sport 125 liten het veld Ilonka van den Hengel aast op zege in Kustmarathon oopt op geldinjectie Hans Peter Minderhoud tevreden met score orf: terugkeer voorlopig niet aan de orde Martin jol houdt waarschijnlijk vast aan basiself dinsdag 28 september 2010 zswb j maar de vraag of Clarence Seedorf ooit nog in het shirt van Ajax valt te be- 1. „Ik heb geen idee of ik ooit nog iets bij mijn oude club ga doen", zei hij giste- zou goed zijn als Ajax jaarlijks in de Champions League speelt. Maar ik zit nog in Italië." Voor Martin Jol zal het antwoord van Seedorf niet als een verras- en. Hij vroeg Seedorf afgelopen zomer al vergeefs om terug te komen. een groter project van Clarence. Hij wil over de hele wereld voetbal- scholen oprichten en naar zijn ideeën jeugdvoetballers en -trai ners opleiden. Monza moet het centrum van dat project worden." Een 'wereldverbeteraar' wordt See dorf in Nederland soms spottend genoemd, een voetballer die nogal met zichzelf is ingenomen. Een en keling meent dat hij aan groot heidswaanzin lijdt. Westerveld noemt Seedorf'een bij zondere jongen'. „Ik ken hem al sinds we als jonge pubertjes in het Nederlands elftal onder veertien jaar speelden. Tijdens de eerste de beste wedstrijdbespreking corri geerde Clarence bondscoach Dick Advocaat. Dat zal ik mijn leven niet meer vergeten. Hij was zijn leeftijd toen al vooruit." De eigen gereide, barmhartige Seedorf heeft zijn activiteiten buiten het veld de laatste jaren flink uitgebreid. Zijn energie lijkt onuitputtelijk. Hij is niet alleen ondernemer maar be stiert ook een foundation ge naamd 'Champions for Children'. Daarbij is hij onder meer ambassa deur van Kofi Annans campagne Climate for Justice en van de Expo 2015 in Milaan. „Mensen vragen wel eens wat de drijfveer is in mijn carrière", zegt Seedorf in zijn biografie. „Natuurlijk is dat ambi tie, het maximale uit jezelf halen. Maar eigenlijk kun je het in één zin samenvatten: alles wat ik in mijn leven doe, doe ik met een duidelijk doel voor ogen. Mensen helpen is dat doel, vooral jonge ren." Ook in Monza is Seedorf be gonnen met het neerzetten van een strak georganiseerde club die nu al over alle faciliteiten beschikt om op een hoger niveau te spelen. „De trainingsaccommodatie is schitterend", zegt Westerveld. „Al les erop en eraan, daar kan menig eredivisieclub een puntje aan zui gen." foto Daniel Dal Zannaro/EPA oriënteer me dé komende maan den op het jeugdvoetbal van deze club, want ik ben hierheen geko men met het oog op mijn toe komst. Monza maakt deel uit van NIJKERK - Het zou zo maar kunnen dat de winnares van de achtste edi tie van de Kustmarathon niet uit Zeeland komt. De 23-jarige Ilonka van den Hengel heeft weliswaar nog nooit een marathon gelopen, toch hoopt de ambitieuze atlete uit Nijkerk zaterdag mee te kun nen doen om de prijzen. Vorig jaar eindigde ze nog als tweede in de Ladiesrun op de tien kilometer, dit jaar wil Van den Hengel vlam men in de echte marathon. „Ik ga m'n best doen om de andere loop sters het behoorlijk lastig te ma ken. M'n doel is om binnen de 3 uur en 18 minuten te finishen. Als me dat lukt, heb ik een goede kans om te winnen." Wie naar de persoonlijke records kijkt van Van den Hengel, komt tot de conclusie dat de 1.58 meter lange fysiotherapeute zaterdag in derdaad wel eens hoge ogen zou kunnen gooien. Begin september deed de atlete van AV Triathlon nog mee aan een wedstrijd over dertig kilometer in Amsterdam. Na 2 uur, 5 minuten en 35 se conden kwam ze over de finish. „Ik liep het tweede deel sneller dan het eerste. Bovendien gingen de laatste vijf kilometer het snelst." Op de halve marathon heeft ze een snelste tijd staan van 1.25.09, twee weken terug gelopen. Van den Hengel beseft dat de om standigheden tijdens de Kustmara thon totaal anders zullen zijn. Daar kwam ze vorig jaar tijdens de Ladiesrun al achter, toen ze na het keerpunt in Westkapelle kennis maakte met de duinen en het mul le zand van Zoutelande. „Ik ben toen veel te snel van start gegaan en meteen gaan sleuren op kop. Ik wist niet dat de terugweg een stuk zwaarder zou zijn en heb me toen volledig opgeblazen. Dat was niet zo handig." Aanvankelijk had Van den Hengel Ilonka van den Hengel denkt dat ze een goede kans maakt om de Kustmara thon bij de vrouwen te winnen. zich dit jaar weer ingeschreven voor de Ladiesrun, maar in april begon het te kriebelen en besloot ze op zoek te gaan naar een start nummer voor de hele marathon. „Ik wil graag een keer een lange af stand lopen en de Kustmarathon is daar uitermate geschikt voor, omdat je toch geen snelle tijd kunt lopen. Bovendien is de omgeving prachtig. Vorig jaar heb ik langs de kant gestaan om m'n vriend Rik Wolswinkel, die wel meeliep, aan te moedigen. Het sfeertje en de omstandigheden waren geweldig. Toen wist ik al: hier wil ik mijn eerste marathon lopen. Het was de bedoeling om dat pas in 2011 te doen, maar ik denk dat ik er nu al wel klaar voor ben." Van den Hengel hoopt de Kustma rathon binnen de 3 uur en 18 mi nuten te volbrengen. „Deze tijd liep m'n vriend vorig jaar, dus die wil ik graag verbeteren. Samen met hem heb ik tijdens een week endje in Zeeland de laatste 23 kilo meter van het parkoers verkend, dus ik weet een beetje wat me te wachten staat. Tijdens mijn trai ningen in de buurt van Nijkerk heb ik geprobeerd de omstandighe den in Zeeland na te bootsen. Ik heb vaak gelopen als het hard waai de en ook op traplopen heb ik ge oefend." Een tactiek heeft ze ook al bepaald. „Ik ga een paar brede mannen opzoeken die me uit de wind kunnen houden. En niet te snel starten, want bij Vrouwenpol der moet je nog wel fris zitten." Van den Hengel heeft de laatste weken veel kilometers gemaakt. Ze rende tussen de zes en acht keer per week. „In het weekend trainde ik wel eens twee keer per dag. Ik liep tussen de 100 en 120 per week, met een uitschieter naar 137-" Als fysiotherapeute weet Van den Hengel natuurlijk exact wat haar lichaam aan kan. Of niet? „Ik weet precies wat ik moet doen, maar het is lastig om je er zelf aan te houden. Het is makkelijker om aan anderen advies te geven." waar de KNVB financieel wankele clubs in plaatst. Dat houdt meteen in dat de club zich weer op de markt kan roeren en transfersom men mag betalen. De jonge selec tie moet aangevuld worden met versterkingen, waar Leo Beenhak ker en Mario Been voor de start van het seizoen al tevergeefs naar op zoek waren. Volgens bronnen binnen de club neemt een groep investeerders rond suikeroom Pim Blokland een deel van het aandelenpakket van Feyenoord over. De statuten van de club maken duidelijk dat maxi maal 49 procent van de aandelen verkocht mag worden. De zoge noemde 'vijftig plus één regel' moet gehandhaafd blijven. Feye noord behoudt dan vijftig procent van de aandelen, plus het zoge naamde 'gouden aandeel'. Nieuwe mede-eigenaren kunnen dan niets veranderen aan onder meer de clubkleuren, het shirt en de stand plaats. Het lijkt geen toeval dat één lid van de vijf man tellende Raad van Commissarissen (RvC) vertrekt, terwijl de investeerders op de stoep staan. Coert Beerman, onder meer voorzitter van de Rabobank, stelt zich 'vanwege drukke werk zaamheden' niet herkiesbaar. Zijn plek kan ingenomen worden door één van de leden van de investeer- dersgroep, die daarmee dan einde lijk zeggenschap krijgt. De directie van Feyenoord heeft de afgelopen jaren verschillende keren laten weten niet onwelwil lend te staan tegenover de verkoop van een deel van het aandelenpak ket. Er werd ook verschillende ke ren met partijen onderhandeld, maar de mate van inspraak bleek vaak een struikelblok. De huidige besprekingen, waarin zeggenschap opnieuw een belangrijke thema is, moeten eind volgende maand wor den afgerond. Feyenoord zou zich dan in januari kunnen versterken. AMSTERDAM - Ajax bestrijdt van avond AC Milan waarschijnlijk met dezelfde basisformatie als za terdag tegen FC Twente. Dat bete kent dat Rasmus Lindgren op nieuw de voorkeur krijgt boven Demy de Zeeuw. De Zweed vormt samen met Eyong Enoh een kop pel op het middenveld. Enoh en Lindgren geven Ajax vol gens Jol in belangrijke wedstrijden veel stabiliteit. Dat is meegeno men omdat de aanvallers Luis Sua- rez en Mounir El Hamdaoui zel den mee verdedigen. Toch verlo ren beide middenvelders zaterdag tot twee keer toe Theo Janssen uit het oog. De middenvelder profi teerde tweemaal. „We hebben een jonge ploeg en praten veel over die dingen", aldus Jol. „We moeten le ren van zulke situaties. Ploegen als AC Milan hebben niet veel kansen nodig." LEXINGTON - Hans Peter Minder houd heeft gisteren bij de Wereld- ruiterspelen in Lexington als eer ste Nederlander in de landenwed- strijd van de dressuur met Exquis Nadine een percentage van 72,225 gehaald. De voormalig Westkappe- laar zei na zijn rit vooral opgelucht te zijn. Zijn score kon zonder meer aan vaardbaar worden genoemd. Min derhoud had zich vooraf zorgen ge maakt. „Op zaterdag kwam Nadi ne te vallen. Ze gleed uit op het as falt en lag bijna in een spagaat op de grond. Samen met veterinair Jan Greve zijn we naar de kliniek gegaan. Daar zag ik mijn hele WK in duigen vallen. Ik dacht: Het zal toch niet gebeuren dat de rest straks op het erepodium staat en ik op mijn hotelkamer zit te knie zen? Gelukkig viel het mee. Het paard deed het gewoon weer heel goed. Dat is mentaliteit." In de kli niek werd Exquis Nadine zaterdag direct behandeld aan een paar schaafwondjes. Minderhoud zei er in de voorbereiding op de Grand Prix wel wat last van te hebben ge had. Het paard had na de val last van spierpijn. Edward Gal bood zelfs aan als eerste Nederlander te starten, om Minderhouds paard een dag extra rust te geven. Dat bleek uiteindelijk niet nodig. De fa voriet start nu, met Moorlands To- tilas, vandaag volgens plan als laat ste Nederlander. Ook Imke Schelle- kens-Bartels kwam gisteren in ac tie. Ze deed het met Hunter Doug las Sunrise (73,447) zelfs nog net iets beter dan Minderhoud. Door deze resultaten staat Neder land voorlopig eerste in het Ian- denklassement. Vandaag komen Adelinde Cornelissen en Edward Gal nog in actie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67