groter de druk." Ook de Middelburgse wethouder Albert de Vries deelt die bezorgd heid. De Vries liet gisteren weten dat de overheid naar zijn mening moet bijspringen als blijkt dat het in Zeeland niet mogelijk is de zorg op een verantwoorde manier te vernieuwen. In Brasserie Dubois biedt Sjaloom veel cliënten een vorm van dagopvang. Ze hebben allerlei taken. Zo bedient Albert de 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 48