zeeland 119 voedt tegenstanders Afvoerprobleem Dobbele Poort Een hovenier die meedenkt' 'Verhoging huurtarieven buitensporig' Hinder op A12 van Antwerpen richting grens Beter worden zonder hulp van pillen en zalfjes onlinehovenier.nl Geslaagd woensdag 29 september 2010 slot, terwijl dé alternatieve route vanuit West-Zeeuws-Vlaanderen richting Dow via een vernieuwde, veel meer verkeersveilige N61 over enkele jaren pas gereed is? Had er dan niet nog even gewacht kun nen worden? Nog zoiets, de Staats-Spaanse li nies hebben stukjes Zeeuws-Vlaan- deren op hun kop gezet. Op plek ken waar niemand vermoedde dat er iets bijzonders is geweest, verre zen voor het oog 'opeens' hoge aar den wallen. In de Tachtigjarige Oorlog (1568-1648) dienden deze vestingwerken een doel en nu zou den ze meer in cultuurhistorie geïnteresseerde toeristen naar Zeeuws-Vlaanderen moeten lok ken. De Staats-Spaanse linies - zie de 'dijk' ten zuiden van IJzendijke - zijn echter zo gekunsteld terugge bracht in het landschap dat ze als attracties nauwelijks serieus te ne men zijn. De ecologische hoofdstructuur en de Staats-Spaanse linies zijn 'klein bier' vergeleken met gro- foto Mark Neelemans AXEL - Zwemvereniging de Otters uit Axel vindt de verhoging van de huurtarieven voor gemeentelijke sportaccommodaties met tien pro cent 'buitensporig'. De Otters zeggen dat in een be zwaarschrift tegen de tariefsverho ging. Volgens de zwemclub is zo'n verhoging voor een kleine vereni ging als de Otters, waar het aantal leden onder druk staat, niet op te vangen. Daarnaast nemen de kos ten van vergaderen en het organi seren van activiteiten ook verder toe. Daarvoor moet ook telkens weer ruimte worden gehuurd. Om kosten te besparen vergaderen de Otter inmiddels al bij de bestuurs leden thuis. te projecten in Zeeuws-Vlaande- ren: het natuur-recreatie-ontwikke- lingsproject Plan Perkpolder, de ontpoldering van de Hertogin Hedwigepolder, de uitbreiding van het Zwin en het natuur-recrea- tieplan Waterdunen. Al deze plannen komen in korte tijd op de regio af, waarbij het ver zet tegen het (gedwongen) onder water zetten van land in de Hedwi gepolder als een vliegwiel werkte. Dit project is politiek het zwaarst beladen, terwijl het Plan Perkpol der - ook met ontpoldering - op vallend genoeg op brede steun kan rekenen in de Hulster gemeente raad. Het idee dat er in de Kop van Osse- nisse iets nieuws (woningen, golf baan, wellnesscentrum, jachtha ven) moet komen om het verlies van het veer Perkpolder-Kruinin- gen op te vangen, wordt vrij alge meen onderschreven. Zelfs een ge kend tegenstander van ontpolde ring Jean Paul Hageman is als raadslid voor Groot Hontenisse voor, terwijl hij als Statenlid (voor de Partij voor Zeeland) mordicus tegen Waterdunen is. Het Plan Perkpolder laat zien dat Zeeuws-Vlaamse politici (en dus ook hun kiezers) niet elke verandering afwijzen. Een teken aan de wand is ook dat de anti-Wa- terdunen-partijen maart dit jaar bij de gemeenteraadsverkiezingen in Sluis geen meerderheid haal den. Zeeuws-Vlamingen zijn dus niet zo behoudend of negatief als wel wordt voorgespiegeld. De pleit bezorgers van de plannen hebben daar nogal eens een handje van, om tegenstanders in een hoek te drukken. Terwijl het zoveel aardiger en ook effectiever zou zijn, als eens wordt onderkend dat Zeeuws-Vlaande- ren wel erg veel voor de kiezen krijgt. De tegenstanders komen niet met alternatieven voor de ver dere ontwikkeling van het krim pende Zeeuws-Vlaanderen. Maar gun ze ook eens een overwinning. Trek als zoenoffer één van de pro jecten in. Gebeurt dat niet, dan hoeft nie mand er zich over te verbazen dat Zeeuws-Vlamingen met de provin ciale verkiezingen begin 2011 nog massaler op anti-establishmentpar- tijen (Partij Voor de Vrijheid, Par tij voor Zeeland) stemmen dan bij eerdere verkiezingen. ANTWERPEN - Zeeuws-Vlamingen die via de Liefkenshoektunnel en de A12 richting rest van Nederland rijden, moeten de komende twee maanden rekening houden met verkeershinder. Het wegdek van de A12 tussen Ekeren/Stabroek en de Nederlandse grens wordt aange pakt. In beide richtingen worden nieuwe stukken asfalt gelegd. Tij dens de werken blijft in elke rich ting één rijstrook beschikbaar, met uitzondering van enkele weekends waarin de de A12 wordt afgesloten. In die weekends wordt het verkeer omgeleid via de Scheldelaan. Zo lang het karwei duurt geldt ter plaatse een maximum snelheid van 70 kilometer per uur. Uit een exploot van t.k.-gerechtsdeur- waarder L. de Braai teTemeuzen d.d. 24 september 2010 blijkt, dat ten ver zoeke van Mahira Almas, wonende te Terneuzen, aan Adiljan Kurban, zon der bekende woon- en of verblijf plaats, danwel kantooradres of vesti gingsplaats in Nederland en daarbui ten, is betekende de grosse van de beschikking dd. 15 september 2010 gegeven door de rechtbank Middelburg, sector civiel recht in de zaak van requirante als verzoekster en gerequireerde als verweerder en bij welke beschikking (ondermeer) werd uitgesproken de echtscheiding in het tussen partijen op 15 oktober 2000 te Urumqi (China) gesloten huwelijk. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onder staand adres. Van Damme c.s. - Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel.: 0115 - 613651. V HULST - Wie geïnteresseert is in ge nezing zonder medicijnen, maar met genezende woorden, is van avond welkom in dienstencen trum De Lieve in Hulst. Enkele ge nezingen vinden ook plaats, aldus De Vriendenkring. Deze kring van Brupo Gröning houdt vanavond een lezing in het dienstencentrum aan de Brood- markt 8 te Hulst. De lezing is gra tis en begint om 19.30 uur. ti Lieneke Riemens uit Zaamslag heeft in Leiden haar Master of Arts gehaald in culturele antropo logie en ontwikkelingssociologie. Ze studeerde af op onderzoek naar het functioneren van de publieke ruimtes in multiculturele wijken. Regenpijpen lozen het hemelwater van het dak en de galerijen op de terras sen van de woningen aan de binnentuin. foto Mark Neelemans door Harold de Puysseleijr HULST - Bewoners van de beneden woningen in appartementencom plex de Dobbele Poort in de bin nenstad van Hulst moeten mis schien nog even geduld hebben, maar het afwateringsprobleem in de gezamenlijke binnentuin wordt zeker opgelost. Dat zeggen voorzitter Harry van Ommen van de Vereniging van Ei genaren (WE) en directeur Jos Valckx van de Woonstichting Hulst. Zij reageren daarmee op de woor den van bewoners Frans de Block en Jo Heijens, eigenaren die dat vertrouwen niet hebben. De Dobbele Poort werd gebouwd nabij de Dubbele Poort in op dracht van de Woonstichting en bestaat uit 21 koop- en 18 huurap- partementen. De Block en Heijens behoorden anderhalf jaar geleden bij de eerste bewoners. Beiden kochten voor zo'n kwart miljoen euro een appartement op de begane grond van het complex. Juist die bewoners ondervinden hinder en schade van het gekozen afwateringssysteem. Hemelwater van het dak en de galerijen spoelt via regenpijpen op de terrassen van de patio. De tegels van de bin nenplaats zijn inmiddels bij de meeste woningen flink verzakt, en mos grijpt er in dit vochtige kli maat razendsnel om zich heen. Zowel De Block als Heijens zijn bang dat het vocht op zeker mo ment ook de woning zelf binnen dringt, met nog veel ernstiger ge volgen. „De aannemer schuift alles af op de Vereniging van Eigenaren. Het bestuur daarvan zegt, dat ze er ach ter aan zit, maar ondertussen ge beurt er al maanden niets. Ook de Woonstichting geeft niet thuis, ter wijl er toch wel degelijk sprake is van een constructiefout waar de opdrachtgever voor de bouw aan sprakelijk voor is. We zullen op den duur nog zo ver moeten gaan, dat we een advocaat in moeten schakelen", zegt De Block. Zover hoeft het volgens de voorzit ter van de WE niet te komen. „Eind juli hebben we op de verga dering van de Vereniging van Eige naren de conclusie getrokken, dat hier het beste eens een expert naar zou kijken. In verband met vakan ties is die nog niet langs geweest, maar een dezer dagen komt er nu toch echt een deskundige om te kijken hoe dit het beste op te los sen valt. Er wordt dus al het moge lijke aan gedaan", zegt Van Om men. Valckx van de Woonstichting be vestigt dat. „Wij gaan dat gezamen lijk oplossen", zegt hij. „De Woon stichting betaalt mee aan die oplos sing naar rato van het aantal eigen dommen, de rest komt voor reke ning van de WE. Wij conforme ren ons bovendien aan de uit komst van het onderzoek door de expert", aldus de directeur van de woningcorporatie. Hij beaamt dat er sprake is van een probleem, ze ker na hoosbuien zoals die zich re cent hebben voorgedaan. De be stuurder van de woningbouwver eniging wijst er wel op, dat de Woonstichting niet voor de volle honderd procent aansprakelijk kan zijn, omdat iets meer dan de helft van de woningen in particuliere ei gendom van de verschillende be woners is. Zij worden vertegen woordigd door de WE.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43