Zeeland PZC u Commissie uit kritiek op Zeeuwland Slachtoffer van ongeval Dreischor overlijdt in Rotterdams ziekenhuis Paramedisch Centrum in Goes almanak SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 en 21 VOLKSHUISVESTING Schouwen-Duivelandse woningbouwvereniging past beleid na onderzoek aan Oplegger kantelt op slikkerige Stoofweg Wietlucht Dinsdag 28 september 2010 Gemeente wil meer drukte in Vluchthaven Bru 'Als je hier naar buiten stapt, sta je echt buiten' Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Woningbouwvereni ging Zeeuwland past de overeen komst met projectontwikkelaar Marsaki zodanig aan dat zij niet hoeft mee te betalen als projecten buiten Schouwen-Duiveland mis lukken. Verder zorgt Zeeuwland voor een onafhankelijke Raad van Commissarissen. Zo reageert Zeeuwland op het rap port van een commissie die de wo ningbouwvereniging dit voorjaar kritisch tegen het licht hield. Marsaki is de projectontwikkelaar die de Zeeuwse woningbouwver enigingen zelf hebben opgericht. Zeeuwland heeft daar te weinig zicht op en loopt het risico te moe ten boeten voor fouten die Mars aki bijvoorbeeld in Goes maakt, oordeelt de commissie. Zeeuwland brengt nu geen risi covolle projecten meer onder bij Marsaki en verwacht van andere Zeeuwse corporaties hetzelfde. De commissie oordeelt ook kri tisch over de Raad van Commissa rissen (RvC) van Zeeuwland. Daar in zitten mensen die banden heb ben met organisaties waarmee Zeeuwland zaken doet. „Het gaat over bestuurders van Obase en Ei- landzorg, non-profitorganisaties, dus. Deze kritiek vind ik te zwaar aangezet. Het was een heel ander verhaal geweest als een aandeel houder van een bouwbedrijf in on ze Raad zat," reageert Tonnie Deurloo, voorzitter van de RvC. Toch ziet Zeeuwland erop toe dat de binnen twee jaar te vormen nieuwe RvC uitsluitend onafhan kelijke leden krijgt. De onderzoekscommissie oordeelt verder dat er nauwelijks toezicht is op hetgeen directeur-bestuurder Antoine de Ceuster doet. Deurloo: „De commissie doelt hiermee op het feit dat wij de directeur niet ge detailleerd hebben ondervraagd over wat er is gerealiseerd uit de begroting 2009. Maar die begro ting is door het oude bestuur opge steld en niet door.de directeur-be stuurder. We zullen De Ceuster wel aanspreken over hetgeen is ge realiseerd uit de door hem gemaak te begroting 2010. Ik ontken daar om met kracht dat het aan toe zicht ontbreekt." Zeeuwland als geheel krijgt van de commissie het rapportcijfer 7. De corporatie scoort hoog als het gaat om het bevorderen van de leefbaar heid, de beschikbaarheid van be taalbare woningen en als het gaat om ondernemerschap. SEROOSKERKE (S) - Een hele dag regen en veel slik op een drukke doorgaande weg. Het zijn omstandigheden die bepaald niet bijdra gen aan een veilige situatie op de weg. Een vrachtwagen met oplegger, bestuurd door een 50-jarige man uit de gemeente Schou wen-Duiveland schoof gistermiddag over een spekgladde Stoofweg (N57) mét als gevolg dat zijn oplegger kantelde. De container was gevuld met zakken zetmeel, samen goed voor zo'n 18.000 kilo. Als gevolg van het eenzijdige ongeval was de weg tussen half drie en zeven uur afgesloten. Die tijd hadden de politie en de wegbeheerders nodig om de oplegger te bergen en de weg weer schoon te vegen. foto Dirk-jan Cjeltema ZIERIKZEE - De 73-jarige man uit Noordgouwe, die vrijdag zwaar ge wond raakte bij een verkeersonge val in Dreischor, is zaterdag in het Erasmusziekenhuis in Rotterdam aan zijn verwondingen bezweken. Het overlijden van de man is giste ren door de politie gemeld. Vrijdagmiddag kwamen de auto van de 73-jarige en de auto van een 52-jarige man in botsing op het kruispunt van de Dreischorse- dijk en de Gaanderseweg, tussen Dreischor en Zonnemaire. De au to van de 73-jarige kwam daarbij onder aan de dijk terecht. Het slachtoffer zat bekneld in zijn auto en moest door de brandweer wor den bevrijd. De inwoner van Noordgouwe werd in kritieke toe stand overgebracht naar het Eras mus MC in Rotterdam. De auto van de 53-jarige schoot door en raakte daarbij een paard dat in een weiland stond. Het dier overleefde de klap niet. GOES - Goes heeft met ingang van volgende maand een paramedisch centrum. Vijf disciplines - podo- therapie, logopedie, ergotherapie, psychologie en osteopathie zitten dan samen onder een dak aan de Graaf Adolfstraat 37. Het Paramedisch Centrum Goes (PCG) houdt vrijdag 8 oktober een open huis. Belangstellenden zijn welkom tussen 16.00 uur en 19.00 uur. Onrust in de Middelburg nieuw bouwwijk De Mortiere: er hing een onmiskenbare lucht van wiet in de straten. Buurtbewoners wisten het zeker, ie mand moest een hennepkwekerijtje op zolder of in de garage hebben. Vast een slachtoffer van de kredietcri sis die met de opbrengst van een wiet- plantage de schuldeisers van de deur probeerde te houden. Snuffelend ging de buurt op zoek. Tip? redactie@pzc.nl De politie werd gewaarschuwd. Uiteindelijk wist een scherpe speur neus de bron van de wietlucht exact te traceren. Het bleek inderdaad om een plant te gaan. Eentje met handvormig gedeelde of gespleten onderste bladeren en vol gens de kenners ook een zeer dankba re plant die lang- en veelvuldig bloeit: de Astrantia major. Ofwel het Zeeuws knoopje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53