PZC Vertrouwen in ziekenhuisbestuur nihil Handleiding WALCHEREN 22 en 23 24 en 25 GEMEENTERAAD Wethouder bezorgd over totale ziekenhuiszorg boven Westerschelde CSW-scholieren vragen aandacht voor aids-problemen almanak IFABRIEKSVERKOOPI moooi spec tru m SMAAK DESIGN BREDA Vrijdag 1 oktober 2010 Plaquette gesneuvelde hbs'ers keert terug in oude school 21 Landschapsarchitect Geuze donderpreekt over plan Waterdunen Tip? walcheren@pzc.nl door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De gemeenteraad van Vlissingen heeft nauwelijks nog vertrouwen in de Raad van Be stuur van de Admiraal de Ruyter- ziekenhuis. Dat bleek gisteravond tijdens de raadsvergadering. Deze week werd bekend dat er op Walcheren - tegen de afspraak en verwachting in - geen intensive ca re afdeling komt. Wel komt er een intensive carê-faciliteit bestaande uit enkele bedden. „Heeft de Raad van Bestuur tijdens jullie gesprek anderhalve week geleden helemaal niks over de intensive care ge zegd", vroeg Rens Reijnierse" van de PvdA aan wethouder Marin de Zwarte. „Nee", antwoordde De Zwarte. „Wij kregen te horen dat er nog steeds uitgegaan wordt van twee ziekenhuislocaties maar dat het moeite koste om een hypo theek voor de nieuwbouw af te sluiten. Over de ic-faciliteit is niets gezegd. Ik ben het met u eens dat de geloofwaardigheid van de Raad van Bestuur nu verder onder druk is komen te staan." Ton de Nooij van Groenlinks vroeg zich hardop af wie nog wel voor helderheid in de ziekenhuis kwestie kan zorgen. „Ik wil weten of er per maart nog planbare zorg is op Walcheren en ik zou graag willen dat de wethouder die vraag stelt aan een betrouwbare bron bij het ziekenhuis. En dus niet aan de directie." De Vlissingse gemeenteraad stuurt een brief aan de minister om de bezorgdheid te uiten. „Als raad ste ken wij onze nek uit. Maar doet het college hier eigenlijk ook nog wat aan?", vroeg Wim Hirdes van de Lokale Partij Vlissingen. Volgens De Zwarte gaan de Wal- cherse en Bevelandse colleges van B en W samen met de provincie hun bezorgdheid kenbaar maken in Den Haag. „Ik maak me zorgen over de totale ziekenhuiszorg bo ven de Westerschelde", zei De Zwarte. „Is men wel in staat om het voor elkaar te krijgen? De fi nanciële haalbaarheid staat onder druk. Het simpel terugdraaien van de fusie is misschien ook al geen haalbare kaart meer. Hoe langer we wachten, hoe groter de druk." Ook de Middelburgse wethouder Albert de Vries deelt die bezorgd heid. De Vries liet gisteren weten dat de overheid naar zijn mening moet bijspringen als blijkt dat het in Zeeland niet mogelijk is de zorg op een verantwoorde manier te vernieuwen. MIDDELBURG - Honderden scholieren van de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren hebben gistermiddag op de Markt in Middel burg met zang en dans aandacht gevraagd voor het project Dance4Life, dat jongeren in formeert over aids-problematiek. Vandaag brengt een team van Dance4Life een bezoek aan de CSW. De scholieren zorgden met hun actie voor kortstondige opstoppingen op de toch al drukke namiddagspits op de donder dagse Markt. Enkele kramen en met auto's passerende marktkooplui maakten de ruimte voor de scholieren beperkt, maar dat kon hun enthousiasme niet temperen. foto Izaak Verkeste zie video op www.pzc.nl/walcheren Tip? redactie@pzc.nl Vanaf 1 oktober 2010, ontvangt u namelijk bij aanschaf van een bank of stoel, per gekochte zitplaats een meubelcheque t.w.v. 80 euro te besteden bij uw volgende aanschaf. 2-3 OKTOBER van 10:00 tot 18:00 uur oa. Gelderland, van Beek, Masimo, Driade, Magis, KFF, Zanotta ETTENSEBAAN 17 (NAAST KIDSFACTORY) Het zalf even niet mee in dat Schou- wen-Duivelandse hotel. Precies in de tijd dat de kamers vol zaten en het alle hens aan dek was viel op die mooie nazomerzondag het warmwa tersysteem uit. Na enig speurwerk werd een mon teur bereid gevonden om de zaak on der de loep te nemen en het - nog niet zo lang geleden door Poolse vak mensen gerenoveerde - hotel en de hotelgasten uit de brand te helpen. De monteur kwam, zag en ging aan de slag. Al snel deed zich bij de goe de man de behoefte gevoelen aan een handleiding van het - tamelijk inge wikkelde - warmwatersysteem. Na het nodige zoekwerk in de kroch ten van het hotel werd de gevraagde informatie boven water gehaald in de vorm van een kloeke bundel pa pieren. Opgelucht sloeg de monteur de handleiding open. Het bleek een bijzonder duidelijk relaas. Er was maar één probleem: de handleiding was in het Pools.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23