Van de Wege sluit dag af met crash 2Ó Politie Geelong stoort zich aan wielrenners Ecclestone bezorgd om GP Van Gaal tekent nieuw contract Edwin van Benden pakt Nederlandse titel Wielerploeg Xacobeo houdt op te bestaan Römer in endurance bij beste twintig Van Grunsven niet naar troostfinale dinsdag 28 september 2010 \MSTELVEEN MUNCHEN - Trainer Louis van Gaal heeft gisteren bijgetekend als trainer van Bayern München. Di rect na aankomst van de ploeg in Basel, waar Bayern München vandaag voor de Champions League speelt, tekende de Nederlander een con tract dat hem tot de zomer van 2012 aan de club uit Beieren bindt. „Ik ben blij dat ik nog een jaar langer bij Bayern kan en mag werken", aldus de trainer. „Het is leuk om prijzen te pakken. Bij een topteam als Bayern krijg ik daar volop de moge lijkheden voor." Het bijtekenen van Van Gaal komt niet als een verrassing. Ondanks de slecht ste competitiestart in 33 jaar, toonde de clublei ding eerder al het volste vertrouwen in de Neder lander. foto Frank Leonhardt/EPA Naast de Nederlandse titel voor de jongens A van AV56 heeft Edwin van Bemden van AV'56 zich met een combiteam naar de titel gelo pen op de 4 x 100 meter jongens C. Na Yannick Mathieu, Ruben van Dijk en Jeffrey van Oorschot mocht Van Bemden de laatste 100 meter voor zijn rekening nemen wat een einddtijd opleverde van 44.22 seconden, goed voor een voorsprong van bijna twee secon den op AV Ilion. MADRID De Spaanse wielerploeg Xacobeo Galicia verdwijnt na vier jaar uit het peloton. Manager Pedro Alfaro is het niet gelukt een nieuwe spon sor te vinden voor het team dat voornamelijk in de ProContinental Tour uitkomt. Xacobeo Galicia is onder meer de huidige werkgever van Ezequiel Mosquera. Hij heeft in Vacansoleil al een nieuwe werk gever gevonden voor 2011. Veertien van zijn ploeggenoten moeten nog op zoek naar een nieuw team. LEXINGTON Carmen Römer is zondag (plaatse lijke tijd) bij de Wereldruiterspelen in Lexington negentiende gewor den op het onderdeel endurance. De Nederlandse reed de marathon over 160 kilometer met haar paard Tuff Enuff. De zege ging naar Ma ria Alvarez uit Spanje. De achter stand van Römer op de winnares was 1 uur en 20 minuten. Alvarez reed met het de in Nederland ge fokte paard Nobby. LEXINGTON Anky van Grunsven komt bij de Wereldruiterspelen in Lexington niet in aanmerking voor de troostfi nale van het onderdeel reining. Haar score in de landenwedstrijd bleek net niet goed genoeg. Huber- tus Heule heeft zich wel gekwalifi ceerd. Hij moet met Crome Shiner bij de eerste vijf rijden om zich voor de individuele finale te plaat sen. Rieky Young uit Vorstenbosch heeft zich rechtstreeks geplaatst. GEELONG - De politie in het Austra lische Geelong wil dat de wielren ners die inmiddels ter plekke druk aan het trainen zijn voor de we reldtitelstrijd zich aan de verkeers regels houden. „Ze gaan op de bon als ze de regels overtreden, al is het de wereldkampioen zelf', sprak senior-sergeant Shane Coles gisteren. De meeste deelnemers aan de strijd om de regenboogtruien die morgen begint zijn inmiddels gear riveerd en maken hun rondjes op het parkoers dat nog steeds niet af gesloten is. Volgens de lokale agen ten worden daarbij de verkeersre gels structureel overtreden. MAASMECHELEN - Rallycrosser Peter van de Wege uit Zuiddorpe wad niet tevreden over zijn presta ties in de voorlaatste race voor het Belgisch rallycrosskampioenschap. Hij eindigde in Maasmechelen als elfde in de Divisie tA (-i6oocc). Het circuit was door een paar flin ke regenbuien spiegelglad. Van de BADMINTON Derde klasse. Sjuttu 1-Rilland. Smashers 2 1-7, Terneuzen 2- Den Ossaert 1 5-3, Rilland Smashers 3 - Kats 1 2-6 Kats 1 -Terneuzen 2 7-1, RillandSmashers 3 - Marathon 1 3-5 Ril land Smashers 2 - Den Osaert 5-3. Vierde klasse. Schepnet 1 - Den Ossaert 2 5-3, Zee land 1 - Astroiden 1 6-2 Vijfde klasse. Schep net 3 - Schepnet 2 5-3, Sjuttul 2 - Schepnet 2 2-6, Zeeland 2 - Terneuzen 3 2-6, Rill. Smas hers 4 - Rill.smashers 5 2-6. SCHAKEN Chanty Mansisk. Olympiade. Mannen, zesde ronde: Rusland II - Nederland 3-1. Nepomnias- jtsji - Van Wely 1-0, Vitioegov - L'Ami 1/2-1/2, Tomasjevski - Giri 1/2-1/2, Timofejev - Stellwa- gen 1-0. Georgië - Armenië 2-2, Oekraïne - Hongarije 3-1, Rusland I - Tsjechië 2 1/2-1 1/2, Azerbeidzjan - India 3-1. Stand aan kop: 1. Oekraïne, Armenië, Georgië 11, 4. Rusland I, Rusland II, Polen, Verenigde Staten, Azerbeidz jan, Hongarije 10, 10. o.a. Nederland 9. Vrouwen, zesde ronde. Nederland - Chili 4-0. Lanchave - Abarca Gonzalez 1-0, Bensdorp - Toro Pradenas 1-0, Schut - Jarquera Cabello 1-0, Van Weersel - Yanez Araya 1-0. Rusland - Oekraïne 2 1/2-1 1/2, Georgië - Verenigde Sta ten 2 1/2-1 1/2, Hongarije - Polen 4-0. Stand aan kop: 1. Rusland 12, 2. Hongarije 11, Wege kwam in de eerste twee heats uit op een dertiende en een zestiende plaats. In de derde man che herpakte hij zich enigszins met een achtste tijd, waardoor hij de B-finale mocht rijden. Daarin eindigde de ZeeuwsVlaming hal verwege de wedstrijd met een for se knal tegen de vangrail. „Geen 3. Georgië, Oekraïne, China, India 10, 44. o.a. Nederland 6. TENNIS Kuala Lumpur. Mannen. Eerste ronde: Stak- hovski (Oek/7) - Russell (VSt) 2-6 7-6 (4) 6-3, Goloebev (Kaz/8) - Lu Yen-Hsu (Tai) 7-5 6-2, Giraldo (Col) - Przysiezny (Pol) 7-6 (8) 6-1, An derson (ZAf) - Falla (Col) 6-1 3-6 7-5, Bhambri (Ind) - Yew Min (Mas) 6-2 6-0. Tokio. Vrouwen. Eerste ronde: Sjvedova (Kaz) - Nara (Jap) 4-6 6-2 6-1, Date Krumm (Jap) - Sjarapova (Rus/12) 7-5 3-6 6-3, Errani (Ita) - Strycova (Tsj) 6-3 6-2, Vinei (Ita) - Petro- va (Rus/15) 7-5 6-4, Koeznetsova (Rus/10) - Szavay (Hon) 3-4 opgave, Peer (lsr/13) - Bac- sinsky (Zwi) 5-7 7-5 6-4, Ivanovic (Ser) - Klej- banova (Rus) 6-3 6-2, Dulgheru (Roe) - Maka- rova (Rus) 6-3 6-0, Rezai (Fra/14) - Hercog (Slv) 6-2 6-5, Gorges (Dui) - Safina (Rus) 6-1 5-7 6-2, Bartoli (Fra/11- Wickmayer (Bel) 6-4 6-4, Vandeweghe (VSt) - Zakopalova (Tsj) 6-4 7-6 (6). Tweede ronde: Radwanska (Pol/8) - Govortsova (WRu) 6-2 6-3, Jankovic (Ser/3) - Bondarenko (Oek) 6-4 6-1. Bangkok. Mannen. Eerste ronde: De Bakker (Ned/6) - López (Spa) 7-5 6-0, Brands (Dui) - Martsjenko (Oek) 6-3 6-4, Serra (Fra) - Gabasj- vili (Rus) 6-7 (1) 6-4 6-4, Troicki (Ser/7) - Chiu- dinelli (Zwi) 6-3 6-1. idee wat er gebeurde", zei Van de Wege. „Ik ging gewoon rechtdoor en ramde de vangrail." Ook Ko Kasse had last van de glad de omloop. De coureur uit Veere slipte met zijn Opel Astra in de zijn finalerace van het circuit af. Hij eindigde op de vijfde plek in zijn klasse, de Divisie 2. SINGAPORE - Bernie Ecclestone, de almachtige baas van de Formule 1, twijfelt openlijk aan het doorgaan van de Grand Prix van Zuid-Korea op 24 oktober in Yeongam. „Mis schien moeten we de race schrap pen. Ze zeggen daar steeds dat al les op tijd gereed is. Ik hoop maar dat het waar is", verzuchtte de 79-jarige Brit na de Grote Prijs van Singapore. De GP van Zuid-Korea is dit jaar nieuw op de Formule i-kalender. De officiële inspectie en goedkeu ring van het circuit in Yeongam, op ruim vier uur rijden van Seoul, had volgens de reglementen al in juli moeten plaatsvinden. Op en rond de baan staan echter nog steeds bouwinstallaties. Tholenaar Marcel Snoeyers kwam ongeschonden uit de strijd om de Belgische kampioenschapspunten. Hij reed naar de tweede plek ach ter de Belg Davy van den Bran den. Snoeyers staat nog steeds tweede in de tussenstand. Mandy Kasse (Veere) is op een der de plaats in de RST Cup geëindigd. ORTSTELLING Mario Been moet opstappen als trai ner bij Feyenoord. Reageer op www.pzc.nl/sport KUSTMARATHON Nog vier dagen tot de Kustmarathon. Lees over de voorbereiding op www.pzc.nl/weblogkustmarathon STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 60