Utrecht teleurgesteld met 0-0 Contador houdt het op vervuilde biefstuk 35 Simpele zege PSV, blamage AZ vrijdag 1 oktober 2010 EUROPA LEAGUE Ook Liverpool en Kuyt kunnen niet imponeren in Domstad CHARKOV - PSV heeft; de eerste ze ge in de groepsfase van de Europa League binnen. De ploeg van trai ner Fred Rutten bracht gisteren de op voorhand als lastig bestempel de uitwedstrijd tegen Metalist Charkov gemakkelijk tot een goed einde: 0-2. De Eindhovenaren be gonnen het Europese bekertoer nooi twee weken geleden met een gelijkspel tegen Sampdoria (1-1). Ze leiden nu in groep I. Metalist speelde vanaf de 25e mi nuut met tien man na een rode kaart voor Cristian Villagra. De ver dediger van Metalist werd uit het veld gestuurd voor een overtre ding in het zestienmetergebied op Ola Toivonen. Balazs Dzsudzsak benutte de strafschop: 0-1. Marcus Berg maakte enkele minuten later de tweede treffer van PSV. AZ ging in Minsk hard onderuit te gen Bate Borisov. Het duel in groep E eindigde in 4-1. Rodionov maakte al na vijf minuten de 1-0. In de tweede helft maakten Konts- evoi, Renan Bressan (strafschop) en Olekhniovich er 4-0 van, voor dat Sigthórsson de Alkmaarders aan een eretreffer hielp. Beide ploe gen misten een strafschop. Europa League. Groep A: Manchester City-Juventus 1-1, Lech Poznan-Red Bull Salzburg 2-0, Groep B: Atletico Ma- drid-Bayer Leverkusen 1-1, Rosen- borg-Aris Saloniki 2-1, Groep C: Spor ting Lissabon-Levski Sofia 5-0, AA Gent-Lille 1-1, Groep D: Villarreal-Club Brugge 2-1, Paok Saloniki-Dinamo Za greb 1 -0, Groep E: Bate Borisov-AZ 4-1, Sheriff Tiraspol-Dinamo Kiev 2-0, Groep F: CSKA Moskou-Sparta Praag 3-0, Palermo-Lausanne Sport 1-0, Groep G: Hajduk Split-Anderlecht 1-0, Zenit St. Petersburg-AEK Athene 4-2, Groep H: Odense-VfB Stuttgart 1-2, Young Boys Bern-Getafe 2-0, Groep I: Sampdoria-Debreceni 1-0, Metallist Charkov-PSV 0-2, Groep J: Borussia Dortmund-Sevilla 0-1, Paris St. Ger- main-Karpaty L'viv 2-0, Groep K: FC Utrecht-Liverpool 0-0, Steaua Boeka- rest-Napoli 3-3, Groep L: CSKA So- fia-FC Porto 0-1, Rapid Wien-Besiktas 1-2. door Robert Jan van der Horst UTRECHT - Het weerzien met zijn oude club FC Utrecht is Liver- pool-aanvaller Dirk Kuyt maar ma tig bevallen. In het tweede Europa Leagueduel van Poule K speelde de Engelse voetbalformatie van coach Roy Hodgson gisteravond met 0-0 gelijk in een stijf uitver kocht Stadion Galgenwaard. Beide teams kenden een goede start van de groepsfase, twee we ken geleden. Liverpool klopte op Anfield Road Steau Boekarest met 4-1, terwijl FC Utrecht zich knap staande hield bij het sterker geach te Napoli (0-0). Die resultaten be loofden veel voor de wedstrijd van gisteravond, maar in een sfeervol decor kwam de ontmoeting zel den tot leven. FC Utrecht, dat achteraf nog het meest teleurgesteld was met de re mise, ontbeerde diepte in het spel. Dat kwam onder meer door het ontbreken van de pijlsnelle spits Asare. Liverpool miste het raffine ment op het middenveld en daar was de absentie van sterspeler en stilist Steven Gerrard debet aan. De smaakmaker werd uit voorzorg in Liverpool gehouden. De komst van de Engelse groot macht, afgegleden naar de zestien de plaats van de Premier League, stond vooral in het teken van het weerzien met Dirk Kuyt. De noest werkende Katwijker mocht en kon zich in Utrecht rond de jaren 2000 tot professional ontwikkelen. En hoewel de begroeting hartelijk was, bleef het bij uitwisseling van deze vriendelijkheden. Kuyt wist zich, net als zijn ploeggenoten, in aanvallend opzicht nauwelijks te onderscheiden. FC Utrecht, met een twaalfde plaats in de eredivisie amper beter presterend dan Liverpool, kreeg in de eerste helft loon naar werken middels een goede kans voor Dries Mertens, maar de kleine Belg vond, na een foutje van Kuyt, doelman Reina in de korte hoek. Meer mogelijkheden waren er niet en dat was wat magertjes voor een wedstrijd die de stad al dagen in de ban hield. Het begin van de tweede helft beloofde desondanks veel, maar na enkele opwindende momenten vlak na rust, zakte de wedstrijd weg. Niet echter nadat Fernando Torres een droomkans aan zich voorbij had laten gaan. De Spaanse aanvaller van Liver pool miste vlak voor goalie Michel Vorm. Zoals Mulenga vlak voor tijd het zoveelste moment van mis communicatie in de laatste linie bijna afstrafte. De duels met Steaua Boekarest, dat gisteren in Roemenië tegen Na- poli op 3-3 bleef steken, zullen waarschijnlijk beslissen over de overlevingskansen van FC Utrecht in deze poule K. Op 21 oktober (thuis) en 4 november (uit) krijgt het smaakvolle Europese avontuur een vervolg. Tegen de oude club van verdediger Mesu lijkt FC Utrecht niet kansloos. FC Utrecht-speler Jacob Mulenga (rechts) in duel met Dirk Kuyt, die tegen zijn oude club speelde. foto Toussaint Kluiters/ANP door Ad Pertijs CEELONC - Drievoudig Tourwin naar Alberto Contador is door de internationale wielerorganisatie UCI voorlopig geschorst. Amper een dag nadat de Spanjaard in een interview met het Duitse boule vardblad Bild zei te weten dat het dopinggebruik 'verleden tijd' is, blijkt dat Contador tijdens de Tour de France zelf een dubieuze plas heeft ingeleverd. Gisteren meldden Spaanse media dat ook Ezequiel Mosquera (twee de in de Vuelta, volgend jaar onder contract bij Vacansoleil) tijdens de Ronde van Spanje positief is getest, net als een ploeggenoot. Verder werden vorige week bij een huis zoeking naar een dopingaffaire in Italië bij Riccardo Ricco (sinds en kele weken Vacansoleil) 'ongeïdentificeerde pillen' gevon den. De drie zaken komen uit op de tweede dag van het WK wielren nen in het Australische Geelong. De wielerwereld, die hoopte ver lost te zijn van het dopingspook, moest op de dag van de tijdrit bij de mannen diep slikken. In het lichaam van Contador is een minuscule hoeveelheid clenbuterol aangetroffen tijdens een controle op de rustdag in Pau op 21 juli. De internationale wielerunie UCI spreekt van 'een merkwaardige ana lytische uitkomst'. „Deze zaak ver eist verder wetenschappelijk onder zoek, voor er conclusies kunnen worden getrokken", aldus de UCI. Eind augustus werd de UCI inge licht over de uitkomst van de test en is Contador naar een verklaring gevraagd. Contador zelf gaf in zijn woonplaats Pinto (bij Madrid) een persconferentie. Hij liet weten dat er voor hem geen andere verkla ring is dan dat hij de dag voor de positieve controle een biefstuk heeft gegeten van een rund dat met clenbuterol (een anti-astma- middel voor runderen en paarden) is behandeld. Volgens Contador was hij de enige renner van Astana die het vlees, afkomstig uit Spanje, zou hebben gegeten. De UCI betracht alvast alle voor zichtigheid. Contador is weliswaar voorlopig geschorst, maar dat is vol gens woordvoerder Enrico Carpani puur „een formele maatregel die voortvloeit uit een dergelijke analy se". Hij spreekt tegen dat het om een positieve test gaat. „Het is een resultaat dat nader onderzocht moet worden", aldus Carpani. In het persbericht staat nadrukke lijk vermeld dat het om een onge woon kleine hoeveelheid gaat, na melijk vierhonderd keer minder dan een door het Wada geautori seerd lab kan ontdekken. Alleen het laboratorium in Keulen is in staat dergelijke waarden te vinden en toevallig kwam de plas van Con tador daar terecht. Een ding weet de UCI wel zeker: clenbuterol is geen lichaamseigen stof „Je moet het dus op een of andere manier hebben ingenomen", zegt Carpani. Clenbuterol is een anti-astmamid del dat de luchtwegen verder opent. Onderzoek zal nu moeten uitwijzen of Contador de 50 pico- gram (0,00000000005 gram per milliliter) kan hebben binnengelo-e- gen door het eten van het vlees van een met clenbuterol behandeld dier. Eenmalig gebruik van clenbuterol heeft geen effect. Het moet worden opgebouwd en ook weer afge bouwd. Onderzoek zal daarom ook moeten uitwijzen of de eenmalige vondst is te wijten aan de uitzon derlijk gevoelige apparatuur van het lab in Keulen. Vanochtend meldde het Spaanse ra diostation Cadena Ser dat Ezequiel Mosquera positief testte tijdens de Ronde van Spanje waarin hij als tweede eindigde. Mosquera tekende recent een con tract bij Vacansoleil waar teamma nager Daan Luijkx vanochtend ge schrokken reageerde. „Ik ben on aangenaam verrast We hebben ten aanzien van doping een zero tole- rancebeleid, naar eerst moeten voor ons alle feiten duidelijk zijn." De vondst van de pillen vorige week bij Riccardo Ricco, sinds kort onder contract bij Vacansoleil, werd gedaan in het kader van een onderzoek van de Italiaanse politie. Die verdenkt de zwager van Ricco van handel in doping. De renner zelf is niet verdacht, zo meldde de Italiaanse autoriteiten. „Daar wil ik het eerlijk gezegd ook bij laten", al dus Luijkx. „De ongeïdentificeerde pillen zijn onderzocht. Het gaat om antibiotica. Ik wacht nu op een formeel standpunt van de Italiaan se autoriteiten. Riccardo zit ge woon op de fiets. Hij rijdt de Fran co-Beige", aldus de teammanager van Vacansoleil.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37