Zeeland PZC 7 Aanleg vijvers tegen wateroverlast intratuin ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 STEUN Gemeente Terneuzen vraagt medewerking van waterschap Zeeuws-Vlaanderen Cavelot blijft verrassen Spoedprocedure over Toch straatnaam voor afsluiting dijk gestopt grondlegger badplaats Bromfietser (16) uit Breskens gewond Te veel van het goede voedt tegenstanders van natuurprojecten Woensdag 29 september 2010 'Automatisme van geld gevende overheid is voorbij' Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Frank van Cooten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen roept de hulp in van water schap Zeeuws-Vlaanderen om ge zamenlijk de wateroverlast op een aantal plekken in de Kanaalzone voor eens en voor altijd op te los sen. Wethouder Jaap Bos (openbare werken) vraagt het waterschap in bijvoorbeeld Sluiskil en Sas van Gent vijvers te graven zodat het overtallige regenwater daar terecht kan. „Het waterschap kan land bouwgrond kopen om daar vijvers te graven." Behalve een grote vij ver in Sluiskil is een dergelijke wa terpartij ook actueel in Sas van Gent. Onder de Stationsstraat is een gescheiden rioolstelsel aange legd (voor het hemelwater en het afvalwater), maar beide buizen ko men weer samen omdat er nog geen bassin voor het regenwater is. „Ik heb met dijkgraaf Toine Pop- pelaars al over de aanleg van vij vers gesproken", meldt wethouder Bos. Dat moet dan in het informe le circuit zijn gebeurd, want het waterschap heeft nog geen for meel verzoek van de gemeente Ter neuzen gekregen, aldus een woord voerster. „We zien het verzoek van de gemeente met belangstelling te gemoet." Wethouder Bos is er alles aan gele gen de wateroverlast in Sluiskil zo snel mogelijk op te lossen. Niet al leen in de Bosjesweg, maar ook in andere straten die bij hevige regen val onder water komen te staan. Tijdens een enorme hoosbui enke le maanden terug stond centime ters water in de woningen aan de Bosjesweg. Tijdens een druk be zochte vergadering van de dorps raad zei een ambtenaar dat de Bos jesweg een nieuw riool krijgt voor hemelwater, maar pas over mini maal een jaar. Bewoners vrezen nieuwe schade bij een volgende he vige regenbui. De PvdA roept het college op bin nen twee maanden met structure le oplossingen te komen. Dat vindt wethouder Bos te snel. „Of het twee maanden of een half jaar duurt, maakt mij niet zo veel uit. We hebben sinds de dorpsraads vergadering al een aantal extra on- derhoudsmaatregelen getroffen, maar we willen de problemen nu goed oplossen. Royal Haskoning onderzoekt maatregelen, geba seerd op de klimaatveranderingen van de laatste tijd, om de overlast definitief te verhelpen. De aanbe velingen bespreken we 11 oktober." CADZAND - Het Cavelot-terrein bij Cad- zand-Bad blijft verrassen. Explosievendeskun- digen die sinds begin vorige week het uitbrei dingsgebied uitkammen, vonden gisteren een dumpplaats van maar liefst 693 Duitse perso- neellandmijnen. Zelfs medewerkers van de op ruimingsdienst stonden ervan te kijken. Zij wa ren opgeroepen om de mijnen - ter grootte van een soepblik - te laten ploffen. Dat kon veilig ter plaatse. Bij het ploffen schoot klei meters omhoog en was een doffe klap te ho ren. Meer niet. Vanochtend gaat het ruimen nog door. De mijnen moeten rond een Duits bunkercomplex hebben gelegen en zijn na de oorlog gedumpt op het Cavelot-terrein. Vori ge week zijn er al vier Amerikaanse vliegtuig bommen van 500 pond gevonden. Die wor den na de herfstvakantie elders onschadelijk gemaakt. Het zoeken naar munitie duurt nog een kleine drie weken, foto's Mark Neelemans OSSENISSE CADZAND Vogelbescherming heeft de spoed procedure over het afsluiten van de dijk bij Ossenisse ingetrokken. De zaak zou vrijdag bij de Raad van State dienen. Vogelbescherming heeft de spoedzaak laten vallen, omdat het waterschap afgelopen week de strekdammen en het slik bij Ossenisse heeft afgesloten. Dit is gebeurd volgens afspraak met de provincie die heeft bepaald dat van 15 september tot 15 mei het dijkvak dicht moet. Vogelbescherming zet de gewone procedure wel door. De grondlegger van Cadzand-Bad, Stijn Albregts, krijgt alsnog een ei gen straat in zijn badplaats. Peter de Lijser, die de historie van Cad- zand-Bad teboek stelde in Van bad plaats tot boulevard, heeft dit met steun van bewoners voor elkaar ge kregen bij de gemeente Sluis. Het plein onderaan de voet van het oor spronkelijke badhuis - dat nu nog Duinhof heet - wordt de Stijn Al- bregtsstraat Hij stichtte in 1866 het eerste badhuis en legde daarmee de grondslag voor de badplaats. HOEK Een 16-jarige bromfietser uit Bres kens is dinsdagmiddag om half zes gewond geraakt bij een aanrijding in de julianastraat in Hoek. De jon ge Bressiaander reed vanaf de Julia nastraat rechtsaf de Hoekseweg in. De bromfietser kwam bij die ma noeuvre in botsing met een perso nenauto die werd bestuurd door een 28-jarige vrouw uit de gemeen te Sluis. De jongen raakte gewond aan zijn been en is voor behande ling overgebracht naar het zieken huis in Terneuzen. Druk- en zetfoutenrSoitehouden Geldig ven woensdag t/m saterdag. Max 3 artikelen per klant Koopavond donderdag en vrijdag Intratuin Koudekerke Gaigeweg 5 www.intratuin.nl Deze week: Gele narcissen, grootkronig, 40 stuks per zak Van 6,99 NU PER ZAK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41