sport 131 snoten aan Een hoopje zand bij de voordeur geeft Limburgers inspiratie voor marathon De Kustmarathon op blote voeten n Cornelissen uit l :^3KKÊÊKÊtÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ donderdag 30 september 2010 W en, maar na de prijsuitreiking op het WK dressuur werd de ballon door- mocht nog mee het stadion in om de medaille in ontvangst te nemen, meerijden. Daarvoor mochten alleen de beste drie ruiters, onder wie de ons Peter Minderhoud, aantreden. Na het verlaten van het grote stadion inders bij de 31-jarige amazone, die door de jury werd gediskwalificeerd. met je paard bezig", vat hij zijn lief de samen. In 2008 verraste de Brabander met de tweede plaats in de hoog aange schreven eventingproef op het CHIO van Aken. Hij bezorgde er zichzelf ook een retourtje Olympi sche Spelen in Hongkong mee, waar hij als 15e eindigde. Net als zijn vader zestien jaar eerder in Barcelona, toen de sport nog mili tary heette. De laatste jaren heb ben vader en zoon Lips de trainin gen nog professioneler aangepakt. Bij Anky van Grunsven spijkert hij zijn dressuurkunsten bij en bij bondscoach Rob Ehrens haalt hij de kennis van de springsport. Al les in het kader van die ene wens, om ooit eens op een groot kam pioenschap een medaille te win nen. Hij heeft in het verleden al va ker laten zien dat hij zich met de besten kan meten. Ook vorig jaar toen hij aan een wedstrijd deel nam op het Kentucky Horse Park. Hij deed het toen heel goed, liet het alleen bij het springen afwe ten, waardoor hij van plaats vier naar negen afzakte. Belangrijker dan die uitslag was toen echter de parkoerskennis die hij er opdeed met het oog op de WEG. „De hin dernissen zien er nog grotendeels hetzelfde uit", heeft Tim Lips al ge constateerd. „Het is wel een pittig parkoers, maar dat moet ook wel. Het is tenslotte een WK", zegt de jonge Lips, terwijl hij zijn inspec tie verder zet richting de volgende hindernis. Een zevental weken geleden zag deelname aan de WEG er voor de jonge Lips ineens een stuk lastiger uit. Zijn paard Wadolca was tij dens een wedstrijd gevallen boven op het been van zijn berijder. Ge lukkig bleek niets gebroken en kon hij, na een paar dagen op krukken te hebben gelopen, de voorberei ding op de WEG weer hervatten. TENNIS Tokio. Vrouwen. Derde ronde: Wozniacki (Den/1) - Pavljoetsenkova (Rus/16) 6-1 6-2, Zvonareva (Rus/2) - Vinei (Ita) 6-4 6-0, Vikto- ria Azarenka (WRu/8) - Bartoli (Fra/116-2 op gave, Dementjeva (Rus/7) - Pennetta (Ita) 6-4 6-2, Vandeweghe (VSt) - Gorges (Dui) 6-3 6-0, Agnieszka Radwanska (Pol/6) - Petkovic (Dui) 6-3 6-3, Schiavone (lta/5) - Krumm (Jap) 6-3 6-3, Kanepi (Est) - Jankovic (Ser/3) 6-4 6-4. Bangkok. Mannen. Tweede ronde: Brands (Dui) - De Bakker (Ned/6) 7-6 (2) 1-6 7-6 (7), Melzer (Oos/3) - Sela (Isr) 6-3 6-4, Gulbis (Let/4) - Schüttler (Dui) 7-6(4) 6-7(4) 6-4, Gar- cia-Lopez (Spa) - Serra (Fra) 7-5 6-7 (3) 7-5. Kuala Lumpur. Mannen. Eerste ronde: Ferrer (Spa/5) - Tomic (Aus) 6-3 6-4, Roger-Vasselin (Fra) - Cermak (Tsj) 6-0 6-4, Istomin (Oez) - llhan (Tur) 2-6 6-3 6-4. Tweede ronde: Bagh- datis (Cyp/6) - Giraldo (Col) 7-5 7-5, Raonic (Can) - Stachovski (Oek/7) 6-7 (8) 7-6 (9) 6-3, Joezjni (Rus/4) - Dolgopolov (Oek) 6-1 5-7 7-5, Andrejev (Rus) - Davidenko (Rus/2) 7-6 (5) 5-7 6- 3. WIELRENNEN Geelong. WK wielrennen. Individuele tijdrit. Vrouwen: 1. Pooley (GBr) 22,8 km in 32.48 (41,697 km/u), 2. Arndt (Dui) 0.15, 3. Villum- sen (NZe) 0.16, 4. Neben (VSt) 0.37, 5. Lon- go-Ciprelli (Fra) 0.44, 6. Stevens (VSt) 1.00, 7. Whitten (Can) 1.06, 8. Gillow (Aus) 1.13, 9. Fa- hlin (Zwe) 1.22, 10. Guderzo (Ita) 1.26, 21. Bruins 3.00. Beloften: 1. Phinney (VSt) 31,6 km in 42.50 (44,259 km/u), 2. Durbridge (Aus) 0.02, 3. Kit tel (Dui) 0.24, 7. Dumoulin 1.07, 27. Keizer 3.09. foto Robert Vos/ANP eventing was hij snel verkocht. In 2005 reed hij zijn eerste wedstrij den. „Ik vond de trainingen hart stikke leuk. Afwisselend vooral ook. Ik had in Oncarlos ook met een een goed paard en dat hielp natuurlijk ook wel. En tijdens de wedstrijden ben je de hele dag BILJARTEN Driebanden. Derde divisie. Bottles/De Parel - De Stene Brug 6-2: Christian de Mil - Piet Koek 35-19, 48; Tony Dobbelaere - Rob van Linden 35-14, 32; Theo Platjouw - Arjo Holle- stelle 30-17, 32; Peter Snelders - Ad Menhee- re 29-30, 68. Vierde divisie. Aartsbouw 4 Reynaert/dranken Pluym 4-4: John Konings - Rob Claerhoudt 30-28, 46; Wil Aerts - Jan de Rechter 23-25, 39; Pierre Verpalen - Florent Rombaut 25-14, 48; Piet Knobel - Carel van Meelen 16-20,47. Wellse Vaert 3 - De Geslootene Boom 4-4: Jan Versprille - Jo Boogaert 27-30, 76; Kees West geest - Cees Baumgarte 17-25, 48; Ryan de Heer - Johan van der Dussen 25-20, 67; Franci- ne van Yperen - Rob Duitemeyer 20-19, 84. 's Lands Welvaren 2 - 3B-SD Hydrozorg 4-4: Nico Peteers - Philip van der Male 30-25, 69; Piet van Essen - Sjaak de Visser 25-12, 46; Phuc Nguyen - Piet Kox 17-25, 56; Peter Smul- der - John Hatzman 14-20, 62. Pool. Regionale tweede klasse. The Goons - Roadhouse United 2-4: straight. Jacob Bedaux - Ragne Pieterse 17-40. 9-ball. Alan Terng - Ragne Pieterse 3-6; Jacob Bedaux - Krijn Wiele- maker 5-6; Kevin Beun - Krijn Wielemaker 4-6. 8-ball. Martijn de Wolf - Roy Nijhoff 5-1; Alan Terng - Roy Nijhoff 5-1 Regionale derde klasse. Scooby's Disaster - In Progress 2-4: 9-ball. Martin de Rooij - Mela- ny Bootgezel 5-0; Wilco Nuijten - Dave Willi amson 1-5; Jeffrey ten Hove - Melany Bootge- zel 5-3. 8-ball. Jeffrey ten Hove - Patrick Gilde 0-4; Martin de Rooij - Patrick Gilde 1 -4; Wilco Nuijten - Dave Williamson 1-4. door Maurice Steketee VENLO - De postbodes in het Lim burgse Velden zullen de afgelopen weken regelmatig vreemd hebben opgekeken toen ze brieven bij Henk ten Have moesten bezorgen. Bij hem ligt namelijk een hoopje zand voor zijn voordeur. Nee, de Limburger is niet aan het verbou wen. Het hoopje zand moest de lo pers die hij als trainer onder zijn hoede heeft alvast wat inspiratie geven voor de Kustmarathon. Wil Engels is een van die lopers. De 41-jarige Venlonaar heeft de af gelopen weken samen met zeven andere Limburgers onder leiding van Ten Have hard getraind voor de Kustmarathon. Voor de mees ten wordt het de eerste keer dat ze de klassieke afstand gaan lopen. De Limburgers komen met een flinke delegatie naar Zeeland. Naast de acht marathonlopers, doen er vrijdag vier vrouwen mee aan de Ladiesrun. „We vertrekken met zo'n 25 man, met aanhang er bij, richting Zoutelande. Daar ver blijven we twee nachten in hotel Willebrord. Op zaterdag komt er bovendien nog een hele groep sup porters, die net als ons lid zijn van de Loopgroep Arcen-Lomm-Vel den", vertelt Engels. Sinds de hardlopers zich op 1 ja nuari hebben ingeschreven voor de Kustmarathon wordt er bijna over niks anders gepraat. De club kwam regelmatig bij elkaar om te 'vergaderen' over d'n allerzwae- rsten. Dat deden ze in het 'Zee- landhouse'. „Onze trainer Henk ten Have heeft twee keer de Kust marathon gelopen en is er hele maal weg van. In zijn woonkamer waan je je in Zeeland. Er hangen overal Zeeuwse vlaggen, bij de voordeur ligt een hoopje zand, op tafel liggen mosselen en schelpen en uiteraard ontbreekt ook het Kustmarathonboek niet. Dat heeft al onder alle lopers gecirculeerd om inspiratie op te doen." Alleen de windturbine ontbreekt nog, meldt Ten Have. De Limburgse lopers zullen ko mend weekend makkelijk te her kennen zijn tijdens de wedstrijd. Ze rennen allemaal in hetzelfde shirt. „Dat hebben we te danken aan een Zeeuwse sponsor", vertelt Engels. „De vrouw van een van on ze lopers werkt bij Berden, een wa renhuisketen in Limburg. Pot uit Axel is een dochter van dat bedrijf Ze vinden het geweldig dat wij mee gaan doen en daarom hebben ze voor kleding gezorgd." Engels hoopt dat het Kustmara- thonvirus zich nog verder zal ver spreiden over Limburg. „Het zou mooi zijn als we volgend jaar met een nog grotere groep aan de start kunnen staan. We proberen boven dien nu al andere loopgroepen in Limburg ook enthousiast te ma ken." door Koen de Vries DOORN - Ieder mens is uniek, zo ook Martin Kemperman. Maar in de marathonwereld is Martin Kem perman nog iets unieker dan me nig hardloopcollega. De 59-jarige inwoner van Doorn loopt graag op blote voeten en is van plan za terdag de Kustmarathon zonder schoenen te volbrengen. „Ik ben geen massochist", benadrukt Kem perman. „Het tegendeel is waar. Ik heb er plezier in." Kemperman begon blootsvoets te lopen toen hij op het spoor was ge komen van de zogenaamde Pose techniek. Hij had vaak last van knieblessures en kon die door een in de VS wonende Rus ontwikkel de loopwijze voorkomen. Hij leer de zich de nieuwe loopwijze aan en merkte dat het hielp. „Het be valt heel goed", vertelt de atleet op leeftijd. „Ik heb nóg zelden last van blessures." Kemperman woont in Doorn, aan de rand van de Utrechtse heuvel rug. Hij kan daar op de bosgrond lekker op blote voeten trainen. In middels heeft hij zijn eerste mara thon zonder schoenen achter de rug. De Landgoed Twentemara- thon volbracht hij met succes. Het pittige parkoers leverde hem slechts twee blaren op. „Ik vind het heerlijk om te doen", vertelt Kemperman. „Het kind in mij wordt wakker. Het is lekker om met je blote voeten door de modder of het mulle zand te ren nen. Het zorgt voor een vollere be levenis. Alsof je eerst met een zon nebril op naar een film hebt zitten kijken en dat nu zonder doet. Men sen denken dat het pijn doet. Dat is niet zo. Je krijgt wel extra prik kels. Je hebt veel meer contact met de bodem, je lichaam krijgt veel meer informatie." Dat zal zaterdag zeker het geval zijn. De Kustmara thon biedt blote voeten tal van prikkels: asfalt, klinkers, beton, bosgrond, zand, schelpen en waar schijnlijk nog veel meer. De dui nen tuussen Domburg en Westka- pelle zijn net verhard met nieuw schelpengruis. Het valt te betwijfe len of de voeten van Kemperman dat leuk vinden. hhtéak j De hardlopers van Loopgroep Arcen-Lomm-Velden hebben op het strand bij een meer in Limburg getraind voor de Kustmarathon. foto Vaans Ruijten fotografie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61