buitenland 19 Vliegverkeer België plat nist na modderramp ontruimd Hoogwater treft Duitsland Oud-president Carter in ziekenhuis STAKING Velen dupe van urenlang protest Iraanse blogger krijgt negentien jaar celstraf Commando's enteren boot met activisten Congres benoemt Kim opnieuw tot leider woensdag 29 september 2010 ÏX1CO foto EPA Wilde staking van Belgische luchtverkeersleiders. Vertragingen in grote delen van Europa. Passagiers met bussen overge bracht naar vliegvelden in Frankrijk, Duitsland en Neder land. door onze correspondent Hans de Bruijn BRUSSEL - Een wilde staking van Belgische luchtverkeersleiders heeft gisteren urenlang het lucht verkeer naar en van België vrijwel geheel platgelegd. Door het wegval len van tientallen vluchten ont stonden ook elders in Europa ver tragingen. Honderden passagiers strandden op de luchthavens van Brussel, Oostende, Charleroi, Ant werpen en Luik. De directe aanleiding dat de ver keersleiders van Belgocontrol het werk tijdelijk neerlegden was de overplaatsing van twee van hen van de luchthaven van Charleroi naar Brussel; maar aan de actie ligt een diepe onvrede ten grondslag over de werkomstandigheden en de slechte financiële situatie van Belgocontrol. Overleg tussen de bonden en de directie van Belgocontrol leverde gisterochtend niets op. Tegen de zin van de bonden besloten de werknemers daarop het werk tot en met vandaag neer te leggen. Nieuwe onderhandelingen leid den gisteravond ertoe dat de ver keersleiders toezegden in de loop van de avond weer aan het werk te gaan. Brussels Airlines moest gisteren al le vluchten schrappen. Charter maatschappijen zetten juist bus sen in om passagiers naar de vlieg velden van Lille, Keulen, Düsseldorf en Maastricht te ver voeren, waarheen zij hun vluch ten hadden omgeleid. Op vlieg veld Zaventem stonden lange rijen voor de balies. De gestrande passa giers hadden geen enkel begrip voor de actie. „Zo worden duizen den mensen gedupeerd", zei een boze passagier op Zaventem. „We vinden het onverantwoord dat de ontevredenheid van een aantal personeelsleden het hele luchtverkeer lamlegt", aldus een woordvoerder van de Belgische werkgevers. van de staat Oaxaca kwam de grond rond de stad Santa Maria Tlahuitoltepec in beweging. Het ge beurde vroeg in de ochtend toen de meeste mensen nog sliepen. Ruiz zei dat mogelijk tussen de vijfhonderd en duizend mensen zijn omgekomen. Reddingshonden, zware machi nes, politieagenten en militairen werden gisteren per vliegtuig naar het gebied gebracht om hulp te bie den. Doordat wegen zijn bedolven hebben reddingswerkers grote moeite om over land het gebied te bereiken. „Er is veel regen geval len, rivieren zijn overstroomd en we hebben veel moeite om het ge bied te bereiken, omdat ook we gen zijn bedolven", zei gouverneur Ruiz. Weken van hevige regen hebben in het zuiden van Mexico en Mid- den-Amerika veel schade veroor zaakt. Veel dorpen in het zuiden van Mexico die aan rivieren liggen mmm „t". i, TEHERAN Een Iraanse rechtbank heeft de op richter van een van de eerste blogs in het Farsi veroordeeld tot 19,5 jaar cel. Dat meldde de Iraanse nieuwswebsite Mashreghnews.ir. De Iraans-Canadese Hossein Derkahs- han was een van de eerste bloggers in het Farsi en gaf de aanzet tot een veelheid aan blogs in Iran. Hij schreef vanuit Canada kritisch over de geestelijk leiders van Iran. JERUZALEM Israëlische commando's hebben gisteren 'op vreedzame wijze' een boot met Joodse activisten geën terd die op weg was naar de Ga- zastrook. Dat meldde het Israëli sche leger. De activisten proteste ren tegen de blokkade van Gaza. In mei bestormde het leger een boot met activisten. Negen opvarenden kwamen toen om. zijn overstroomd. Door tornado Karl en de tropische storm Mat thew werd dit nog eens verergerd. In het Noordwesten van Colombia heeft gisteren ook een aardver schuiving ongeveer 30 mensen on der modder en puin bedolven op een snelweg. He weg in de stad Gi- raldo werd bedolven onder zo'n honderdduizend kubieke meter aarde. Volgens de Colombiaanse autoriteiten gisteren heeft waar schijnlijk niemand het overleefd. PYONYANG Het congres van de Noord-Koreaan- se Arbeiderspartij heeft gisteren Kim Jong-Il herbenoemd als partij leider. Een dag eerder meldde de staatstelevisie dat Kims jongste zoon, Kim Jong-Un, was bevorderd tot generaal. Waarnemers verwach ten dat Kim Jong-Un de komende tijd op steeds meer belangrijke pos ten zal worden benoemd, totdat hij uiteindelijk zijn vader opvolgt. PARIJS - De Eiffeltoren in Parijs is gisteren opnieuw korte tijd ont ruimd geweest na een bommel ding. Dat heeft de politie van de Franse hoofdstad Parijs gezegd. Het is al de tweede keer in twee weken dat het monument moest worden ontruimd. De politie ontving een telefoontje van een anonieme beller waarin de bommelding werd gedaan. Het telefoontje was afkomstig uit een telefooncel nabij de Eiffeltoren. Na een zoekactie waarbij niets ver dachts werd aangetroffen, werd de toren weer vrijgegeven. Op 14 september werd de Eiffelto ren ook al ontruimd na een verge lijkbare bommelding. De politie doorzocht de hele toren, maar vond geen bom. De Franse autori teiten hebben het dreigingsniveau van een terroristische aanslag ver hoogd. Vermoed wordt dat Al Qae- da een aanslag wil plegen op een plek waar veel mensen zijn. Kim Jong-Un BERLIJN - De Duitse autoriteiten hebben gisteren verschillende mensen uit hun huizen gered, na dat ze vast kwamen te zitten door hoogwater. Voor de tweede maand op rij is het waterpeil in de rivieren in het oosten van Duits land gestegen door overvloedige re genval. De Duitse autoriteiten zeiden giste ren dat het waterpeil nabij Görlitz en Miessen een kritiek niveau kan bereiken. Dammen en dijken in het gebied rondom Zittau worden versterkt, ook hier stijgt het water peil. Ernstige overstromingen in de deelstaat Saksen hebben vorige maand het leven gekost aan drie personen. Gewassen in het gebied werden door het wassende water weggespoeld. CHICAGO - De Amerikaanse oud-president Jimmy Carter is met onbekende klachten opgeno men in het ziekenhuis in Cleve land in de staat Ohio. Dat meldde de Amerikaanse zender CNN giste ren. De 85-jarige Carter werd ziek tijdens een vlucht naar Cleveland. De 39e president van de VS ging naar Cleveland voor een signeer sessie van zijn nieuwste boek Whi te House Diary (Witte Huis dag boek). Carter woonde van 1977 tot 1981 in het Witte Huis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 9