io i reacties regeerakkoord En wat vindt de hardwerkende Nederlander'... Rob de Bont Eva Cats-Moorman vrijdag 1 oktober 2010 MoMo*S' De Albert Cuypmarkt in Amsterdam. foto Rick Nederstigt/ANP „De uitstraling van de drie bij de presentatie van het akkoord geeft me wel vertrouwen. Duidelijke regels, strengere aanpak. Ja, ik ben positief. Maar dat was ik ook bij het kabinet Balkenende, Bos. Ik hoop wel dat Wilders niet te veel uitspattingen vertoont. De PW is een risico voor de stabiliteit. Vanuit mijn vakgebied vind ik het jammer dat de overdrachtsbelasting niet verlaagd wordt Want dan kunnen huizenkopers een minder hoge hypotheek nemen. Dat de hypotheekrenteaftrek ongemoeid blijft, stemt me weer wel tevreden. Dat we allemaal wellicht een stapje terug moeten doen, daar moeten we ons niet te druk over maken. We doen net of alle luxe om ons heen een verworven recht is! Dat het ons niet afgenomen mag worden. Kijk eens om je heen, het kan toch best wat minder? Is drie keer per jaar op vakantie de standaard? Hoe nuttig een boerkaverbod is weet ik niet Ik vind het niet prettig als ik iemand niet in de ogen kan kijken. Maar aan de andere kant, ik kom het maar minimaal tegen," Makelaar (47) Gestemd: WD muziekdocente (29) Gestemd: SP „Ik vrees dat dit kabinet vooral staat voor verzakelijking. Alleen de eco nomie lijkt nog te tellen. Ik vind het slecht dat het mes zo makkelijk in cultuur gaat. Er gaan straks orkesten en gezelschappen verloren die het niet redden zonder subsidie. Ook de instellingen die spelen voor een klein publiek verdienen een plek in het aanbod. Niet alleen de grote pu bliekstrekkers. Ik geef dans- en muziekles aan kinderen. Het is een overheidstaak om er voor te zorgen dat kinderen in aanraking komen met cultuur. Als je ze vroeg prikkelt, zullen ze later hun creatieve weg in de wereld vinden. Dat mag niet afhankelijk zijn van de portemonnee van hun ouders. Dit kabinet wil dat kunstenaars meer ondernemers worden. Dat betekent dat gestuurd wordt op hoeveel mensen je in korte tijd kunt bereiken. En niet op wat je aanbiedt. Zo gaat de kwaliteit verloren. Ik ben bang voor uitwassen op het gebied van immigratie. De nadruk ligt zo sterk op strenger en zuiniger. Dat vind ik eng. Ik hoop wel dat we de menselijkheid niet uit het oog verliezen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 10