201 zeeland Visdiefjes taak 'We zijn toch vooral voor bewoners PZC (223 tekstlink Heli Brugge weer als eerste oproepen Jaarvergadering dorpsraad Vogelwaarde OVERLAST Daken ontoegankelijk maken Jongerenkoor Aardenburg viert zondag veertigjarig bestaan Word het middslpunt van uw regio! Regel het zelf gemakkelijk, voordelig en snel met een tekstlink op pzc.nl dinsdag 28 september 2010 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het is de eigen verant woordelijkheid van eigenaren met een dak waar dit jaar visdiefjes hebben gebroed, om deze locatie ongeschikt te maken. Dat is het standpunt van burge meester en wethouders van Ter- neuzen. De maatregelen om de vo gels van de daken te weren moe ten gebeuren uiterlijk begin april van volgend jaar. Vertegenwoordi gers van natuurbeschermingsvere niging De Steltkluut willen wel over maatregelen meedenken die niet veel geld hoeven te kosten. Sinds Rijkswaterstaat de broed plaats bij de middensluis onge schikt maakte zwermt de kolonie visdiefjes uit over de Terneuzense binnenstad. De vogels zorgen daar voor veel overlast door hun uit werpselen en in de broedperiode door hun agressief gedrag. Rijkswa terstaat heeft een andere broed plaats aan het sluizencomplex inge richt, maar de meeste visdiefjes weigeren daar te nestelen. De visdiefjes zijn een beschermde vogelsoort. B en W hebben van het ministerie van LNV begrepen dat er een mogelijkheid is om een ontheffing te vragen voor het verja gen van de vogels met behulp van roofdieren. Dat is echter nogal een omslachtige manier, omdat voor ie dere locatie waar de visdiefjes wor den aangetroffen een aparte ont heffing nodig is. „Het betreft een langdurige procedure zonder ga rantie op succes", schrijven B en W aan de gemeenteraad. Een betere oplossing is het onge schikt maken van de nestplaatsen van de visdiefjes, zodat ze er vol gend jaar niet meer kunnen broe den. Dat mag volgens de flora- en faunawet. Begin dit jaar is er met De Steltkluut en ondernemers in de binnenstad gesproken over het nemen van maatregelen op de da ken, maar er is sinds half april geen actie meer ondernomen. Dat had als gevolg dat er ook dit jaar weer een hoop overlast was. De gemeente heeft er bij Rijkswa terstaat op aangedrongen om de nieuwe broedplek bij het sluizen complex te verbeteren en tegelijk de oude situatie bij de middens- luis gedeeltelijk te herstellen. Rijks waterstaat heeft inmiddels wel wat verbeteringen uitgevoerd, maar voelt er weinig voor om de oude si tuatie te herstellen. r- U bent slechts een paar stappen verwijderd van een voordelige online advertentiecam pagne die u volledig zelf kunt beheren. Start vandaag nog en profiteer van de volgende voordelen: U brengt uw boodschap onder de aandacht van ruim 400.000 potentiële klanten U kiest de rubriek die het beste bij u past: homepage, uw regio of adverteer rondom een specifiek thema U kunt zelf uw advertentie online plaatsen én aanpassen, 24 uur per dag Ga snel naar www.pzc.nl/maakmedia en regel het geheel zelf! door Wilma Valk Zuster Thomasina begon september 1970 een koor tje, gewoon met 'haar' schoolkinderen die graag wilden zingen. Veertig jaar later is het RK Jongerenkoor Aar denburg nog altijd springlevend. Zuster Thomasina verstond de tijd geest in 1970. In de Rooms-Katho- lieke Kerk brak, na het Tweede Va ticaanse Concilie, een periode aan van vernieuwing. Er ontstond ruimte voor modernere muziek. Walter Dierick volgde al snel zus ter Thomasina op. Hij kreeg korte tijd later steun van Leo Ducheine en in 1971 kwam de huidige diri gent, Freddy Moens, de gelederen versterken. „Overal doken koren op, het Zwinkoor, de Sluisse Rak kers. Het werd een nieuwe bewe ging binnen de kerk." Het waren voor het koor goede ja ren onder Walter en Leo. Het le dental steeg naar zeventig en het ondersteunende combo telde ne gen man. In i983-'84 stopten Wal ter en Leo. Het combo viel terug naar drie man en de leden? Het waren er ineens maar vijftien meer. Er dreigde opheffing. Freddy Moens nam het heft in handen. Het was voor hem onbe staanbaar dat het koor zou verdwij nen. „Ik ging scholen langs. Het re sultaat was verbluffend. Twee jaar later hadden we honderd leden. Een ledenstop was nodig." Het RK jongerenkoor telt momenteel 75 leden. „We hebben een rede lijk stabiel ledenaan tal", vertelt Freddy, „en het ken merkende is dat we leden hebben van acht jaar tot 65-plus. Mijn moeder is het oudste lid met 74 jaar. We zijn allemaal jong van hart. We zingen van alles, Jantje Smit en andere moderne melodie ën tot kerkelijke liederen. Velen zijn al lang lid van ons koor, we zijn meer een vriendenclub. Dat is bij onze optredens te zien en te ho ren." Het koor kent naast het reguliere werk, zingen met gezinsvieringen, elk jaar een aantal hoogtepunten. „We treden in andere plaatsen op en zingen zowel in RK als ook in hervormde en gereformeerde ker ken. Sinds 25 jaar houden we een kerstconcert. De eerste jaren in het stadhuis van Aardenburg. We za gen de eerste keer 50 bezoekers, het tweede jaar al 70 en na drie jaar was de zaal te klein. Nu geven we dit concert in onze eigen kerk en dan is het volle bak. Dan is er nog het Lenteconcert op het Kaai- plein, de dienst met carnaval, din gen waar we naar uitkijken." Dit jaar kijken de leden van het koor uit naar hun jubileumviering komende zondag 3 oktober. „Om tien uur in de kerk. We hebben zo veel mogelijk oud-leden uitgeno digd. We hebben al een bestand van vierhonderd mensen. Dat kan nog oplopen. De Jongerenkoorfa milie is groot geworden! Wie weet is de kerk dan te klein. Gelijk met de dienst richten we een tentoon stelling in met foto's en kranten knipsels. Het parochiebestuur biedt ons na-de dienst een receptie Repetitieavond jongerenkoor, rechtsboven uitvoering begin jaren zeventig. door Frank van Cooten TERNEUZEN - De traumahelikopter uit Brugge moet in het geval van ongevallen in Zeeuws-Vlaanderen weer als eerste worden opgeroe pen. Dat is de kern van een motie van TOP/Gemeentebelangen, PvdA en GroenLinks in Terneuzen. Deze motie wordt donderdag tijdens de raadsvergadering ingediend. Het protocol van de meldkamer is in juli van dit jaar aangepast met betrekking tot de inzet van een traumahelikopter in Zeeuws- Vlaanderen. De Rotterdamse trau maheli wordt voortaan formeel al tijd als eerste opgeroepen en niet, zoals voorheen was vastgelegd, de Brugse heli. Deze wijziging van het protocol valt bij behoorlijk wat partijen niet in goede aarde waaronder nu dus bij de drie fracties in de Ter neuzense gemeenteraad. TOP/Gemeentebelangen, PvdA en GroenLinks vinden een uiterst snelle interventie van levensbe lang. Ze vinden dat de Brugse trau maheli in Zeeuws-Vlaanderen snel ler ter plaatse kan zijn dan de heli uit Rotterdam. Aan het college wordt daarom gevraagd alles in het werk te stellen om dit besluit terug te draaien. VOGELWAARDE - De dorpsraad in Vogelwaarde houdt vanavond de jaarvergadering. De bijeenkomst is vanaf 20 uur en vindt plaats in het dorpscentrum. De dorpsraad wil met de inwoners en het college van burgemeester en wethouders van Hulst onder andere spreken over de voortgang van de wandel routes in het dorp. Ook diverse vormen van overlast is een agenda punt. Angelo de Bruijn is uitgeno digd om een toelichting te geven op de activiteiten van het Leger des Heils, dat met Hoeve La Salet- te gevestigd is aan Rapenburg. De dorpsraad kan verder nog nieuwe leden gebruiken en hoopt dat die zich vanavond melden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64