één tank naar zeeland 121 Stockholm 11 1 ornfitoïi Grote sleper naar Terneuzen 1 Groen rijden op terrein van rijschool Dek 2 kilo 1,00 Broccoli Veranderingen OEGANDA DE GOEDKOOPSTE VAN ZEELAND DEZE WEEK: 1 kilo 1,00 Illustrator geeft gastles fv CjJ raamhorren zomer- winterbeslag attentie voor iedere bezoeker Vraag in de showroom naar onze andere aanbiedingen en de over heidssubsidies! Marie Curieweg 15, Vlissingen www.paczonweringen.nl Zonweringen Kozijnen zonweringen 'Geen Zeeuws geld voor achter standswijken elders in het land' Aan de Golf van Joan Lindhout is na een jaar bijna niets meer hetzelfde. De auto kreeg onder meer een elek tronische stuurpomp (links). Ook kwam er een nieuwe achterklep van het lichte carbon en werd de achter bank uit de auto gehaald (rechts). woensdag 29 september 2010 w tuurlijk. Dat gewicht kan ik zelf missen als kiespijn." Toen Joan in oktober 2009 met zijn project begon, bepaalde hij dat het maximaal een jaar mocht duren. Daar houdt hij zich aan. Als hij de rit naar Stockholm, met een verbruik van 1 op 30, heeft vol tooid, is het afgelopen. Dan heb ben zijn vele volgers het volgens hem wel gezien. Al zal er in de toe komst best wel weer een nieuw project komen. Alleen als het niet lukt, gaat Joan nog even door, want hij is vastbe raden om een keer 1 op 30 te rij- den. „Dan verzinnen we wel weer iets anders." De Golf-rijder gaat daar overigens niet van uit. Hij blaakt van het zelfvertrouwen en denkt dat zijn missie zal slagen. Tot nu toe was 1 op 28,6 zijn beste resultaat, maar de afgelopen we ken heeft de auto nog wat verbete ringen ondergaan. Alleen een hele grote tegenslag kan Joan naar ei gen zeggen nog van zijn doel af houden. Vorige week kreeg hij ove rigens nog met zo'n tegenslag te maken. Er zat opeens een scheur in zijn uitlaat. Vanavond wordt het gerepareerd. „Ik weet zeker dat het goed komt", meent hij. „Maar het is toch een kleine domper, zo net voor het vertrek. Daar zit je niet op te wachten." De zuinige rijder vertrekt donder dag vanuit Amsterdam. Vrijdaga vond hoopt hij, zonder te hebben getankt, in de Zweedse hoofdstad aan te komen. En als hij daar dan toch is, plakt hij er nog lekker een paar dagen vakantie aan vast. Na een jaar bikkelen, kan hij wel een beetje ontspanning gebruiken. Volg de vèrrichtingen van Joan, tiü- ook tijdens de rit, op zijn websi te: www.mijnbluemotion.nl foto Ronald den Dekker De Golf IV 1.9 GTDI van Joan Lind hout is het afgelopen jaar van top tot teen verbouwd. Een kleine greep uit de veranderingen: De standaard spiegels zijn vervan gen door kleinere cupspiegels die vanwege hun druppelvorm voor min der luchtweerstand zorgen. Er is een chip ingebouwd die voor zien is van software om het verbran dingsproces in goede banen te lei den. Dit wordt het motormanage- ment genoemd. Er zijn beschermplaten onder de mo tor geplaatst om ongewenste lucht wervelingen onder en in de motor ruimte te voorkomen. Om de rolweerstand te verlagen zijn banden gemonteerd die 40 mm smaller zijn dan normaal. Er is een elektronische stuurpomp ingebouwd en de versnellingsbak is voorzien van een langere vijfde versnelling. Om het frontaal oppervlak te ver kleinen is het onderstel van de auto 60 mm verlaagd. TERNEUZEN - Sleep- en bergingsbe drijf Multraship ontvangt half no vember een nieuwe sleepboot, de Multratug 3. Het schip is gebouwd bij de Damen Vinashin Shipyard in Vietnam. De sleper vertrekt donderdag voor de lange reis naar Terneuzen. Mul traship had twee slepers in bestel ling bij een werf in Maleisië die in financiële problemen terecht was gekomen. De Multratug 3 heeft een groot trekvermogen, bijna 95 ton. De sle per die vooral op de Westerschel- de zal worden ingezet, is 32,14 me ter lang en 13,29 meter breed. De topsnelheid is 14,3 knopen ofte wel ruim 26 kilometer per uur. Lees dagelijks de belevenissen van wethouder De Bat in Oeganda op www.pzc.nl/bevelanden Reageer op de stelling: GOES - Wie altijd al eens een test rit in een elektrische auto heeft willen maken, moet zaterdag 9 ok tober van 13.00 tot 16.00 uur op het testcircuit van autorijschool Dek aan de Van Doornestraat in Goes-Zuid zijn. De Zeeuwse Milieufederatie te kent met Wheels4all voor de orga nisatie van het evenement met au to's, scooters en kinderactiviteiten. Wheels4all biedt buurtauto's aan voor die mensen in een wijk sa men kunnen gebruiken. Voor de testrit in de elektrische au to is aanmelden verplicht. Dat is mogelijk via info@zmf.nl of 0113-230075. U VINDT ONS OP DE WEEKMARKT: GOES Dinsdag 07.30- 16.00 KAPELLE Dinsdag 07.30- 12.00 MIDDELBURG Donderdag 07.30-16.30 VLISSINGEN Vrijdag 07.30- 16.30 Tevens kunt u dagelijks terecht in onze winkel in Kapelle (naast de Aldi) YERSEKE - Kinderboekenillustrator Richard Verschraagen uit Goes, die on der meer tekeningen maakte voor het boek Hip en Pip, was gisteren te gast op basisschool Parelmoer in Yerseke. Het bezoek was een activiteit in het kader van de Kinderboekenweek, die 6 oktober begint. Verschraagen vertel de hoe hij werkt en hoe je een illustratie kunt maken, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23