om bereikbaarheid te verhogen door bestuur op verkeerde been gezet' zeeland 13 ti miiiiMH <r Zeeuwse economie stijgt het snelst maar is tegelijkertijd erg kwetsbaar commentaar Politie Vlissingen snapt inbreker Onder invloed Vertrouwen 'Als iets niet kan, dan moet je dat eerlijk zeggen. Nu voelen we ons op het verkeerde been gezet' donderdag 30 september 2010 MHHH BS -Ad van de Kreeke, directeur van Het Klaverblad Officials kijken toe als de eerste ambulance in 2003 symbolisch over de speciale afslag van de A58 naar het ziekenhuis in Goes rijdt, archieffoto Ruben Oreel cheren een afdeling intensive care zou blijven. Dat blijkt nu niet het geval. „Dat heeft me hogelijk ver baasd", zegt directeur Ad van de Kreeke van het Klaverblad. „En dan druk ik me nog zachtjes uit. We hebben dit onderwerp regel matig besproken met de Raad van Bestuur. We hebben er ook steeds op gewezen dat er duidelijk gecom municeerd zou worden over wat waar precies zou komen. Tijdens dat overleg is steeds gezegd dat er een afdeling intensive care van een bepaald niveau zou blijven. Daar zijn meer mensen bij geweest. Als iets niet kan, dan moet je dat eer lijk zeggen. Nu voelen we ons op het verkeerde been gezet en dat be tekent dat we ons moeten bera den." Het Klaverblad vindt niet dat nu de hele fusie tussen de zie kenhuizen in Vlissingen en Goes weer ter discussie moet komen te staan. „Maar als je weet dat iets zo gevoelig ligt, dan moet je duidelijk zijn over wat je van plan bent. Dit is onverantwoord." Het schort aan com municatie. Dat ver wijt is de directiele den van de zieken huizen in Goes en Vlissingen de afgelopen jaren herhaalde lijk - en vaak terecht - gemaakt. De gebrekkige communicatie leidde tot wantrouwen en ver stoorde relaties en belemmerde op den duur het functioneren van de bestuurders Hans Si mons en Rob Zomer. De huidige bestuurder Pieter Vierhout stapt in dezelfde val kuil. Zijn communicatie over het verdwijnen van de intensi ve care in Vlissingen is op zijn zachtst gezegd hoogst ongeluk kig. Het bericht over de ophan den zijnde sluiting in de PZC van eergisteren, leidde gisteren tot Kamervragen en een verbol gen reactie van patiëntenorgani satie Het Klaverblad. Vierhout bereikt dit najaar de pensioen gerechtigde leeftijd en bouwt zijn taken af. Zijn opvolger zal veel tijd moeten steken in open gesprekken met alle betrokke nen, want alleen op die manier kan het wantrouwen dat heerst worden overwonnen. VLISSINGEN - De politie heeft gister ochtend vroeg in Vlissingen een 29-jarige inbreker uit Goes op he terdaad betrapt. De man werd om streeks half vijf aangehouden bij de bouwplaats voor een apparte mentengebouw in de Rubenslaan in Vlissingen. Hij had daar twee spackpompen gestolen. VLISSINGEN - In de wijk Wester- zicht werd in de nacht van dins dag op woensdag rond 2.00 uur een 44-jarige automobilist uit Bor- sele betrapt op rijden onder in vloed. Hij had 2,5 keer te veel op. Alleen t/m zondag 3 oktober KORTING PRUS NA KORTING I Kasten €3.780 501/. €1.890 N Apparatuur €4.200 50% €2.100 I Blad €900 50*/. €450 I Accessoires €500 50% €250 Totaal €9.380 €4.690 www.keukenconcurrent.nl. de goedkoopste van nederland Kijk voor adressen en zondagopeningen op 43 vestigingen in heel Nederland. Kijk op www.keukenGoncurrent.nl of bel 0800-0233535 voor openingstijden en adressen door René Schrier GOES - De Zeeuwse economie groeit dit jaar met 2 procent en blijft daarmee het landelijk gemid delde van 1,7 procent voor. Dat houdt Zeeland niet vast. Naar ver wachting komt de economische groei van Zeeland in 2011 op 0,9 uit, terwijl dan landelijk een ge middelde van 1,4 wordt verwacht. De stijging van dit jaar heeft Zee land te danken aan een sterke ver tegenwoordiging van de chemi sche industrie en de resultaten van een aantal exporterende bedrijven. Ook speelt het toerisme een posi tieve rol. Dat maakt de economie in Zeeland meteen ook erg kwets baar. Het gaat namelijk maar om een paar bedrijven en samen met een krimpende bevolking is dat een zwakke plek. Het ING Economisch Bureau maakte dit gisteren bekend op een ondernemerscongres van de bank, het MKB (midden- en kleinbe drijf) en Synpact in Goes. Voor dit congres bestond veel belangstel ling. Het trok een kleine 450 bezoe kers. Het Economisch Bureau van de ING stelt dat de Zeeuwse econo mie eind 2008 weer op het oude peil van 2008 is. Toen had die een omvang van 10 miljard euro. Het zijn vooral de sectoren die veel exporteren, die de groei weer te pakken hebben. Dit zijn de (che mische) industrie, machinebouw en de groothandel. De transport sector profiteert hiervan. Zo ken den de havens een overslaggroei van 25 procent en dat is bedui dend meer dan de overslaggroei van Antwerpen en Rotterdam. De ING heeft ook naar de toe komst gekeken. Weliswaar is er op de korte termijn in Zeeland sprake van krimp, maar in 2020 zal Zee land naar verwachting ongeveer 394.000 inwoners hebben, tegen 383.000 dit jaar, voorspelt het Eco nomisch Bureau.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3