241 sport Revanche Edward Gal bezorgt dressuurequipe goud Publicatie overeenkomst Waterdunen met Molecaten Champions League M CHAMPIONS LEAGUE Ajax laat in eigen huis zien dat het toch nog iets voorstelt. In de Champions League wordt het 1-1 tegen AC Milan. woensdag 29 september 2010 POULE E FC Basel-Bayern München 1-2 (1-0). 18. Frei 1-0, 56. Schweinsteiger 1-1 (straf schop), 89. Schweinsteiger 1-2. Scheids rechter: Thomson (Sch). Gele kaart: Bads- tuber, Kroos, Pranjic, Schweinsteiger (Bayern), Streller (Basel) Aantal toeschou wers: 38.500 AS Roma-CFR Cluj 2-1 (0-0). 69. Mexès 1-0, 71. Boriello 2-0, 78. Rada 2-1. Scheidsrechter: Eriksson (Zwe). Gele kaart: Dica (Cluj) Aantal toeschouwers: 40.000. Bayern München 2 2 0 0 6 4 - 1 ASRonna 2 10 13 2-3 CFRCIuj 2 10 1 3 3- 3 FC Basel 2 0 0 2 0 2-4 POULE F Spartak Moskou-FK Zilina 3-0 (1-0). 34. Ari 1-0, 61. Ari 2-0, 89. Ibson 3-0. Scheidrechter: Hansson (Zwe). Gele kaart: Guldan, Pecalka (Zilina) Aantal toe schouwers: 37.000. Chelsea-Olympique Marseille 2-0 (2-0). 7. Terry 1 -0, 28. Anelka 2-0 (strafschop). Scheidsrechter: De Bleeckere (Bel). Gele kaart: M'Bia, Heinze (Marseille), Obi Mi- kel (Chelsea). Aantal toeschouwers: 39.000. Chelsea 2 2 0 0 6 6- 1 Spartak Moskou 2200 6 4- 0 Marseille 2 0 0 2 0 0- 3 Zilina 2 0 0 2 3 1 - 7 POULE C Auxerre-Real Madrid 0-1 (0-0). 81. Di Maria. Scheidsrechter: Larsen (Den). Gele kaart: Ronaldo, Ramos, Diarra (Madrid), Jelen, Traoré (Auxerre). Aantal toeschou wers: 15.000 Real Madrid AC Milan Ajax Auxerre 2 2 0 0 6 3-0 2 110 4 3-1 2 0 111 1-3 2 0 0 2 0 0-3 POULE H Partizan Belgrado-Arsenal 1-3 (1-1). 15. Arsjavin 0-1, 33. Cleo 1-1 (straf schop), 71. Chamakh 1-2, 81. Squillaci 1-3. Scheidsrechter: Stark (Dui). Rode kaart: Jovanovic (Partizan). Gele kaart: llic (Partizan) Aantal toeschouwers: 25.000. Sporting Braga-Shakhtar Donetsk 0-3 (0-0). 56. Luiz Adriano 0-1, 72. Luiz Adria- no, 90+1. Douglas Costa 1-3 (strafschop). Scheidsrechter: Blom (Ned). Gele kaart: Rat, Hübschman, Mkhitaryan, Douglas Costa (Donetsk), Paulo César, Matheus (Braga).Aantal toeschouwers: 14.000 Arsenal 2 2 0 0 6 9- 1 Shakhtar Donetsk 2 2 0 0 6 4 - 0 Partizan Belgrado 2 0 0 2 0 1 - 4 Sporting Braga 2 0 0 2 0 0 - 9 PROGRAMMA Vandaag. Poule A: Tottenham Hotspur-FC Twente, Internazionale-Werder Bremen, B: Hapoel Tel Aviv-Olympique Lyon, Schal- ke 04-Benfica, C: Valencia-Manchester United, Glasgow Rangers-Bursaspor, D: Rubin Kazan-Barcelona, Panathinaikos-FC Kopenhagen. Provincie Zeeland Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend dat de Provincie op 22 september 2010 met Besloten Vennootschap Perpetuem Progress International, handelend onder de naam Molecaten, een overeenkomst heeft gesloten die beschouwd kan worden als een exploitatie-overeenkomst zoals bedoeld in artikel 6.24, lid 1 van de Wet ruimtelij ke ordening. De overeenkomst heeft betrekking op het exploitatiegebied van Waterdunen, zijnde de gronden waarop het door Provinciate Staten op 1 oktober 2010 vast te stetlen inpas singsplan, een verblijfsrecreatieve bestemming is gelegd, evenals de gronden waarop de recreatienatuur en de ontsluitingsstructuur zijn geprojecteerd. Bouwplan Het bouwplan van Molecaten is gericht op het realiseren van 400 recreatiebungalows met daarbij behorende centrumvoorzieningen, een hotel en voorzieningen ten behoe ve van een duincamping. Deze voorzieningen zullen worden gebouwd in het gebied dat globaal begrensd wordt door de te versterken waterkering aan de noordzijde, de bebouwings-concentraties van het Killetje en het Zandertje aan west- en oostzijde en het nieuw aan te leggen natuurgebied aan de zuidzijde. Bepalingen In de overeenkomst zijn bepalingen opgenomen met betrekking tot de overdracht van gronden aan Molecaten. De aankoopprijs voor die gronden is bepaald op basis van een onafhankelijke taxatie. In de overeenkomst is tevens de exploitatiebijdrage vastgelegd, die Molecaten aan de Provincie zal voldoen. Deze komt overeen met de op grond van het gebiedsplan Natuurlijk Vitaal verschuldigde rood-voor-groen-bijdrage. Inzage Met ingang van 30 september 2010 ligt conform artikel 6.2.12 van het Besluit ruimte lijke ordening een zakelijke omschrijving van de overeenkomst voor iedereen geduren de een periode van zes weken ter inzage bij de balie van het gemeentehuis van Sluis in Oostburg en bij de receptie van de provinciale directie Ruimte, Milieu en Water aan het Groene Woud in Middelburg. Tegen de overeenkomst kunnen geen bezwaren of ziens wijzen worden ingediend- Voor vragen over de overeenkomst kunt u contact opnemen met mevrouw E.A. Dekker van de afdeling Gebiedsontwikkeling van de Provincie (0118-621922]. door Jop van Kempen AMSTERDAM - In de tweede groeps wedstrijd in groep G van de Cham pions League speelde Ajax gistera vond met 1-1 gelijk tegen AC Mi lan. Dankzij de zege van Real Ma drid in Auxerre (1-0) staan de Am sterdammers op de innig gewenste derde plek. De deejay van de Arena had het plaatje al een tijdje niet gedraaid. Misschien bleven daarom de eer ste tonen van de Champions Lea gue-hymne even hangen in het sfeervolle stadion. Ondanks die kleine schoonheidsfout konden de Amsterdammers echter terugkij ken op een geslaagde avond. De eerste thuiswedstrijd in de Champions League sinds vijf jaar is Ajax aanzienlijk beter bevallen dan de eerst groepswedstrijd twee weken geleden. De afstraffing die Ajax kreeg van Real Madrid (2-0) werd door het duel met AC Milan teruggebracht tot de proporties van een incident, al toonde het wel aan dat Ajax zonder Jan Ver- tonghen en met name Luis Suarez een onderbeen mist. Vooral de aanwezigheid van Sua rez gaf Ajax vleugels. De aanvoer der van Ajax moest de wedstrijd te gen Real wegens een schorsing vanaf de tribune bekijken, maar te gen de gelouterde verdedigers van Milan was de gewiekste Urugua- yaan de hele wedstrijd gevaarlijk. Bij de 1-0 speelde hij Alessandro Nesto door de benen, waarna hij Mounir El Hamdaoui zocht. Met de rug naar de goal en en twee ver dedigers in de buurt draaide de Marokkaanse Rotterdammer knap om zijn as en in de 24ste minuut schoot hij van dichtbij raak. Lang kon Ajax echter niet van de voorsprong genieten. Nadat de al tijd op een uitbraak loerende Ro- binho oog in oog met Maarten Ste kelenburg al had gemist, schoot Zlatan Ibrahimovic even later op aangeven van Clarence Seedorf raak. De sluwe Seedorf was als een aasgier in de ruimte gedoken die Vurnon Anita noodgedwongen open had gelaten. De lichte links back werd aan de zijlijn verzorgd na een botsing met Gianluca Zam- brotta, zodat Ajax de tegentreffer incasseerde met slechts tien man. De ex-Ajacieden Ibrahimovic en Clarence Seedorf konden hun oude club zodoende nog een beet je pijn doen, al was de ontvangst allerhartelijkst. Beide spelers wa ren met een applaus onthaald en Seedorf kreeg kort voor het einde van de wedstrijd een publiekswis- sel. Ten opzichte van de wedstrijden tegen FC Twente en Feyenoord LEXINGTON - Edward Gal heeft de Nederlandse dressuurequipe giste ren op de Wereldruiterspelen in Kentucky aan de wereldtitel gehol pen. De ruiter uit Harskamp stelde met zijn zwarte superhengst Moor lands Totilas het goud veilig. De combinatie kreeg van de jury in de Grand Prix een score 84,043 pro cent. Met die superieure verrichting maakte Gal het goede werk van Imke Schellekens-Bartels (Hunter Douglas Sunrise/73,447) en de uit Westkapelle afkomstige Hans Peter Minderhoud (Exquis Nadine/72,255), die maandag al een stevige basis voor het verwach te succes hadden gelegd, af De diskwalificatie van Adelinde Cornelissen, wier paard Jerich Par- zival uit de strijd werd genomen nadat het dier op zijn tong had ge beten en licht bloedde, deerde Oranje derhalve niet. De Drentse amazone leek, voordat ze werd uit gebeld, als enige andere deelnemer op weg naar een acht gemiddeld. Voor Nederland was het de eerste zege op een wereldkampioen schap. Tot dusverre vormden de Duitsers in alle negen voorgaande edities de beste ploeg. Ditmaal moest de ploeg rond routinier Isa- bell Werth, die met haar troetel dier Warum Nicht net na Gal start te en 'slechts' 75,404 noteerde, zelfs nog in spanning afwachten of het zilver in gevaar zou komen. De toeschouwers rond de dressuur- ring van het Kentucky Horse Park in in Lexington bleken de roem van Totilas, wiens sperma in de Verenigde Staten inmiddels een vermogen waard is, maar al te goed te kennen. Toen Gal het rij dier naar de zandbak dirigeerde voor de warming-up liepen de tri bunes gedeeltelijk leeg omdat de liefhebbers dat al van nabij wilden meemaken. Cornelissen mag vanwege haar dis kwalificatie niet meedoen aan de individuele onderdelen. Een jaar geleden haalde ze bij de EK in En geland nog goud in de Grand Prut Special. „Iedereen in de stal huil de, behalve Adelinde", vertolkte bondscoach Sjef Janssen de gevoe lens. „De klap komt later nog wel." Cornelissen dacht even dat ze een fout had gemaakt toen ze de bel hoorde. „Juryvoorzitter Stephen Clarke maakte met zijn hand een gebaar dat er bloed in het speeksel zat. Ik zag meteen dat het waar was. Op dat moment weet je dat de wedstrijd over is." De Drentse zei in een opwelling dat ze niet van plan is nog eens naar de Verenigde Staten te gaan. „Twee jaar geleden raakte mijn paard in Las Vegas geblesseerd en nu dit. Ik heb er voorlopig genoeg van hier." Directie Ruimte. Milieu en Water

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 26