feest rond Bietentocht zeeland 119 Afsluiting wegen rond werk aan nieuwe N57 Een hovenier die meedenkt? Beroving Concert voor het goede doel in Kapelle onlinehovenier.ni Bestuurder spoorloos na eenzijdig ongeluk eerst een festivaltintje Programma Goes Kevermeeting - Kustlaboratorium is beleeft jubileum welkom op Schouwen Eerste hotelschip voor arbeidsmigranten KAMULI Vrij baan voor oliebollenbakkers op Schouwen woensdag 29 september 2010 VLISSINGEN - In zijn woonplaats is maandagavond een 21-jarige Vlis- singer onder bedreiging gedwon gen geld te pinnen aan de Lange Zelke en dat af te geven aan twee jongemannen. SBHNNMMMMMHMRMMMWMMMMMMMBMMMMMMmMI KAPELLE Christelijk mannenkoor DEV Wer kendam en christelijk gemengd koor Asaf uit Goes geven zaterdag 2 oktober een concert om de Grote Kerk in Kapelle. Het concert staat in het teken van de slachtofferhulp aan Haïti van de stichting Woord en Daad. Het land werd eerder dit jaar getroffen door een enorme aardbeving. Tijdens het concert wordt een collecte voor dit goede doel gehouden. De entree bedraagt vier euro. Het con cert begint om 19.30 uur. HEINKENSZAND De bestuurder van een auto die maandagavond in de sloot belande langs de A58 bij Heinkenszand is spoorloos. De melding over het eenzijdige ongeval kwam rond half negen binnen bij de meldkamer. Die stuurde direct diverse brand weerwagens, twee ambulances en de politie naar de plek des onheils. Zij troffen de auto zwaar bescha digd aan, maar de bestuurder was vertrokken. Hij of zij had zich giste ren aan het eind van de middag nog steeds niet gemeld. Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto B de Nationale Week van de Geschie denis. Dus vroeg Koster het Histo risch Museum de Bevelanden om medewerking. „Maar ja, en dat viel te begrijpen, dat had het zelf zo druk met de voorbereiding van het eigen jubileum, dat het daar voor geen tijd had." Wel zijn andere partners gevon den: de Suikerunie (de bieten gaan nog steeds naar de fabriek in Dinteloord), het Trekkermuseum in Nisse en klederdrachtvereniging Ons Boeregoed. Uiteraard werkt de organisatie van de Bietentocht van harte mee. We richten bij de Ring- brug een festivalterrein in", zegt Koster. „Het evenement begint met een demon stratie ouderwets bieten rooien aan de rondweg in Wilhelmina- dorp. Dat deel verzorgen het Trek kermuseum en de maatschap De Wilhelminapolder. Later is aan de Westhavendijk in verschillende tenten wat te doen. Zo toont de Suikerunie historische films en een moderne bedrijfsfilm. Het Trekkermuseum richt een stand in, net als het verkoopbureau van het woningbouwproject Goese Schans. Ook De Avontuur, de Goe se klipper die te huur is voor fees ten en partijen, meert af aan de Westhavendijk. Het Birdie-koor van bewoners van 't Goese Meer zal er liedjes zingen. Verder zijn er optredens van Ons Boeregoed en muziekvereniging De Echo uit Wilhelminadorp. Natuurlijk ont breekt een passende hap niet. Re ken op ouderwetse stamppotten." De demonstratie bieten rooien in de Wilhelminapolder begint maan dag 18 oktober om 15.00 uur. Om 16.00 uur verwelkomen burge meester Dick van der Zaag en wet houder Jo-Annes de Bat de schip pers van de deelnemende schepen aan de Bietentocht. Zij krijgen de traditionele bietenmand aangebo den. Het festijn aan de Westhavendijk duurt tot 19.00 uur. Meer info: www.bietentocht.nl en www.goespromotie.nl BRUINISSE ZIERIKZEE BRUINISSE - 'Back to the seventies' is het motto van de jubileumeditie zaterdag van de Kevermeeting in Bruinisse. Dit jaar is gekozen voor een nachteditie. Organisator André van Gilst ontvangt de gasten in zijn garage aan de Nijverheidsweg in Bruinisse vanaf 17.00 uur met koffie en een Zeeuwse bolus. Aan sluitend volgt een rondrit met VW Kevers. Verder is er een mos- sel-snackbuffet en 'André's foute disco party'. De meeting duurt van 21.00 uur tot 04.00 uur. Aanmelden via: andre@vangilstkevers.nl Het Kustlaboratorium van stich ting Het Zeeuwse Landschap wordt op Schouwen-Duiveland met open armen ontvangen. Dat hebben B en W laten weten. Het Zeeuwse Landschap heeft zes mil joen euro gekregen van de Postco deloterij en wil daarmee een 'na tuurlijk waterkerend landschap' aanleggen. Daarin is de kweek van vis, schelpdieren en zilte gewassen mogelijk. Eigenlijk wilde het Zeeuwse Landschap naar Noord-Be veland, maar de stichting stuitte daar op politieke weerstand. elk jaar steevast kijken en krijgen soms een borreltje aangeboden uit het vooronder of vanuit één van de kajuitjes. Rondom de Bietentocht is voor pu bliek verder niet zo veel te bele ven. Dat moet anders, vindt de ad viesraad (in de praktijk de evene mentencommissie) van de Stich ting Goes Promotie. Daarom is voor het eerst een bietenfeest op touw gezet aan de Westhavendijk, net ten noorden van de Ringbrug. „Kijk, de tocht eindigt nu als het ware in het niets. Er gebeurt wei nig met de op zich leuke Bieten tocht. Dat is zonde en dus hebben we als Goes Promotie geprobeerd er meer uit te halen. Ik denk dat we een leuk programma hebben opgezet", zegt voorzitter Wolter Koster van de adviesraad van Goes Promotie. Maandag 18 oktober valt precies in VLISSINGEN De eerste Binnenhaven in Vlissin gen verwelkomt vandaag het eer ste hotelschip voor arbeidsmigran ten. Het vroegere riviercruiseschip, genaamd Hispania, biedt slaapplaat sen aan circa 120 gasten. Dat zijn geen toeristen, maar arbeidsmi granten. Exploitant Scaramouche Hotelships heeft contracten afgeslo ten met hun werkgevers. Met de gemeente Vlissingen heeft die afspraken gemaakt over de ver antwoordelijkheden. Dat contract- heeft een looptijd van minimaal twee en maximaal vijfjaar. archieffoto Dirk-Jan Gjeltema Jo-Annes houdt voor de PZC een dag boek bij over zijn reis naar Kamuli in Oeganda: www.pzc.nl/bevelanden. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Bij exploot van t.k.-gerechtsdeurwaar- der L. de Braai te Terneuzen d.d. 24 september 2010 is op verzoek van CLAVIS BEHEER B.V. gevestigd te Terneuzen, aan ERNA GEMMA COOLSEN (16-2-1949), voorheen wonende te Terneuzen, doch thans zonder bekende woon- en of verblijf plaats, danwel kantooradres of vesti gingsplaats in Nederland en daarbui ten, betekend het proces-verbaal opgemaakt door t.k.-gerechtsdeur- waarder J.J.B. van Putten te Nijmegen d.d. 17 september 2010 waarbij op verzoek van requirante en ten laste van gerequireerde, executoriaal beslag is gelegd onder de daarin ver melde derde. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onder staand adres. Van Damme c.s. - Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel.: 0115 - 613651. door Theo Giele VROUWENPOLDER - Het verkeer aan de noordzijde van Walcheren zal de komende tijd rekening moeten houden met de werkzaamheden voor de nieuwe N57. Zo zal de Polredijk, de weg tussen Vrouwenpolder en Veere, ter hoog te van de N57 zijn afgesloten van 4 oktober tot en met 13 november. De Liebertsweg, tussen de N57 en de Polredijk, is vanaf 4 oktober af gesloten. Die afsluiting duurt tot in de zomer van volgend jaar. Vanaf 11 oktober is er voor het ver keer op de N57 tussen de verkeers lichten bij Vrouwenpolder en het parkeerterrein aan de voet van de Veersedam maar één rijstrook be schikbaar. Door middel van ver keerslichten zal er om en om ver keer in één richting worden door gelaten. Dit zal ongeveer vier we ken duren. Het parkeerterrein zelf zal ook gedeeltelijk worden in ge bruik worden genomen door de wegenbouwers. Restaurant Vrou we in den Polder en cafetaria De Lekkerbek, blijven bereikbaar. Bij Vrouwenpolder wordt al ge werkt aan de aanleg van een ro- ton. Het is de planning dat de weg in oktober volgend jaar in gebruik kan worden genomen, het zuide lijk deel al in december dit jaar. Uit een exploot van t.k.-gerechtsdeur- waarder L. de Braai te Terneuzen d.d. 24 september 2010 blijkt, dat ten ver zoeke van Mahira Almas, wonende te Terneuzen, aan Adiljan Kurban, zon der bekende woon- en of verblijf plaats, danwel kantooradres of vesti gingsplaats in Nederland en daarbui ten, is betekende de grosse van de beschikking dd. 15 september 2010 gegeven door de rechtbank Middelburg, sector civiel recht in de zaak van requirante als verzoekster en gerequireerde als verweerder en bij welke beschikking (ondermeer) werd uitgesproken de echtscheiding in het tussen partijen op 15 oktober 2000 te Urumqi (China) gesloten huwelijk. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onder staand adres. Van Damme c.s. - Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel.: 0115-613651. ZIERIKZEE - De jaarwisseling werpt haar schaduwen reeds vooruit. Op Schouwen-Duiveland mag voortaan elke ondernemer in de branche 'brood en banket' gedu rende de maand december een oliebollenkraam voor de winkel neerzetten. Dat heeft het Schouwen-Duive- landse college van B 8c W beslo ten. Een dergelijke standplaats moet nog wel aangevraagd wor den door de ondernemer in kwes tie. Het gaat niet om de 'losse' olie- bollenkramen die in december her en der op Schouwen-Duiveland opduiken, maar om kramen van en bij supermarkten en bakkerijen op het eiland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63