Zeelai id PZCI 17 Strijd om Waterdunen ontbrandt Beschonken Belg veroorzaakt aanrijding op de Tractaatweg ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 TWEEDRACHT Nieuwe 'positieve' groep vóór project, tegenstanders willen referendum Crasbetonbetegels voor extra veiligheid Beginnend bestuurder Automobilist rijdt raakt rijbewijs kwijt dronken man aan Volvo Cars zoekt 270 werknemers Dinsdag 28 september 2010 Vervuilde gipsberg bij Zelzate kleurt groen RK jongerenkoor van Aardenburg bestaat veertig jaar Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door René Hoonhorst SLUIS - De voorstanders van recrea tie- en natuurpark Waterdunen lij ken op de valreep wakker te wor den. Na een waarschuwing van oud-wethouder Johan Provoost vo rige week is afgelopen weekeinde Zeeuws-Vlaanderen Positief opge richt. Petra de Boevere uit Breskens (be ter bekend als het Slijterijmeisje op Twitter en actief WD-lid) en Ard Kramer (broer van de augus tus 2006 bij een busongeluk in Chi na omgekomen PvdA-gedeputeer- de Thijs Kramer) vinden dat de discussie over de aanleg van Water dunen te veel wordt gedomineerd door tegenstanders. Zij willen het 'andere geluid laten horen' en heb ben de naam zvpositief laten regis treren. Het is een gemiste kans voor de streek en haar inwoners als Water dunen, dat banen en bedrijvigheid oplevert, alsnog wordt afgeblazen, meldden de twee initiatiefnemers Provinciale Staten. De Vrienden van Waterdunen Nee!!! vragen diezelfde Staten om vrijdag nog geen besluit te nemen, maar eerst een referendum te hou den over het al dan niet aanleggen van een zilt recreatiegebied in de polder Oud Breskens. Het zou van een zeer hoge mate van gevoel voor 'echte democratie' getuigen als Provinciale Staten verwezenlij king van plan Waterdunen laat af hangen van de uitslag van een 'ade quaat referendum'. „Een onder werp dat de gemoederen hoog laat oplopen, diep snijdt in oprechte gevoelens voor ons unieke polder landschap, kortom veel emoties losmaakt, verdient een referen dum", betoogt Guus Langeraert na mens de tegenstanders van Water dunen. Wat hem betreft kan de volksraadpleging tot het westen van Zeeuws-Vlaanderen beperkt blijven. „Maar mochten de Staten als Zeeuws bestuursorgaan vinden dat alle Zeeuwen geraadpleegd moeten worden, dan vind ik dat ook prima." Tijdens de Sluise gemeenteraads vergadering, een dag voor de Sta tenvergadering, komen, minstens, twee moties aan de orde. Franqois Babijn houdt namens de oppositie partijen vast aan vrijwillige grond verwerving. Albert de Bruijn (D66) vraagt juist om groen licht voor Waterdunen. Hij vindt dat ac tievoerders hun koppen als struis vogels in het zand steken en nodi ge economische kansen frustreren. LAMSWAARDE - De Eeckenisseweg in de pol ders tussen Lamswaarde en Hulst is zo'n sluiproute waar stiekem veel automobilisten gebruik van maken. Maar de weg is er smal en daarom moet tegemoetkomend verkeer er bij het passeren de berm in. Om de weg veili ger te maken en schade aan de berm te voor komen, laat het waterschap er deze week gras- betontegels leggen. Daardoor wordt de weg als het ware verbreed. Ook de Schenkeldijk bij Graauw (tussen de Polvisstaat en de Oude Graauwsedijk en Langendamsedijk) en Kijkuit in de buurt van Absdale (van de Liniedijk tot de Reigersbossestraat en Oude Zeedijk) krij gen zo'n behandeling. De wegen zijn in deze periode dicht. foto Mark Neelemans WMmmamaimiiM AXEL AXEL Politieagenten hebben gisteren om streeks 8.oo uur het rijbewijs inge vorderd van een 26-jarige begin nend autobestuurder uit Axel. De man was met zijn auto op een paal tje gereden in de Molenstraat in zijn woonplaats. De politie werd erbij geroepen en toen bleek dat de man teveel had gedronken. Daarna moest hij een blaastest ondergaan, waaruit bleek dat hij zeven keer teveel had ge dronken. Een 20-jarige automobilist uit Brus sel heeft in de nacht naar maandag om 00.30 op de Vaartwijk in Axel uur een in kennelijke staat verke rende 50-jarige fietser uit Terneu- zen aangereden. De laatste stond stil op de rijbaan. Uit een dranktest bleek dat de 50-ja- rige ruim vijf maal de toegestane hoeveelheid alcohol had genuttigd. Hij liep breuken aan een pols en een voet op en is naar het zieken huis gebracht. IHiHHBHHHni GENT Autofabrikant Volvo Cars in Gent is op zoek naar 270 werknemers. Het bedrijf voert zijn productie fors op, omdat de vraag groot is. Dit jaar zullen er 40.000 auto's meer geproduceerd worden dan in 2009. Op dit moment moet het perso neel al extra uren draaien om aan de toenemende vraag te kunnen voldoen. Drie maanden geleden nam het bedrijf ook al 200 mensen aan. WESTDORPE - Een 37-jarige automo bilist die zondagavond een aanrij ding veroorzaakte op de Tractaat weg nabij Westdorpe, verkeerde onder invloed. Een inzittende van 3e auto die hij aanreed, raakte lichtgewond aan een oor. De bestuurster van de geraakte au to, een 20-jarige vrouw uit de ge meente Terneuzen, liep voor zover bekend geen verwondingen op. De Belg ging met zijn auto diverse keren over de kop en ramde achter eenvolgens een verkeersbord, een lantaarnpaal en een verkeerslicht. Hij verklaarde tegenover de politie dat hij over de Tractaatweg reed en tijdens het rijden, een cd wilde wisselen. Beide auto's werden weggesleept door een takelbedrijf De Belg kreeg een rijverbod opgelegd van drie uur. Hij bleek (bijna) twee keer teveel te hebben gedronken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 61