Te veel van 'het goede' i8l Groepje vrijgemaakten verlaat 'te moderne' kerk De langste Cursus voor creatief schrijven bij Palazzoli Nachtelijk onderhoud aan brug over kanaal Uit op zondagmiddag met De Dekzwabbers Gratis kinderdisco tot 13 jaar in Meulengat Terneuzen ontmoet Gaoyou almanak Huldiging vrijwilligers Zonnebloem-afdeling woensdag 29 september 2010 HULST Het Palazzoli-huis in Hulst begint maandag 4 oktober een cursus crea tief dagboekschrijven. De cursus is twee keer per maand en wordt zes maandagen gegeven van 9.45 tot 12 uur. Anne-Lou de Bont treedt op als begeleidster. 'Wie snel schrijft, gaat een avontuur aan', is het mot to. Aanmelden kan bij Anne-Lou de Bont (0114-650633) of bij Trudy van Noort (0114-314589). SAS VAN CENT Rijkswaterstaat voert twee nach ten onderhoud uit aan de draai brug die Sas van Gent verbindt met Westdorpe. Het werk vindt plaats in de nacht van woensdag 6 op donderdag 7 oktober en iri de nacht van donderdag 7 op vrijdag 8 oktober, van 22.00 tot 6.00 uur. De brug is beide nachten afgesloten voor alle verkeersdeelnemers inclu sief voetgangers. HULST Ouderen kunnen zich zondag 3 ok tober komen vermaken in diensten centrum De Lieve aan de Brood- markt 6 in Hulst. Het Terneuzense shantykoor De Dekzwabbers geeft 's middags een optreden in het ka der van de serie ontspanningsmid dagen Uit Op Zondagmiddag van de stichting Welzijn Hulst. Liefheb bers zijn vanaf 14.30 uur welkom bij het gratis feestje. SLUISKIL In verenigingsgebouw Het Meulen gat in Sluiskil is vrijdagavond 1 ok tober weer een kinderdisco. Kinde ren tot dertien jaar zijn welkom van 19.00 tot 20.30 uur. De toegang is geheel gratis. Sociaal Kultureel Initiatief 'SKI' houdt later dit jaar nog drie keer kinderdisco's in Het Meulengat, op vrijdag 29 oktober, op vrijdag 26 november en op vrij dag 17 december. Zeeuws-Vlamingen zijn niet wars van veranderingen, maar een overdaad aan na tuurprojecten schaadt. Het is gewoon te veel van 'het goede', alle nieuwe natuur- en recrea tie-ontwikkelingspro jecten. Het is dan ook geen won der dat het verzet groot is in Zeeuws-Vlaanderen. Het zou geen door Harmen van der Werf kwaad kunnen wat water bij de wijn te doen. Zet het eens op een rijtje wat in - Zeeuws-Vlaanderen gebeurd is en staat te gebeuren op het gebied van 'natuurontwikkeling', al dan niet gekoppeld aan recreatie. De ecologische hoofdstructuur, het landelijke netwerk van (nieuwe) natuurgebieden, heeft door de he le regio zijn sporen getrokken. Eerlijk is eerlijk, op een aantal plekken - Canisvliet bij Westdorpe en het Eiland van De Meijer bij Spui - pakte dat niet slecht uit. Maar waarom moest de Braakman- weg door het nieuwe natuurge bied Braakman-Noord richting Dow eerder dit jaar zo nodig op Staats-Spaanse linie langs de N61 bij IJzendijke. CAOYOU - Terneuzen heeft er een grote broer bij, de Chinese industriestad Gaoyou. Burgemeester Jan Lonink, die een werkbezoek brengt aan China, tekende eerder deze week een samenwerkingsovereenkomst met zijn colle ga Xia Zheng Xiang van Gaoyou. De stad met een open verbinding met de Oost-Chinese Zee, telt een kleine miljoen inwoners, foto Cuido van Liefland Bij exploot van t.k.-gerechtsdeurwaar- der L. de Braai te Terneuzen d.d. 24 september 2010 is op verzoek van CLAVIS BEHEER B.V. gevestigd te Terneuzen, aan ERNA GEMMA COOLSEN (16-2-1949), voorheen wonende te Terneuzen, doch thans zonder bekende woon- en of verblijf plaats, danwel kantooradres of vesti gingsplaats in Nederland en daarbui ten, betekend het proces-verbaal opgemaakt door t.k.-gerechtsdeur- waarder J.J.B. van Putten te Nijmegen d.d. 17 september 2010 waarbij op verzoek van requirante en ten laste van gerequireerde, executoriaal beslag is gelegd onder de daarin ver melde derde. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onder staand adres. Van Damme c.s. - Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel.: 0115-613651. In de vakantie bezochten een Kloe- tingse moeder met dochters Janneke en Bente en hun vriendinnetje Jas mijn de vlindertuin in Langeweegje. Na prachtige vlinders in de tuin te hebben bekeken, kwam het viertal bij een rotspartij met daarop enkele reptielen. Er lagen er twee bovenop elkaar, van kop tot staart volledig verstrengeld. Janneke en Jasmijn keken grinnikend naar Janneke s moeder. Alledrie dach ten ze hetzelfde, maar het was wach ten op De Grote Vraag van de zeven jarige Bente. Het meisje keek een tijdje ernstig naar de in elkaar verstrengelde die ren, draaide zich vervolgens om en sprak: „Kijk mam, die twee zijn aan het meten, wie het langste is!" door Frank Balkenende GOES - Circa twintig mensen heb ben zich afgescheiden van de Gere formeerde Kerk Vrijgemaakt (GKv) in Goes. De groep vindt dat de GKv te modern wordt. Zondag zijn ze 'afgelezen' in de GKv. Met andere woorden: ver trokken. De groep 'verontruste broeders en zusters' bestaat uit vier families. Deze week hebben ze vergaderd over de oprichting van een nieuwe kerkelijke gemeen te: de Vliedberggemeente. „Een toepasselijke naam, zeker in het Zeeuwse. We zijn gevlucht. Wel met pijn in het hart", zegt woord voerder Hugo Metske. De groep vindt dat dat in de GKv de Bijbel en het belijden van het geloof te veel wordt gerelativeerd en dat de kerk te snel moderniseert. Landelijk zijn zo'n 1500 mensen af gescheiden. Nieuwe gemeenten ontstonden in Kampen, Dalfsen, Hardenberg, Veenendaal, Zwijn- drecht en Goes. Scriba Herman Bouma van de GKv Goes vindt het jammer dat 20 van de 600 le den zich losmaakten. „Ik betreur het, maar denk dat het daarbij wel blijft." Ook in Zeeuws-Vlaanderen zijn ge meenten van de Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt. Die zijn te vinden in Terneuzen, Axel, Zaam- slag en Hoek. Tip? redactie@pzc.nl AXEL De Zonnebloem-afdeling van Axel heeft morgenavond wat te vieren. In café restaurant De Graanbeurs wordt de jaarlijkse happening voor vrijwilligers gehouden. Zes jubila rissen worden gehuldigd. A. Stou- gie is een kwart eeuw actief voor De Zonnebloem en ontvangt een erepenning en oorkonde uit han den van provinciaal vice-voorzitter B. Willemsen. Vijf vrouwen krij gen een bloemetje, omdat ze meer dan dertig jaar vrijwilliger zijn: I. Bouchaut, R. Rozendaal, H. Louwer- se, M. Gijsel en D. Fackeldeij. Zeeuws-Vlaanderen heeft behoef te aan een positiever geluid. Zie www.pzc.nl/ zeeuws-vlaanderen uw reacties: 324 Westerscheldetunnel heeft dringend een gebruikerspanel nodig. 180%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42