•w„t de zor, He,reft Is He, report Heelinks' T3HIR75 Paul van Dijk Safer Yousef Gerard van Leeuwen Oliver Sassen Paul van Dijk, huisarts VBKItBBBKS0BBBSSS3SSS^SS^SSSSSlBSSKXlSSBSSSKlSSStfllKKHBSfX ESt9KE&£ g£gE&BSs@&&BBBSSBBHHBS8B! 888181818886 B8HS9 19 B9888NB s.SUM „Ik ben tevreden met het regeerakkoord, wat ik er van heb meegekre gen. Met dit kabinet is er geluisterd naar de meerderheid van de kie zers. Ik rij als personeelsmanager van een internationale cruiserederij maandelijks zo'n 7.000 kilometer, door grote delen van Europa. Buiten de schoolvakanties om kan ik overal doorrijden, behalve in Nederland. Extra asfalt vind ik daarom goed. Volgens mij is dat helemaal niet zo slecht voor het milieu. Files zorgen voor extra vervuiling. Dat kleine beetje extra asfalt kan de natuur wel hebben. Ik juich ook de verho ging van de maximumsnelheid toe, dat rijdt lekker door. De extra investeringen in de binnenvaart zijn hard nodig, weet ik uit ei gen ervaring. Ik weet niet om hoeveel geld het gaat, maar betere facili teiten in havens, zoals meer steigers waar je je auto aan wal kunt zet ten, zijn geen overbodige luxe. Een subsidie voor schonere scheepsmo toren mag er ook wel komen. Waarom zijn die er wel voor vrachtwa gens, maar niet voor schepen? De binnenvaart kan een deel van het vrachtverkeer overnemen, dat scheelt ook weer files." „Ik zie dit nieuwe kabinet wel zitten. Ik heb jarenlang CDA gestemd maar dit keer heb ik voor het eerst strategisch op de WD gestemd. Ik wilde per se niet dat er een links kabinet zou komen. In zo'n Job Cohen heb ik geen enkel vertrouwen. Ik heb me voor een deel laten leiden door de vrees dat de hypotheekren teaftrek zou verdwijnen. Wij zijn een nieuw huis aan het bouwen en wil len ons oude huis wel voor een goede prijs kunnen verkopen. We heb ben geen baat bij onrust op de woningmarkt. Ik woon in een klein dorpje en gevoelens van onveiligheid zijn voor mij niet zo herkenbaar. Ik kan moeilijk beoordelen of het terecht is dat er zoveel geld voor veiligheid wordt uitgetrokken. Maar als ik afga op al les wat ik in de krant lees en op tv zie, schijnt het echt nodig te zijn. Ik ben blij met het miljard voor de ouderenzorg. Al die mensen die uren moeten wachten voordat ze gewassen kunnen worden, dat vind ik echt schandalig. We zullen zelf wel extra voor zorg moeten bijdragen. Dat is onvermijdelijk." huisarts (63) Gestemd: PvdA Docent middelbare school (43) Gestemd: CDA „Wat de zorg betreft is het regeerakkoord heel links. Ik lees alleen maar positieve voornemens. Waar wordt er dan gesneden en gehakt vraag ik me af, want er moet wel 18 miljard bezuinigd worden. Ze willen wel iets doen met de medicijnenprijzen, maar daarmee bezuinig je niet. Hooguit voorkom je daarmee verdere stijgingen. Met opmerkingen als 'versterking betere zorg dichtbij huis' kun je al leen maar blij zijn. Zorg van de ziekenhuizen terugbrengen naar de huis artsen is goed. Diabetes-patiënten moeten nu vaak naar een internist, terwijl huisartsen dat ook goed kunnen. Die kleinschaligheid is beter voor de patiënt. Linkse partijen zetten zich daar overigens al langer voor in. Met de voorgenomen 12.000 extra medewerkers in de ouderenzorg kun je ook alleen maar blij zijn. Een minpunt is de bezuinigingen op de ggz, zoals verhoging van de eigen bijdrage. Dit rechtse kabinet vind ik maar niets, maar ik ben onder de indruk van hun voornemens met de zorg." „Ik heb wel vertrouwen in Rutte, Verhagen en Wilders. Het is goed dat ze de immigratieregels aanscherpen. Het oude beleid was veel te slap. Som mige asielzoekers komen hier alleen omdat ze op zoek zijn naar makkelij ke rijkdom. Ik ben 17 jaar geleden vanuit Irak naar Nederland gekomen en ik heb mijn best gedaan om hier een plekje te veroveren. Ik weet dat er mensen zijn, ook uit Irak, die misbruik hebben gemaakt van de on deugdelijke regels. Ik vind dat iedereen die wil integreren een eerlijke kans moet krijgen. Maar wie niets wil teruggeven aan de samenleving moet maar weg of gewoon weer terug gaan. Ik ben blij dat de dubbele paspoorten worden aangepakt Je moet je lo yaal tonen aan je nieuwe vaderland. Wie overlast veroorzaakt, verdient straf. Die straf moet voor iedere Nederlander gelijk zijn, of de lastpak nou oorspronkelijk uit Marokko komt of uit Apeldoorn. De bezuinigingen van 18 miljard zijn onvermijdelijk. Vooral met de bespa ringen op ambtenaren en cultuur heb ik geen moeite. We zullen de las ten samen moeten dragen." gepensioneerd (70) Gestemd: VVD Personeelsmanager (36) Gestemd: VVD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 11