Zelzate kleurt groen 19 Betekoppen vrezen financiële problemen Cameratoezicht wordt met vier jaar verlengd nog steeds heel gelukkig samen STELLING dinsdag 28 september 2010 park moet aan de noordzijde van de gipsberg komen, meet 44 hecta re en bestaat uit 91.000 grote of 130.000 kleine zonnepanelen. De investering betaalt zichzelf terug door opgewekte elektriciteit aan het net te leveren tegen een kilo wattvergoeding van de overheid voor groene stroom. Terra Nova ziet er op het eer ste gezicht schitterend uit. De Zelzaatse gemeenteraadsleden Rik Laureys (CD&V, christen-demo craat) en Karl Segers van de linkse PvdA zijn er ook positief over. „In grote lijnen lijkt het de goede kant op te gaan", oordeelt Laureys die aan de Tunnellaan woont, met uit zicht op de gipsberg. „Maar we zul len de activiteiten die er plaatsvin den, bestendig moeten volgen. De initiatiefnemers doen deze investe ringen niet voor niets." Een bijko mend 'probleem' is, aldus Lau reys, dat het terrein zich groten deels op Gents grondgebied be vindt en Gent belastingen kan in nen over activiteiten, terwijl Zelza te wordt geconfronteerd met de negatieve uitstraling. PvdA-raads- lid Segers sluit zich daarbij aan. Hij blijft bezorgd over de stabili teit van de gipsberg en mogelijke vervuiling van grondwater. „Of het goed komt, valt te bezien. Er zijn kapitaalkrachtige bedrijven bij betrokken, al zijn hun ambities wel erg groot. Het is een begin." door Eugène Verstraeten SAS VAN GENT- Carnavalsstichting de Betekoppen uit Sas van Gent vreest in financiële problemen te komen als de gemeente Terneuzen de subsidiekraan dicht draait. De stichting maakt bezwaar tegen het besluit van de gemeenteraad om de subsidie aan alle verenigingen in twee jaar tijd met vijf procent te verminderen. In hun bezwaarschrift benadruk ken de Betekoppen dat carnaval in Sas van Gent 'van en voor ieder een' is. Zowel jong als oud moet er aan deel kunnen nemen en de stichting vindt dat de activiteiten voor iedereen toegankelijk en in principe gratis moeten zijn. In de Cultuurnota van de gemeen te wordt carnaval een 'cultureel fe nomeen' genoemd. Op basis van die Cultuurnota vinden de Bete koppen dat de gemeente het carna valsfeest in stand moet houden. De stichting ziet zich jaarlijks ge confronteerd met stijgende uitga ven, terwijl het steeds moeilijker wordt inkomsten te krijgen. De Sas- se middenstand is in de loop der ja ren teruggelopen. Winkels zijn ver dwenen of overgenomen door lan delijke winkelketens. Die zijn veelal niet bereid om te sponsoren. Daar naast zijn verschillende fabrieken verdwenen die jaren lang het Sasse carnaval financieel ondersteunden. Bovendien kloppen ook veel ande re (carnavals)verenigingen bij het hetzelfde bedrijfsleven aan voor steun. De inwoners van Sas van Gent dra gen ook bij door bijvoorbeeld loten te kopen en de carnavalsbals te be zoeken. Maar ook andere verenigin gen doen een beroep op de bevol king. „Daarnaast daalt het inwoner tal van Sas van Gent ieder jaar, waardoor ook de inkomsten die verkregen worden via de inwoners minder worden", betogen de Bete koppen. Alles bij elkaar reden ge noeg om de Sasse carnavalsstich ting buiten de bezuinigingswoede te houden, vindt de stichting. door Monique den Hamer AARDENBURG - Jacobus en Pieternel- la de Groote-Meesen waren giste ren alweer 65 jaar getrouwd. Het huwelijk werd net na de Tweede Wereldoorlog voltrokken en die periode herinneren de twee zich maar al te goed. „We kenden el kaar al van school, maar pas tij dens de bevrijdingsfeesten leerden we elkaar echt kennen. Het was geen mooie tijd, die oorlog, maar naderhand hadden we veel steun aan elkaar", vertelt het echtpaar. Co (89), geboren Axelaar, woonde samen met zijn Pie (86) in Water landkerkje, tot acht jaar geleden. Het paar is geestelijk nog goed in orde en Pie heeft ook nog weinig lichamelijke klachten. Co loopt wat moeilijk, dus zijn rollator 'is zijn beste vriend'. Co was eerst al tijd werkzaam in de landbouw, vervolgens in de bouw. Pie werkte zeven jaar op een boerderij, daar na is ze thuis gebleven om voor de zeven kinderen en Co te zorgen. Co is dankbaar dat hij altijd werk heeft gehad: „Tijdens en na de oor log was het moeilijk allemaal. Pijn, verdriet en dood. Dat was die oor log. Er was veel armoede en wei nig werk. Toch heb ik altijd werk gehad. Mijn oudere broers zeiden altijd tegen mij: 'Co, je moet spa ren, heel veel sparen en dan je ei gen huis kopen.' Nou, dat heb ik gedaan, en daar heb ik nooit spijt van gehad." Zoals iedereen bewaart ook Pie he le slechte herinneringen aan de Tweede Wereldoorlog: „Mijn va der is toen omgekomen. Wat er door je heengaat als je dat hoort, dat valt niet te beschrijven. Hij was op het land met mijn drie jongste broertjes toen er een gra naat door de lucht vloog en hem raakte." Het koppel dacht dat het na de oor log alle ellende achter zich gelaten had, totdat in 1953 de watersnood ramp kwam. Als vrijwilliger bij de brandweer hielp Co bij de zwakke dijken van Breskens en Hoofd plaat: „Ik heb nog nooit zoveel wa ter gezien. Tienduizenden zand zakken hebben we naar boven ge dragen en iedereen hielp mee. Zelfs de dominee en de pastoor. En dat op zondag! Uiteindelijk zak te het water, dat was de redding voor Breskens; boten uit Urk lagen naderhand op de kaai. Nee, die dingen vergeet je nooit." door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De vier camera's die het uitgaansleven in de Terneuzen- se binnenstad in de gaten houden blijven nog zeker vier jaar hangen. Burgemeester Jan Lonink heeft dat besloten op advies van de politie en het openbaar ministerie. Het cameratoezicht werd in 2006 ingesteld voor een periode van vier jaar. Hoewel er over de afgelopen twee jaar geen volledige en be trouwbare cijfers aangeleverd kun nen worden over het aantal inci denten, vindt de politie dat het ca meratoezicht een grote bijdrage le vert aan de veiligheid in het uit gaanscentrum. Het systeem levert een daadwerke lijke bijdrage aan de handhaving van de openbare orde omdat het mogelijkheden biedt om politie mensen meteen daar in te zetten waar ze nodig zijn. Ook bieden ca merabeelden de mogelijkheid om beginnende incidenten in de kiem te smoren. Bovendien hebben de gemaakte camerabeelden volgens de politie al in vele gevallen geleid tot opsporing en vervolging van herrieschoppers. Voor het belang van de openbare orde en de veilig heid in het uitgaansgebied van Ter- neuzen vindt de politie het dan ook essentieel dat het cameratoe zicht wordt voortgezet. Ook het openbaar ministerie vindt het cameratoezicht in Terneuzen 'absoluut noodzakelijk'. Door per manent zicht te hebben op het uit gaansgebied heeft de politie de mo gelijkheid snel te reageren bij inci denten waardoor het gebruik van meer ingrijpende opsporings- of handhavingsmiddelen vaak niet no dig is. De vier camera's zijn opgehangen op strategische plaatsen zodat de Korte Kerkstraat, Noordstraat, Dijk- gang, Arsenaalstraat, Binnenvaart- weg, Westkolkstraat, Theaterplein. Dijkstraat en Scheldekade in de ga ten kunnen worden gehouden. 1. ZeVla Positief wil ander geluid. 2. Motie tegen onteigenen W'dunen. 3. Jongen in Terneuzen beroofd. Stem op PZC-website op nieuwe stel ling: 'Zeeuws-Vlaanderen heeft behoefte aan een positiever geluid' STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl VI ietstraat 15. Terneuzen Tel. 0115-614082 Bij ziekenhuis "De Honte" Kanaal Gent-Terneuzen bij Zelzate domineert, gaat onder meer plaats bieden aan het grootste zonne-energie- foto DEC Environmental Constractors

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63