5 langere wachtlijst zijn geschokt 'CDA'ers moeten elkaar vasthouden' €3.070, CONTROVERSE Christendemocratische bezwaren tegen PW voordeel Nu voordeel op een Executive Plus en Dynamic pakket /£fi\ bij een Sirocco naar keuze. dinsdag 28 september 2010 omtrek heeft van 120 meter, werd in 1881 in vier maanden tijd ge maakt door schilder Hendrik Willem Mesdag. Extra geld kan het Haagse museum goed gebruiken. Om het volledige herstelplan uit te voeren, is nu nog ruim 2,5 miljoen euro no dig. foto Valerie Kuypers/ANP tracteren die al binnen het zieken huis werkzaam zijn, terwijl een an der ziekenhuis de zorg wellicht be ter en goedkoper kan aanbieden. Daardoor betaalt een patiënt mo gelijk onnodig veel geld en is die niet meer verzekerd van de beste behandeling. De specialisten vinden dat Klink onvoldoende heeft onderzocht wat de gevolgen zijn van de nieu we beloningswijze en eisen dat hij zijn huiswerk overdoet. Boven dien zijn Klinks plannen in strijd met Europees recht, meent de stichting. Stichting Bezorgd wil dat Klink aantoont dat de maatregel de eni ge manier is om de kosten voor kosten voor specialistische zorg in de hand te houden. derland zo'n 45 gemeenten met een Molukse gemeenschap. „Er zal worden gewaakt." Naar de aanleiding kan Wattilete alleen maar gissen. „Een scenario is dat men door onrust te kweken onze aandacht probeert af te lei den van het bezoek van de Indone sische president volgende week aan Nederland." De RMS heeft rond het bezoek een manifestatie en acties georganiseerd. De politie Drenthe en Overijssel doen gezamenlijk onderzoek naar de branden in Nijverdal en Hooge- veen en de poging tot brandstich ting in Assen. Het onderzoek richt zich onder meer op de vraag of er een verband is. De branden veroor zaakten veel schade. Persoonlijke Op 6 oktober doet de rechter uit spraak in het kort geding. Gisteren werd bekend dat medisch specialisten van de MC Groep in Lelystad, Dronten en Emmeloord niet meedoen aan de landelijke ac tiedag op 7 oktober. De specialis ten werken op die dag gewoon door. De MC Groep kon dankzij over heidssteun begin 2009 een nieuwe start maken met de ziekenhuizen. Het bestuur en de medisch specia listen vinden het nu niet gepast om patiënten de dupe te laten wor den van acties. In de ziekenhuizen in Lelystad en Emmeloord wordt gewoon gewerkt en patiënten wor den ook in de poliklinieken in Dronten en Urk normaal gehol pen. 'CDA-mastodonten' hebben veel bezwaren tegen samen werking met de PW. Hun zorgen strekken zich grof weg uit over vier terreinen. Een overzicht. door Laurens Kok en Lianne Sleufjes 1.De rechtsstaat. Niet de minste CDA'ers vrezen dat door samenwerking met de PW de rechtsstaat in het geding komt. Onder anderen twee oud-premiers, Piet de Jong en Ruud Lubbers, lieten zich gelden. De Jong stelt dat je mensen niet moet beledigen in hun godsdienst. „Dan worden mensen kwaad. Die PW-club zorgt zo steeds voor ru zie." Hij heeft 'intuïtief het gevoel dat regeren met de PW niet klopt'. Lubbers, die de onderhandelingen met de PW zelf mogelijk maakte, bleek spijtoptant. „Vrijheid van godsdienst - ook van de islam dus - en geen discriminatie op basis van geloofs- of levensovertuiging behoren wezenskenmerken te blij ven van onze rechtsstaat. Daarover mag geen begin van twijfel ont staan", schreef Lubbers, die van 'ja, mits' riaar 'nee, tenzij' ging. 2. De internationale positie van Ne derland. „Het buitenland zal met gefronste wenkbrauwen kijken naar een land waarin een partij met opvat tingen als die van de PW zo'n vooraanstaande plek heeft bedon gen", schreven verontruste CDA-le- den onder aanvoering van oud-mi nister Cees Veerman in een open brief Oud-minister van Buiten landse Zaken Ben Bot wees vooral op de angst bij Nederlandse bedrij ven om schade op te lopen in isla mitische landen. 3. Polarisatie. Binden. Samen. Respect. Het CDA is doordesemd van deze begrip pen. Oud-fractievoorzitter Bert de Vries: „De PW is een partij die echt erop uit is tegenstellingen op te kloppen in plaats van spannin gen te overbruggen. Mijn partij zou de laatste moeten zijn die daar aan mee wil doen." Ook Veerman en de zijnen vinden dat de PW het 'wij-zij-denken' bevordert. „Daarmee wordt een grote groep mensen apart gezet." Oud-premier Dries van Agt vreest dat CDA-ba- siswaarden op de tocht komen te staan. „We weten dat de PW een gezelschap is dat monomaan is, in trovert en nationaal-egoïstisch terwijl het CDA juist vindt dat we verantwoordelijk zijn voor de an dere mens." 4. Partijscheuring. Het CDA profileert zich graag als middenpartij. Door samen te wer ken met de PW komt die positie in het geding, vrezen Veerman en zijn medeondertekenaars. „Door deelname aan deze coalitie bekent het CDA zich nadrukkelijk tot de rechts-conservatieve stroming een afsplitsing dreigt." Hanja Maij-Weggen vermoedt dat samenwerking de partij zal splij ten. „Ik denk dat de partij het heel moeilijk zal krijgen." Veel prominenten twijfelen nog of ze het congres zullen bezoeken. Of ze daar nogmaals van zich laten horen is onzeker. Piet de Jong is vast van plan te gaan, maar spreektijd opeisen acht hij 'nutteloos'. „In een minuutje spreektijd kun je toch je stand punt niet goed naar voren breng en. Ik weet precies hoe dat gaat op zo'n congres, alleen lui die voor zijn krijgen ruimte." Dertig jaar ge leden stond Piet Steenkamp aan de wieg van het CDA. Hij zou 'dol graag' naar het partijcongres gaan maar zijn gezondheid laat het niet toe. „Ik heb maar een boodschap: 'Hou mekaar vast, ben bereid el kaar te tolereren'. De verdeeldheid die er nu is, is slecht voor de par tij." De CDA-grondlegger wil niet zeg gen of hij voor- of tegenstander is van de coalitie. samen tot ongelukken deden zich niet voor. In Nijverdal ontstond in de vroege ochtend brand in het onderkomen van stichting Bunga Tandjung. Om het vuur te kunnen doven en instorting te voorkomen, moest de brandweer de gehele koperen koe pel van het gebouw slopen. In Hoogeveen gingen kort daar voor kantoren naast de Molukse kerk door het vuur verloren. Daar moest de brandweer het dak van" het gebouw tillen om het vuur te kunnen doven. De kerk zelf bleef gespaard. De politie Drenthe kreeg in dezelfde nacht ook een melding binnen dat iemand brand probeer de te stichten bij een Moluks ker kelijk centrum in Assen. Er werd niemand aangehouden. Ganaar www.verrassendvolkswagen.nl voor meer informatie. Das Auto.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 5