Onderwijs wil behoud van 'Automatisme van geld 20 zeeland Wilt u moeiteloos naar boven? Multraship ontvangt nieuwe, zeer krachtige sleepboot Terneuzen staakt steun ZWARTBOEK SP presenteert eind dit jaar zwartboek over sociaal beleid molenaar jf woensdag 29 september 2010 door Frank van Cooten De SP presenteert eind dit jaar een zwartboek over wat beleid van de gemeente Terneu zen. En dat is volgens SP-raadslid Fons van Limpt heel veel. Van Limpt heeft stapels klachten van inwoners die zeggen tegen de door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het basisonderwijs in de gemeente Terneuzen komt in opstand tegen het besluit van de ge meenteraad om de bijdrage aan schoolbegeleidingsdienst in 2012 RPCZ stop te zetten. De gemeente draait de subsidiekraan dicht van wege noodzakelijke bezuinigingen. Het gaat jaarlijks om 207.000 euro. In een bezwaarschrift bestrijdt de Stichting voor Katholiek Onder wijs in Midden Zeeuws-Vlaande- ren (Kapriom) de suggestie van de gemeente dat besturen ontevreden zouden zijn met de dienstverlening van het RPCZ. „Wij hebben nooit aangegeven dat er ontevredenheid is en dat dienstverlening niet op prijs wordt gesteld. Gelet op de noodzakelijke professionalisering en ondersteuning van de leerkrach ten in de scholen vindt Kapriom de subsidie juist noodzakelijk. Scholengroep Leertij denkt dat de kwaliteit van de scholen door de ge meentelijke maatregel onder druk komt te staan. „Krimp staat steeds prominenter op de aandachtslijst van de schoolbesturen. Zonder on dersteuning door de schoolbegelei dingsdienst zal de noodzakelijke in novatiecapaciteit om deze ontwik keling in goede banen te leiden niet kunnen worden voortgezet", betoogt voorzitter Gerard Langerae- rt van Leertij. Hij zegt te begrijpen dat de gemeente moet bezuinigin gen, maar had graag gezien dat daarover overleg was gevoerd met de schoolbesturen. Dan waren er misschien andere bezuinigingsmo gelijkheden uit de bus gekomen, 'anders dan de zo noodzakelijke schoolbegeleidingsmiddelen'. Scholengroep Probaz, waarin de christelijke scholen zijn verenigd, vindt het schrappen van de subsi die niet acceptabel. „Wij denken dat dit de kwaliteit van het onder wijs in de gemeente Terneuzen aan tast." Ook stichting de Korre, die in Terneuzen de Regenboog/Wingerd exploiteert, vraagt de gemeente raad het besluit terug te draaien. dikke muren van het stadhuis aan te lopen. Van een gescheiden moe der die dertien weken moet wach ten op een uitkering tot een dame die al anderhalf jaar in de clinch ligt met de gemeente over de aan schaf van een elektrische rolstoel. Er zit structureel iets fout bij socia le zaken, is de stelling van de SP. „Daarom maken we het zwart boek. Mensen worden van alle kan ten tegengewerkt en opgehouden. Natuurlijk, er zitten ook zeurders bij die met iedereen ruzie maken of hebben, maar een groot aantal gevallen heeft in onze ogen recht van spreken. We krijgen via onze klachtenlijn zo veel dingen te ho ren die niet kloppen." Terneuzen zegt, volgens Van Limpt, altijd heel trots dat ze tot de tien beste gemeenten in Neder land op sociaal vlak behoort. „Maar de praktijk is anders", oor- Gratis thuisdemo? ^0341-27 40 40j Waarom zou u verhuizen of uw bed beneden zetten? Molenaar heeft trapliften voor elke trap. Bel de specialisten via 0341 - 27 40 40 voor meer info of een gratis Thuisadvies. Veilige stoel Eenvoudige bediening Geschikt voor elke trap Snel geleverd en gemonteerd Verhuizen niet nodig! stuur mij de gratis uitgebreide brochure? Bel 0341 - 27 40 40 Trapliften Bedden Scootmobielen Dhr Mevrj Naam Adres Postcode r Plaats Telefoon j E-mail Zonder postzegel opsturen naar Molenaar Welzijnsproducten, Antw nr 506,8070 VB Nunspeet Mevrouw Nel Timmerman uit Sluiskil is heel tevreden over het heilinkje bij het Meulengat. Zo kan ze makkelijk TERNEUZEN - Sleep- en bergingsbe drijf Multraship ontvangt half no vember een nieuwe sleepboot, de Multratug 3. Het schip is gebouwd bij de Damen Vinashin Shipyard in Vietnam. De sleper vertrekt donderdag voor de lange reis naar Terneuzen. Multraship had twee slepers in bestelling bij een werf in Maleisië die in financiële proble men kwam. Er wordt nog gepro beerd de schepen af te bouwen, meldt Leendert Muller, maar 'we konden het ons niet langer veroor loven daarop te wachten'. De Mul tratug 3 heeft een groot trekvermo- gen, bijna 95 ton. De sleper die vooral op de Westerschelde zal worden ingezet, is 32,14 meter lang en 13,29 meter breed. De topsnel heid is 14,3 knopen oftewel ruim 26 kilometer per uur. Een bijzonder aspect van de Multratug 3 is dat die wordt voortgedreven met roerpropellers die 360 graden kunnen draaien.foto Multraship Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 44