261 sport 'Ik ben nog steeds Jos Belgische topcrossers bij RES WK WIELRENNEN Nederlands kampioen heeft geen idee wat tijdrit hem g, Go Ahead Eagles komt naar Zeeland Nadja Broos naar brons op NK mennen Zware straf voor Roel Brouwers Van der Meet verliest in eerste ronde Tbilisi woensdag 29 september 2010 door Ad Pertijs KORTGENE Go Ahead Eagles belegt een trai ningskamp van een week in Zee land. De eerste-divisieclub verblijft vanaf zondagavond 3 oktober in Kamperland. De technische staf en selectie van Go Ahead verblijven in Kamperland, werken trainingen af in Kortgene en verzorgen trai ningen bij de JVOZ. Op dinsdag 5 oktober oefent Go Ahead tegen zondag-tweedeklasser Goes. Dat duel begint om 17.15 uur. DEURNE Nadja Broos uit Heikant heeft in Deurne op het NK samengesteld mennen de bronzen medaille vero verd. Zij leverde die prestatie met haar enkelspan in klasse vier, de hoogste categorie. Na de onderdelen dressuur en vaar digheden stond Broos nog op de tweede plaats. Na de marathon moest zij enig terrein prijsgeven. De Zeeuws-Vlaamse reed haar eer ste Nederlandse seizoen. Op het RES-circuit in Axel is van daag de voorstelling van de Bel gische motorcrossploeg voor de Eu ropean Nations Cup. Het team be staat uit Kevin Strijbosch, Jeremy van Horebeek en Manuel Priem. MÖNCHENGLADBACH Verdediger Roel Brouwers van Bor- ussia Mönchengladbach moet zwaar boeten voor zijn rode kaart zaterdag in de uitwedstrijd tegen Schalke 04 (2-2). De tuchtcommis- sie van de Duitse voetbalbond sprak gisteren een schorsing uit van vier duels. Zijn club tekent mo gelijk beroep aan tegen de straf. Brouwers werd in de 78e minuut uit het veld gestuurd na een charge op landgenoot Klaas-Jan Huntelaar. TBILISI Angelique van der Meet heeft de eerste ronde van het 25.000 dollar- toernooi in Tbilisi niet overleefd. De tennisster uit 's-Heer Abtskerke ging in Georgië met 6-2 6-1 onder uit tegen de als zevende geplaatste Veronika Kapshay. Diezelfde speel ster had ze vorige week in Telavi nog verslagen met 6-4 6-2. In Tbili si verloor Van der Meet ook in het dubbelspel, van het als eerste ge plaatste koppel Mkadze/Shapatava. Volgens teammanager Walter Hae- ntjes is gekozen voor Axel vanwe ge de vriendschappelijke banden met het Belgische motorcross. De aanvang is 14.00 uur. De Nations Cup is 2 en 3 oktober in Markelo. GEELONG/TORQUAY - Jos van Em- den pakte eind juni met over macht de nationale titel tijdrijden. Het was de ontdekking van zijn wielerleven. Vandaag mag hij het laten zien op het WK. De renner krijgt nog altijd een on gemakkelijk gevoel als hij terug denkt aan dat ene moment in Rot terdam, waar hij begin juli als toe schouwer aanwezig was bij de Tour-start. „Het was kort na het Nederlands kampioenschap tijdrij den. Een jongetje sloeg vlak voor mijn neus zijn handen voor de mond en stond me een hele tijd aan te staren. Alleen maar omdat hij mij herkende. Ik weet dan niet wat te doen. Ik heb nog liever dat ze een praatje met me beginnen, dan dat ze me een hele tijd aansta ren." De 25-jarige Schiedammer vertelt het in het rustgevende decor van het Peppers Hotel aan de rand van de golfbaan van The Sands in Tor quay. De duinen, de wind, de golf links' de vaderlandse wielerselec- tie waant zich er al dagen in Noordwijk. Niemand echter die er Jos van Emden herkent. „Dat is ook niet nodig. Ik heb er nooit van gedroomd om herkend te worden op straat. Ik zou alleen maar wil len dat ze me een leuke vent vin den", klinkt het uit de grond van zijn hart. „Ik had begin dit seizoen nooit ge dacht dat ik naar Australië zou worden gestuurd voor het WK tijdrijden. Tijdrijden heb ik altijd wel leuk en mooi gevonden. Om dat je zo lekker hard gaat, maar ik had er geen idee van dat ik er ook zo goed in was. Tot aan het NK in had ik ook nog nooit getraind voor het tijdrijden. Wel op die fiets gereden, maar er niet speci fiek mee getraind. Dat heb ik daar na pas gedaan." De verwondering van de buitenwe reld over de manier waarop hij eerst (in de Giro) werd ontdekt als proloogspecialist en later als tijdrij- der, is ook zijn verwondering. „Ik depk dat het allemaal is gekomen door de twee Giro's die ik nu heb gereden. Daarin heb ik meer kracht opgebouwd. In Amsterdam wilde ik daarnaast een goede pro loog van de Giro rijden." Dat lukte en Van Emden bleek vertrokken te zijn. „Vier dagen voor de Giro kreeg ik last van mijn knie. Heb ik gewoon rust genomen. Daarvan heb ik dus geleerd dat rust nemen voor een tijdrit goed is." Zo simpel werkt dat in het hoofd van de Zuid-Hollander. „Ik pro beer ook niemand té kopiëren. Wat heb je er aan om te doen wat Cancellara doet, als je niet weet waarom hij het doet en hoe zijn hoofd in elkaar zit. Ik verzin het liever allemaal zelf" Zoals hij ook niet wil teruggrijpen naar het gevoel of voorbereiding rond gelukte tijdritten. „In een tijdrit moet je sowieso niet naden ken. Van het NK in Oudenbosch herinner ik me alleen dat het hard ging. Pas als het slecht gaat, ga je nadenken." De sterke tijdritten in de Eneco Tour gaven Van Emden de gerust stellende bevestiging dat hij daad werkelijk kan tijdrijden. Ook als al le ogen op hem gericht zijn. Wat het bijna 46-kilometer lange WK gaat brengen, weet hij echter niet. „Mijn benen voelen sinds ik hier ben niet goed, maar misschien zegt dat niets. De klimmetjes in het parkoers zijn ook veel zwaar der dan ik had gedacht." Hij is benieuwder naar volgend jaar. „Als ik nog eens zo'n stap zet als dit jaar word ik wereldkampi oen. Maar dat is dus niet realis tisch." De vraag of zijn leven is ver anderd, ontlokt een glimlach. „Nee, tenminste, ik heb niet dat idee. Vroeger hoefde ik nooit inter views te geven, nu wel. Dat is an ders, ja. En mijn positie binnen de ploeg is veranderd. Ik zal wat meer uitgespeeld worden in kleinere etappekoersen. Maar daarmee kun je nog niet zeggen dat mijn leven is veranderd. Ik ben nog steeds Jos van Emden." AXEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58