PZC Goes krijgt mogelijk lichtfestival Windekind krijgt snel gestalte JAAR! www.vanbel!^ wonen, ni Handleiding 22 en 23 24 en 25 EVENEMENT Organisaties bundelen krachten voor meerdaags festijn met allure WON EN Om dit heuglijke feit te vieren hebben we een zit-u-goed voordeelactie: IFABRIEKSVERK00P irioooi spec tru SMAAK DESIGN BREDA almanak Betho wil meer mensen met arbeidshandicap bij bedrijven onderbrengen 21 Vrijdag 1 oktober 2010 Zorgaanbieder Sjaloom is niet meer te stoppen op Tholen Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Goes krijgt volgend jaar mo gelijk een meerdaags lichtfestival. Het festijn moet de allure krijgen van bijvoorbeeld het Zeeland Na zomerfestival en Film by the Sea, zegt Wolter Koster van de advies raad van Stichting Goes Promotie. Om zo'n spektakel voor elkaar te krijgen, bundelen verschillende or ganisaties, stichtingen en vereni gingen de krachten. Allereerst na tuurlijk Stichtlicht, dat met het cul turele lichtprogramma De Vesten Verlicht in 1997 een nieuw beeld schiep in Goes. De stichting werd daarna de drijvende kracht achter de verlichting van onder meer de televisietoren op hoogtijdagen (Ko ninginnedag, kerstdagen, door komst Tour de France) en de Gan- zepoortbrug. Ook is ze initiator van het Masterplan Verlichting Goes, waarbij als eerste het stad huis en de Grote Kerk op professio nele wijze worden aangelicht. Stichtlicht organiseert zelf ook al lerlei andere culturele evenemen ten, of helpt eraan mee. Daarnaast zit Stichting Beelden aan Water in het festivalteam. Het bestuur onfving dit jaar wel subsi dietoezeggingen van gemeente Goes (20.000 euro) en de provin cie (10.000 euro), maar vond het te kort dag om in september nog een festival van de grond te tillen. Ruggengraat van Beelden aan Wa ter vormen filmprojecties op de zeilen van historische vrachtsche pen. Als alternatief werd in juli een concert gehouden in en aan de haven: Proms aan de Kade. Verder doet de Vereniging Ron dom de Stenen Brug mee, onder meer bekend van de organisatie van Koninginnedag in Goes, de Avond van 't Kloppend Hart en het klassieke concert Autumna op de historische brug aan de rand van het stadshart. Vierde partij is de Stichting Goes Promotie, coör dinator van het lokale evenemen- tenbeleid en organisator van drie grotere evenementen: Sinterklaas intocht, Goes Kinderstad en de Nostalgische Dag. Doel is het festival in de herfst te houden. Overigens komt het idee niet uit de lucht vallen. Er werd al eerder op gezinspeeld, ook door het CDA in haar verkiezingspro gramma. Vanaf 1 oktober 2010, ontvangt u namelijk bij aanschaf van een bank of stoel, per gekochte zitplaats een meubelcheque t.w.v. 80 euro te besteden bij uw volgende aanschaf. 2-3 OKTOBER van 10:00 tot 18:00 uur oa, Gelderland, van Beek, Masirno, Driade, Magis, KFF, Zanotta ETTENSEBflfltJ 17 (NAAST KIDSFACT0RY) Tip? redactie@pzc.nl *Vraag naar de actievoorwaarden in de winkel Het zat even niet mee in dat Schou- wen-Duivelandse hotel. Precies in de tijd dat de kamers vol zaten en het alle hens aan dek was viel op die mooie nazomerzondag het warmwa tersysteem uit. Na enig speurwerk werd een monteur bereid gevonden om de zaak onder de loep te nemen en het - nog niet zo lang geleden door Poolse vakmensen gerenoveerde - hotel uit de brand te helpen. De monteur ging aan de slag. Al snel deed zich bij de goede man de behoef te gevoelen aan een handleiding van het - tamelijk ingewikkelde - warm watersysteem. Na het nodige zoek werk in de krochten van het hotel werd de informatie boven water ge haald in de vorm van een kloeke bundel papieren. Opgelucht sloeg de monteur de handleiding open. Het bleek een bijzonder duidelijk relaas. Er was maar één probleem: de hand leiding was in het Pools. door Raymond de Frel NISSE - Je kunt het je nu nog niet voorstellen, maar over zeven maan den kruipen en rennen er door de beeldbepalende boerderij aan de Lageweg bij Nisse baby's, dreumes- sen en peuters. Deze week hebben een aannemer en de familie Boonman van de na burige werk- en leerboerderij De Akkerwinde een contract voor een grootschalige verbouwing gete kend. De eerste Zeeuwse agrarische kin deropvang heeft in de vroegere wo ning van Huib en Jo Vroon- land-Faes straks ruimte voor 24 kinderen. De eerste acht inschrij vingen voor deeltijdopvang zijn al binnen. In een nog te bouwen schuur ge nieten cliënten van De Akkerwin de straks dagbesteding. Zij verle nen ondersteunende diensten (zo als fruit snijden en dieren verzor gen) aan de kinderopvang, waar 'gewone' kinderen worden opge vangen. - In de huidige schuur komt de dreu mes- en peutergroep, in de wo ning worden de baby's verzorgd. Rond de boerderij wordt een na tuurlijke speeltuin aangelegd. De kinderopvang luistert naar de Wilfried en Marjo Boonman verrichten al wat voorwerk bij de toekomstige agrarische kinderopvang aan de Lageweg. Een dezer weken start de grootscha- naam Windekind. lige verbouwing. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45