zeeland 123 Verwenprijzen uitgereikt Henk de Vlaming benoemd als lobbyist 'Ik was laatst in Amsterdam. Daar zag ik vrouwen mét een hoofddoek op roken. Met een hoofddoek Betreft sped feke jubileumaanbiedingen, uraag onze adviseurs om de voorwaarden WWW.int6ri6Uf-pddUW0.ril Stop ulo urijgeuallen spaarloon lieuer m een nieuwe matras, of een bank, bed 20a of mooie fauteuil. Tot 30 nooember krijgt u ook nog eens mooie kortingen tijdens de jubileumactie uan Hülsta. Dat loont! 0lH 40131 woensdag 29 september 2010 MIDDELBURG - In het Middelburgse Abdijcomplex zijn gisteren tijdens een feestelijke bijeenkomst acht Zeeuwse initiatieven beloond met de CZ-Verwenzorg-prijs. Voorafgaand opende gedeputeer de G. van Heukelom een fototen toonstelling in de Kloostergangen, over de uitvoering van zestien ver- wenzorgideeën uit 2008. Hij legde uit wat verwenzorg is: net even dat extraatje naast de reguliere zorg. Een weekeindje weg, een na- tuurspeurtocht of een verwendag op de boerderij, bijvoorbeeld. Daarvan genieten niet alleen de cliënten van zorgvoorzieningen, maar ook de hulpverleners. Die hebben tenslotte hun beroep niet gekozen omdat ze zo graag stofzui gen, maar omdat ze het leuk vin den met mensen om te gaan. Veel initiatieven brachten jongeren en ouderen bij elkaar, zoals de work shop Schilderen voor jong en oud van Zorgcentrum De Zoute Viever in Oost-Souburg, waar ook klein kinderen bij betrokken werden. De prijswinnaars gingen naar huis met een speld en een cheque van maximaal 800 euro. ywww.pzc.nl voor alle winaars, www.verwenzorg.nl DEN HAAG - Henk de Vlaming uit Axel wordt de lobbyist voor Zee land in Den Haag. Het college van Gedeputeerde Staten heeft De Vla ming inmiddels benoemd. De Vlaming (45) stond op plek 54 van de VVD-kandidatenlijst voor de Tweede Kamerverkiezingen van 9 juni. Wanneer hij in Den Haag zijn werk begint is nog niet bekend. Daarover wordt nog ge sproken met zijn werkgever, de ge meente Terneuzen. De Vlaming heeft 20 jaar ervaring bij verschil lende gemeenten, waaronder Rijnsburg, Rotterdam, Middelburg en Terneuzen. Ook heeft hij vier jaar gewerkt voor de Vereniging Nederlandse Gemeenten. De Vla ming: „Ik ken daardoor de Haagse mores. Zeker omdat ik op allerlei terreinen actief ben geweest, zoals algemene zaken, financiën, ruimte lijke ordening en welzijn." Zeeland is de enige provincie zon der lobbyist in Den Haag. Het aan stellen van een lobbyist past in het plan van de dertien Zeeuwse ge meenten en de provincie om geza menlijk naar buiten te treden. Een groep moeders in Goes krijgt voorlichting over alcohol en drugs. foto Ronald den Dekker Zonnematte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 25