hij scoort sport 133 Vierde titel Canceiiara, Moerenhout knap zesde Edward Gal pakt tweede gouden plak 'ZC Korting voor abonnees op Holiday on Ice 25% korting! Etsburg is niet zo'n killer mm vrijdag 1 oktober 2010 msmmsmBsmmmmzmmmtmmmmsmmmmm „Het is geregeld onderwerp van spot op de club. Dan zeggen ze: je mag pas stoppen met voetballen als je gescoord hebt Als je veertig bent, dus. Ik geef altijd maar als verklaring dat ik een balvaste spits ben die vaak met zijn rug naar het doel staat, ik ben niet zo'n killer." gen. Het eerste jaar heb ik alleen meegetraind en reed ik 's zaterdags terug naar Oosterhout om bij TSC om te voetballen. Een jaar later, on der Alexander van Keulen, kwam ik er bij." We schrijven dan het seizoen 2008-2009. Een jaar waarin Seroos- kerke zonder al te veel op te vallen zesde eindigt. Toch is er een me morabel momentje dat seizoen. In januari 2009, uit bij VCK (1-3), scoort Etsburg. Op het eerste ge zicht niet raar, zeker niet voor een spits, maar dit is het wel omdat nog altijd zijn laatste competitie- doelpunt voor Seroos is. „Het is ge regeld onderwerp van spot op de club", zegt Etsburg lachend. „Dan zeggen ze: je mag pas stoppen als je gescoord hebt. Als je veertig bent, dus. Ik geef altijd maar als verklaring dat ik een balvaste spits ben die vaak met zijn rug naar het doel staat, ik ben niet zo'n killer." Het is niet het enige dat opvalt in de loopbaan van de aanvaller. Want hoe past een Brabander met Surinaamse roots in het plaatje op Sportpark Noordhout? Etsburg: „De trainer (Romeo van Aerde) had eens een paar mensen gebeld om te vragen of ze er wat voor voelden om bij ons te komen spelen. Dan kreeg hij reacties als: Serooskerke? Wat moet ik daar nou, dat zijn toch boeren en ons kent ons? Ik heb dat echt nooit ge merkt. Als Brabander zeg ik typi sche dingen zoals ons pa en ons pa. En ik vier carnaval. Toch werd ik warm ontvangen en heb veel contact met jonge spelers tot oude re mensen. Natuurlijk speel je daar zelf ook een rol in, maar ze laten je niet links liggen." Etsburg, woonachtig in Middel werkerk-Kloetinge (14.30 uur). B-junio ren. Derde divisie D: Jeka-Kloetinge (12.30 uur), RKWO-Cortgene/JVOZ (15.00 uur). D-pupillen. Eerste divisie B: Cortgene/JVOZ-VW/Helmond Sport D2 (11.15 uur). ZONDAG Eerste klasse C: Vlissingen-Jeka, WSC-RKJ- W, Longa-RCS, Nemelaer-Geldrop, EFC- Theole, Nuenen-Best Vooruit, Brabantia- Nulandia. Tweede klasse E: Dubbel dam-Oosterhout (14.00 uur), Unitas-SC 't Zand (14.00 uur), Aardenburg-Halsteren, RCD- EBOH, Roosendaal-Unitas'30, Moer- se Boys-Goes, Terneuzen-TSC. Derde klas se A: Zeelandia Middelburg-Steenbergen, SC Gastel-Hoeven, HW'24- Alliance, BSC-FC Bergen, lnternos-Victoria'03, Dos- ko-Axel. Vierde klasse A: Robur-Patrijzen, Steen- Walcheren, Jong Ambon-Breskens, RIA W.-Hontenisse, Sluiskil-Oostburg, Clin- ge- Biervliet. Vierde klasse B: Divo-De Schutters, Cluzona-Meto, SC Kruis land-Grenswachters, HSC28-BW63, MOC'17-Luctor'88, Odio- NSV. Vijfde klasse A: Corn Boys-Koewacht, Groe- de-Terhole, Hoofdplaat-IJzendijke, Schoon- dijke-SDO'63, Graauw-Philippine, Hulster- loo-Volharding, Sluis-Vogelwaarde. Vijfde klasse B: Hansweertse Boys-Kwadendam- me, DZC'09-Zeeland Sport, FC Moerstra- ten-NVS, Lewedorpse Boys-Kaaise Boys, Nieuw Borgvliet-Renesse, Vosmeer-Lepel- straatse Boys. VOLLEYBAL burg met zijn Zeeuwse vrouw - destijds de belangrijkste reden om naar Zeeland te komen - weet als speler van buitenaf dat er zaterdag een confrontatie met lading wacht. Oostkapelle-Serooskerke, strijd tussen twee buurdorpen. „De hele week leeft iedereen er naar toe. Het valt me op dat het soms lijkt alsof spelers onder hoog spanning komen te staan, meer mensen fokken zichzelf op. En dat levert vanuit Seroos' oogpunt niet altijd even goed voetbal op. Vorig jaar was het een wedstrijd waarbij we allebei nog weinig punten had den en was het voor beide ploe gen een must om te winnen. Ik weet dat het een heel bijzondere wedstrijd is, heb het idee dat er voor Serooskerke een beetje span ning op staat en voor Oostkapelle heel veel. Zij hanteren redelijk snel de lange bal, dus we moeten probe ren die eruit te halen. En we moe ten ons eigen spelletje spelen, net zoals tegen DFC en SSV'65." „Vorig jaar liepen we door een slechte start (Serooskerke verloor de eerste vier wedstrijden) achter de feiten aan. Daar kom je niet meer van terug. Het was te wissel vallig om een rol van betekenis te kunnen spelen. Morgen begint het aanhaken. Ik verwacht twee ploe gen die voor de overwinning gaan. We hebben er de ploeg voor om te winnen, ik dicht ons kansen toe om te winnen. We moeten er van af dat we als een grijze middenmo ter eindigen en proberen structu-~ reel hoger te eindigen. Op basis van de voorbereiding vind ik dat we boven onszelf uit moeten kun nen stijgen. Net als toen we vierde werden ('o8/'o9) en nacompetitie speelden." ZATERDAG Mannen. Zuid-West. Regiodivisie: My- tilus-Voko Irodion. Promotieklasse B: WS'92-Voko Irodion 2, Voorwaarts-VC Sarto 2. Eerste klasse A: Benevia-Forza Schouwen Duiveland. Eerste klasse D: WS'92 2-Next Volley Dordrecht 4. Vrouwen. Promotieklasse B: WS'92-Vo- ko Irodion, BOK-VC Sarto 3, Benevia-Forza Schouwen Duiveland. Eerste klasse D: Scheldesport-Zuvo 2, WS'92 2-YVC, Vrij-De Sterre, Mytilus-Savok. WATERPOLO ZATERDAG Mannen. Bond. Vierde klasse F: De Schel- de-De Vennen (18.00 uur), SBC2000-De Stormvogel (15.45 uur). District 5. Eerste klasse: Nuenen-De Stormvogel 2. Vrou wen. Derde klasse: De Rog-De Stormvo gel. ZAALVOETBAL VRIJDAG Eerste divisie C: RKTW-Groene Ster. ZWEMMEN ZONDAG Nationale B/C Klasse. Organisatie: ZV Scheldestroom. Locatie: Zwembad Een hoorn te Oostburg. Aanvang: 14.00 uur. Districtscompetitie, eerste klasse. Orga nisatie: De Bevelanders. Locatie: Zwem bad Groenewoud te Kapelle. Aanvang: 14.00 uur. LEXINGTON - Dressuurruiter Ed ward Gal heeft woensdag (Ame rikaanse tijd) bij de Wereldruiters- pelen in Lexington, Kentucky, de titel veroverd in de Grand Prix Special. De ruiter uit Harskamp deed dat met zijn paard Moorlands Totilas en een score van 85,667 procent. Eerder won Gal met de Nederlandse equipe ook al goud in de landenwed- strijd. Imke Schellekens-Bartels werd met Hunter Douglas Sunrise vijf de. Adelinde Cornelissen, vorig jaar Europees kampioene in deze disciplinemocht niet starten om dat ze eerder in de landenwed- strijd was gediskwalificeerd. De uit Westkapelle afkomstige Hans- Peter Minderhoud werd met Ex quis Nadine teleurstellend 22e met 68,333 procent. Hij mag nu niet uitkomen in de kür op mu ziek. Opvallend was dat voor het eerst in de historie Duitsland geen me daille haalde op een individueel onderdeel bij een WK. Christoph Koschel werd zesde. Voor titelver dedigster Isabell Werth was er zelfs niet meer weggelegd dan de tiende plek. Eerder op het evenement werd Duitsland in de landenwedstrijd ook al onttroond door Nederland. door Ad Pertijs GEELONG - Uiteindelijk was het toch weer gewoon Fabian Canceiia ra die de wereldtitel tijdrijden voor zich opeiste. Na een aanvan kelijk spannend gevecht met Da vid Millar had de Zwitser in- op de finishlijn alle tijd om vier vingers de lucht in te steken. Met meer dan één minuut voorsprong (58.08 om 59.11) pakte hij in Geelong zijn vierde wereldtitel. „Dit was wel de zwaarste van de vier", zei Canceiiara over de wed strijd op een parkoers dat velen nekte. „Daarom ben ik ook voor zichtig van start gegaan." Het ver klaarde waarom het lange tijd een nek-aan-nekrace was tussen hem, Millar, Martin en Porte. De Zwitser sprak van een perfecte race, maar ook van de nodige onze kerheid vooraf Niet voor niets be sloot hij pas op het laatste mo ment de verre reis naar Australië te maken. „Geloof me, het valt niet mee om na het winnen van de Ronde van Vlaanderen en Pa- rijs-Roubaix dat gevoel weer terug te vinden. Helemaal als je voelt dat je conditie niet meer honderd pro cent is. Ik was dan ook behoorlijk nerveus toen ik vanochtend op stond en ook nog toen ik naar het parkoers vertrok." De Zwitser worstelde vervolgens tijdens zijn race met het feit dat er op het WK niet met 'oortjes' gere den mag worden. „En dat in een tijd dat communicatie een van de belangrijkste dingen in het leven is geworden", sneerde hij. Daar kwam bij dat de speakers op de ter beschikking gestelde ploegleiders wagen van de Zwitsers zo slecht waren dat Canceiiara amper kon verstaan wat de bondscoach hem toeschreeuwde. „Ik moest het echt hebben van de tijden op de bor den-onderweg. Ik kwam bij de fi nish en dacht: heb ik nu nog 9 se conden, of 11 seconden. Bleek ik meer dan een minuut voor te lig gen." Na de wegrace van zondag gaat Canceiiara 'eindelijk' op vakantie om daar na te gaan denken over de doelen van volgend jaar. Koos Moerenhout hoeft dat niet meer te doen. Hij is na zondag renner afi maar ondertussen verbaasde hij gisteren iedereen met een zesde plaats in de mondiale titelstrijd. „Waar anderen kiezen voor het rij den van een klein afscheidskoers- je, maakt Koos er een serieuze wedstrijd van", sprak bondscoach Leo van Vliet vol bewondering. De man uit Welberg was er nog een keer diep voor gegaan. „Van ochtend heb ik in mijn eentje met Bruce Springsteen nog even op de luchtgitaar gespeeld. 'No retreat, no surrender.' Er gewoon volle bak invliegen, dacht ik toen." Moerenhout gaf 2.41 minuten toe op Canceiiara. De korting geldt voor onderstaande voorstellingen in de Zeelandhallen te Goes. De voorstellingstijden zijn: Donderdag 14 oktober Vrijdag 15 oktober Zaterdag 16 oktober Zondag 17 oktober 20.00 uur 20.00 uur 16.00 uur en 20.00 uur 16.00 uur Ontvang 25% korting Wilt u met korting naar Energia? Reserveer dan uw kaarten via 0900-300 3000 (0,45 p/m) onder vermel ding van: actie PZC. *Prijzen zijn excl. reserveringskosten 3,40 per ticket) en trans actiekosten 2,00 per boeking). Meer informatie over de show kunt u vinden op www.holidayonice.nl Actievoorwaarden Kaarten alleen te bestellen via 0900 3003000. Actie is geldig op alle beschikbare shows en rangen in Goes. De korting is niet geldig in combinatie met andere acties/kortingen. Restitutie op reeds gemaakte reserveringen zijn niet mogelijk. Holiday on Ice behoudt zich het reclit om de actievoorwaarden tussentijds te wijzigen. Voor het meest actuele overzicht kijk op holidayonice.nl ABONNEE VOORDEEL Holiday on Ice straalt als nooit tevoren met de nieuwe familieshow Energia. Een magische reis die u niet mag missen! Rang 1 2 Normale prijs Week Weekend €38,00 €41,00 €34,00 €37,00 Abonneeprijs Week Weekend €28,50 €30,75 25,50 27,75

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35