zeek 19 voor doorstroming RGSSEL Een hovenier die meedenkt? Paramedisch Centrum in Goes Speeltoestellen en boeken voor wezen Sri Lanka Man tracht winkel in Vlissingen op te lichten Opening Katse zorgboerderij De Kersenkooi Voorlichting winkeldiefstal ondernemers Drietal pleegt winkeldiefstal in Yerseke Kenteq betiteld als beste leerbedrijf in zuid-Nederland TAN DPROTH ETICUS Beste leerbedrijf Aardenburgs paar 65 jaar getrouwd onlinehovenier.nl dinsdag 28 september 2010 uitverkiezing, die tot stand kwam na een bezoek van vijf juryleden aan 's-Heerenhoek. „Zij hebben een aantal werkne mers, variërend in leeftijd, indivi dueel gevraagd naar hun ervarin gen. De directieleden mochten daar niet bij zijn. Dat is alleen maar goed. Ik bedoel, ik heb veel liever dat mijn werknemers aan een ander vertellen dat het hier goed werken is dan dat ik dat zelf moet doen." Bek dicht de titel voor een groot deel toe aan Jan Baaijens, sinds 2001 praktijkoplei der bij Paree. Hij heeft achttien BBL'ers (werknemers met een Be roeps Begeleidende Leerweg) on der zijn hoede. Zij werken vier da gen per week en gaan een dag in de week naar school. „Wij willen logischerwijs kwaliteit leveren aan onze klanten, dus moet je ook veel in opleidingen in foto Ronald den Dekker GOES - Goes heeft met ingang van volgende maand een paramedisch centrum. Vijf disciplines - podo- therapie, logopedie, ergotherapie, psychologie en osteopathie zitten dan samen onder een dak aan de Graaf Adolfstraat 37. Het Paramedisch Centrum Goes (PCG) is ontstaan uit deenthou- siaste samenwerking van een aan tal paramedici. Belangstellenden kunnen op vrij dag 8 oktober een kijkje komen ne men tijdens het open huis van het PCG, dat wordt gehouden van 16.00 tot 19.00 uur. VOOR NIEUWE EN TE REPAREREN KUNSTGEBITTEN K- TELEFONISCHE AFSPRAKEN OF INFORMATIE: TEL 01 18-414533 WWvf.ROSSEL-KUNSTGEBITTEN.NL HOBEINSTRAAT 52. VtlSSINGEN vesteren. De techniek staat niet stil, dus moeten onze werknemers cursussen blijven volgen. Op die manier klimmen veel jonge krach ten op bij ons, met als het grote voordeel dat ze het bedrijf van on der tot boven kennen." De afgelopen vijf jaar groei de het aantal werknemers van Paree gestaag. „De ge middelde leeftijd is 35 jaar. Het voelt voor veel jonge gasten een beetje als school, maar je verdient er ook nog iets mee. We geven ze ook theoretische ondersteuning, we helpen ze met activiteiten voor school. En sinds drie jaar houden we eens per jaar een ouderavond. Daarbij was de opkomst tot nu toe steeds overweldigend." De uitverkiezing is volgens Bek vooral een mooi visitekaartje naar de Zeeuwse scholen. Bek: „In sep tember hebben we nog vier BBL' ers aangenomen. De overige acht sollicitanten hebben we doorge stuurd naar leden van de Vrien den van Elektro, een keten van acht Zeeuwse elektrobedrijven. Aan belangstelling dus geen ge brek. De afgelopen vijf jaar zijn we met ongeveer veertig man ge groeid, maar ik verwacht niet dat er de komende jaren nog heel veel bijkomen. Dus komen we straks in een andere situatie terecht. Ik ver wacht nog niet direct een uit stroom vanwege ambities. Maar als die zich onverhoopt toch zal voordoen, is voor ons de uitdaging om alle goede krachten aan boord te houden." Kenteq is het kennis- en adviescen trum voor technisch vakmanschap. Elk jaar wijst Kenteq twee leerbe drijven als de beste aan: een in de categorie tot zestien werknemers en een in de categorie met meer dan zestien arbeidskrachten. Paree dingt op 2 november mee naar de titel Beste Leerbedrijf van Nederland. Als Paree de landelijke winnaar wordt, doet het bedrijf mee aan de sectoroverstijgende verkiezingen, die koepelorganisatie Colo in op dracht van het Ministerie van On derwijs organiseert. PAMUNÜGAMA - De kinderen in het Srilankaanse weeshuis van de in Goes gevestigde stichting Netherlands-Sri Lanka kunnen te genwoordig lekker spelen. Rond hun onderkomen zijn speeltoestel len verrezen, zoals onder meer een dubbele wip. Eind juni vorig jaar verwezenlijk ten Ria Milhous, Elsbeth Sander- se-van den Berg, Dick Keizer en Theo Schouwenaar hun droom. Hun stichting opende een wees huis in het Srilankaanse dorp Pa- munugama, net ten noorden van de hoofdstad Colombo. Het onder komen is vooral bedoeld voor kin deren die wees zijn geworden tij dens de tsunami (zeebeving) in 2004. De voorbereiding kostte vier jaar, maar uiteindelijk wist de stichting de benodigde 115.000 eu ro bij elkaar te sprokkelen. Dus kon de Srilankaanse aartsbisschop het weeshuis in juni vorig jaar in zegenen. De stichting zet de inza meling voort omdat per maand 750 euro nodig is om twintig wees kinderen te huisvesten, te verzor gen, te voeden en onderwijs te ge ven. Katholieke zusters hebben de dagelijkse leiding in het weeshuis. Theo en zijn vrouw Mieke Schou wenaar waren in augustus 40 jaar getrouwd, aanleiding voor de hele familie om speelmateriaal voor de weesjes te vergaren. Er is een klau- terpyramide en een dubbele wip gekomen. De stichting krijgt regel matig ook giften van Goese kerken en recent nog van de Ichttus- school in Wolphaartsdijk. Daar mee kunnen lesboeken worden aangeschaft. www.stichtingnetherlandssrilanka.nl VLISSINGEN - Een 24-jarige man is zondag in Vlissingen aangehouden na een mislukte poging een win kel op te lichten. Een personeelslid zag dat de man buiten de winkel weggegooide kassabonnetjes verza melde. Hij liep daarna de winkel in en pakte dure goederen uit de winkelschappen. Hij probeerde de ze te ruilen terwijl hij de kassabon netjes liet zien. KATS - Zorgboerderij De Kersen- kooi aan de Katse Groeneweg in Kats opent op 11 december om 11.00 uur officieel de deuren. Op deze zorgboerderij worden be drijfsmatige activiteiten in de vorm van fruitteelt, vooral kersen, gekoppeld aan zorgactiviteiten voor cliënten met een psychische beperking en voor jongeren met leer-gedragsproblemen. De Kersenkooi heeft nieuwbouw gepleegd, dat mede mogelijk is ge worden door een financiële bijdra ge van de provincie Zeeland en de gemeente Noord-Beveland. De opening wordt verricht door bur gemeester Henny van Kooten van Noord-Beveland. Belangrijk onderdeel naast de offi ciële openingshandeling is ook de uitreiking van certificaten plant kunde en trekkerrijbewijs aan en kele deelnemers. MIDDELBURG - De Betty Jatgraag Show is de titel van een act tijdens een voorlichtingsavond voor on dernemers in Midden- en Noord- Zeeland over de aanpak van win keldiefstal. Het is een initiatief van de Kamer van Koophandel, de politie en het Regionaal Platform Criminaliteits beheersing. Naast de act vertellen enkele ondernemers over hun er varingen met winkeldiefstal en ge ven de politie en het Hoofdbedrijf schap Detailhandel informatie. De voorlichtingsavond is op woensdag 13 oktober in Hotel van der Valk aan de Paukenweg 3 in Middelburg. De bijeenkomst be gint om 19.00 uur. Op 22 novem ber vindt de show nog een keer plaats in Terneuzen. AARDENBURG - Jacobus (89) en Pieternella (86) de Groote-Meesen uit Aar denburg zijn 65 jaar getrouwd. Tijdens de watersnoodramp in '53 hielp Co als vrijwilliger bij de brandweer. „Ik heb nooit zoveel water gezien. Tiendui zenden zandzakken hebben we naar boven gedragen, iedereen hielp mee. Zelfs de dominee en de pastoor. En dat op zondag!" foto Mark Neelemans YERSEKE - Bij een modezaak in Yer seke zijn afgelopen vrijdag twee he renkostuums en vier leren jassen gestolen. Drie mannen kwamen de winkel in. Eén leidde de ver koopster af doordat hij informatie vroeg over bepaalde kostuums. Vermoedelijk hebben de andere twee de daadwerkelijke diefstal ge pleegd. Van twee mannen is een signalement bekend. Man 1: don ker haar, 1.75 meter lang, 50-55 jaar oud, lichtgetint uiterlijk, zwart jack en een wit shirt. Hij sprak re delijk Nederlands. Man 2: blank ui terlijk, blond haar, iets kalend, slecht gebit, 1.70 meter lang, onge veer 50 jaar oud, rond gezicht. De ze man sprak geen Nederlands.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 49