i8l zeeland Dorpsraad buigt zich over haven Kinderboekenweek hoort Kustlab is welkom op Schouwen-Duiveland Jubileumeditie Kevermeeting in Bruinisse Pruiken Service Nederland Voor al uw haarwerken MOOIE WOORDEN BOEKEN De Kinderboekenweek is niet iets om geruisloos voorbij te laten gaan, vindt Anne de Jager van boekhandel De Vries in Zierikzee. Het moet druk zijn, het moet bruisen. en ik km Sanne,! Wij Zjjn sfrip- Andere activiteiten op Schouwen-Duiveland woensdag 29 september 2010 BRUINISSE - De dorpsraad Bruinis- se beraadt zich op de gemeentelij ke visie op de toekomst van de vluchthaven. Twee leden - Maria Habraken en Eva Kuit - hebben aangegeven tijdelijk terug te tre den. Omdat beiden persoonlijk be trokken zijn als direct omwonen den van de Vluchthaven mengen zij zich niet in de discussie. Voorzitter Eva Kuit: „Na lezing van de hele visie is mij duidelijk ge worden dat het voorstel van de ge meente grote consequenties voor mij en mijn gezin kan hebben, om dat we direct omwonenden zijn. Om te voorkomen dat er een twee-petten-discussie gaat spelen heb ik aan het begin van de dorps raadvergadering aangegeven dat ik mijn functie tijdelijk neer wil leg gen." „In overleg met de overige dorps raadsleden is nu besloten dat zo wel Maria als ik ons terug trekken als dit onderwerp ter sprake komt en dus ook geen onderdeel zijn van de besluitvorming of het for muleren van een standpunt. Uiter aard zullen we ook niet langer na mens de dorpsraad hierover het woord voeren", aldus Kuit. De Visie Vluchthaven komt maan dag u oktober aan de orde tijdens de vergadering van de commissie openbare ruimte. De vergadering wordt gehouden in de Burgerzaal van het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. Het is mooi als monumenten worden gebruikt. Zou de gemeente moeten doen: www.pzc.nl/cultuurdichtbij TIPS? schouwen-duiveland@pzc.nl Steeds vers nieuws uit de regio: www.pzc.nl/schouwen-duiveland door Esme Soesman Met de Kinderboe kenweek moet je als boekwinkel wel een beetje uitpak ken", vindt Anne de Jager van de Zierikzeese boek handel De Vries. De Kinderboe kenweek is - in haar ogen - abso luut een feest. In ieder geval in Zierikzee, waar za terdag 2 oktober - als opmaat naar de Kinderboekenweek - de Kinder band onder de Beuze van zich laat horen. Inhakend op het nieuwste prentenboek van Ingrid en Dieter Schubert (over De Paraplu) kun nen kinderen een met vissen ver sierde paraplu aanschaffen bij De Vries. Wie 'm kleurt kan meedin gen in een door de boekhandel uit geschreven wedstrijd. De winnaar krijgt het door de Kinderband ge maakte boek (inclusief cd) Alle Da gen Feest! cadeau. „Het is geweldig. Die band zet de tent op z'n kop", put De Jager uit ervaringen elders. Geïnspireerd door de straatoptre dens tijdens Muziek Monumen- BRUINISSE - 'Back to the seventies' is het motto van de jubileumeditie zaterdag van de Kevermeeting in Bruinisse. Dit jaar is gekozen voor een nachteditie. Organisator André van Gilst ont vangt de gasten in zijn garage aan de Nijverheidsweg in Bruinisse vanaf 17.00 uur met koffie en een Zeeuwse bolus. Aansluitend volgt - bij goed weer - een rondrit met VW Kevers. Verder is in de garage van Van Gilst een mossel-snackbuffet. Voor muziek wordt gezorgd tijdens 'André's foute disco party'. Dress- code: disco met een gouden ac cent. De meeting duurt van 21.00 uur tot 04.00 uur. Aanmelden via: Geholpen door Roel en Sanne leert Danker Jan Oreel kinderen strips teke nen. „ledereen kan het. Jij ook!", spoort hij kinderen enthousiast aan. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Het Kustlaboratorium van stichting Het Zeeuwse Land schap wordt op Schouwen-Duive land met open armen ontvangen. Dat hebben B en W de stichting gisteren laten weten. Het Zeeuwse Landschap heeft zes miljoen euro gekregen van de Post codeloterij en wil daarmee een 'na tuurlijk waterkerend landschap' aanleggen. In dat landschap is kweek van vis, schelpdieren en zil te gewassen mogelijk. Eigenlijk wil de het Zeeuwse Landschap hier mee naar Noord-Beveland, maar de stichting stuitte daar op politie taal verplaatste ze het optreden van de tuin achter de boekwinkel tot de zwart-wit geblokte tegels on der de Beuze. „Dan geniet ieder een ervan." De Kinderband richt zich op kinderen van pakweg 3 tot en met 7 jaar. De optredens zijn om 14.30 en 15.30 uur. Ook de bibliotheek pakt uit met de aan het thema beeldtaal (titel: De Grote Tekententoonstelling) ge wijde Kinderboekenweek. Bijzon der is vooral de workshop stripte kenen van de Kloetinger Danser Jan Oreel, onder meer bekend van het stripboek 'Zeeland van Neha- lennia tot Westerscheldetunnel, 2000 jaar geschiedenis in strip' en zijn bijdrage aan de Eppo. De illus trator geeft zaterdag 16 oktober een workshop (van 11 tot 12 uur) in De Stolpe in Zierikzee. Kinde ren die meedoen, krijgen onder meer een minicursus striptekenen mee naar huis. Aan de hand van de stripfiguurtjes Sanne en Roel laat Oreel zien dat iedereen kan tekenen. De work shop is bedoeld voor kinderen van 9 tot en" met 12 jaar. Poppenkast met Moffel en Piertje. Op 6 oktober van 14 tot 15 uur in de bieb in Zierikzee en Burgh- Haamstede. Op 13 oktober, dezelf de tijd, in Bruinisse. Boekhandel De Vries haalt 6 okto ber schrijfster Ineke Mahieu naar Zierikzee. Zij is vanaf 13.00 uur in de boekhandel te horen en te zien. Op 7 oktober bezoekt schrijfster Jetta Carolijn van den Berg enke le basisscholen in Zierikzee en Oos- terland. Aadje Piraatje (acteur Ton Meijer) is op 11 oktober te gast bij groep 4/5 van de Willibrordusschooi. De Kinderband bestaat uit gitarist/zanger Michael (Mike), drummer Remco (Rem), bassist Martijn (Tijn) en zanger Maurice (Maus). foto De Kinderband ke weerstand. Het CDA betitelde het plan als een vorm van ontpol- dering en ging dwarsliggen. Het CDA op Schouwen-Duiveland vroeg daarop aan B en W of zij het project naar Schouwen wilden halen. WD-wethouder Ad Verse- put zei gistermiddag dat B en W dat al langer van plan waren. „We zijn al een paar maanden in over leg met het Zeeuwse Landschap." Het Kustlab sluit volgens Verseput mooi aan bij de duurzame econo mie die B en W voorstaan. Ze zoe ken een ondernemer voor de aqua- cultuur. Waar het Kustlab precies komt en hoe groot het wordt, is nog niet bekend. Met machtiging van uw arts 0,- bijbetalen voor synth haarwerk. Dit geldt voor alle merken zoals Monna Lisa, Raquel Welch, Ellen Wille,Gisela Mayer etc. Binnenkort in onze eigen Monna Lisa haarwerken standaard een lacefront. Dat betekent dat er geen geen rand meer te zien is! Ook voor 0,- Wij leveren echt haar en gemixt, en zijn ook gespecialiseerd in maat haarwerk. Oktober borstkankermaand In deze maand mag bij het verzorgingspakket van 29,95 een gratis sjaal uitgezocht worden. We houden a.s. woensdag 6 oktober een inloopdag alleen voor hoofdoekjes etc. Speciale aanbiedingen zoals een buff met sjaal 6,50, mutsje met sjaal 12,50, ook nieuw zwemmutsjes nu 17,95 en nog veel meer! Veel keuze! Wij zullen u graag verwelkomen in onze salon. Pruiken Service Nederland Arendsstraat 17-19 Oude Tonge. 0187-640993 www.pruikenservicenederland.nl Erkend bij alle zorgverzekeraars, SEMH, lid ANKO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52